Drauge su „Kalush Orchestra“ Kaunas uždainavo „Stefania“

Aplamdytas kontrabosas koncerto Kaune nesugadino – „Kalush Orchestra“ atliekama „Stefania“ skambėjo kaip niekad garsiai, nes drauge ją traukė sausakimša „Žalgirio“ arena.

Gegužės 14-ąją išgarsėję „Kalush Orchestra“ į Lietuvą atvyko trečiadienio popietę. Nutūpus lėktuvui, dėl apgadinto lagamino, kuriame buvo gabenami muzikos instrumentai, kolektyvo teko luktelėti maždaug pusvalandį. 

„Sugadino mūsų kontrabosą, bet tikimės, kad garsas nuo to nenukentės. Tam, kad tai patikrintume, ateikite į mūsų koncertą“, – susirinkusiuosius kvietė grupės lyderis Olehas Psiukas.  

Pagal pirminį planą turėjęs vykti Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje, galiausiai renginys buvo perkeltas į „Žalgirio“ areną Kaune. Ši žinia ypač pradžiugino miestiečius. Apsigaubę Ukrainos vėliavomis, su geltonais ir mėlynais balionais rankose žmonės ketvirtadienio vakarą stojo į gyvą eilę prie įėjimo. Dauguma kalbintųjų neslėpė žinantys tik tą vieną grupei pergalę atnešusią dainą „Stefania“, todėl nekantravo išgirsti likusį „Kalush Orchestra“ repertuarą.

Vyčio Šulinsko nuotr.

Muzika nebuvo vienintelis žiūrovų tikslas. Paskelbus, kad dalis už koncertą surinktų pinigų bus skirti kovojančiai Ukrainai, kauniečiai džiaugėsi galėsiantys prisidėti prie kilnaus tikslo. Renginio dieną „Žalgirio“ arenoje buvo galima įsigyti po rožinę kepurėlę, tapusią skiriamuoju grupės ženklu. Tiesa, jų skaičius buvo ribotas – vos 70, todėl galvos apdangalų neliko vos per keliolika minučių. Norintys paaukoti Ukrainos žmonėms, taip pat buvo kviečiami įsigyti iš karoliukų vertų apyrankių ir kitų suvenyrų.

Vyčio Šulinsko nuotr.

Pirmieji scenoje pasirodė „Mad Money“, po jų publiką kaitino „8 kambarys“. Prieš pasirodant vakaro laukiamiausiems, kauniečius pasveikino Monika Liu. Jos lūpose suskambo ne tik „Sentimentai“, bet ir pirmieji „Stefania“ akordai. Kauniečiams dėkojo į koncertą atvykęs Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta, publiką pakvietęs kartu sudainuoti „Chervona Kalyna“. Galiausiai sceną užliejo spalvos ir energija – Kaunas ir iš įvairių Lietuvos kampelių atvykę melomanai, Ukrainos bičiuliai išvydo šiųmetės „Eurovizijos“ nugalėtojus – žmogų-kilimą, su rožine kepuraite nesiskiriantį grupės lyderį ir kitus narius.

Vyčio Šulinsko nuotr.

„Hello, Lithuania“, – užlipę ant scenos, „Kalush Orchestra“ nedaugžodžiavo. Pirmąsias dvi dainas skyrę publikai, trečią – „Stefania“ – dedikavo visoms mamoms.

Iliustruota karo nusiaubtos Ukrainos vaizdais, viena daina skriejo kovotojams ir visiems tiems, kurie karą stebi iš šono. Kita – beatbox fanams. Ne kartą prabilę lietuviškai, vakaro metu „Kalush Orchestra“ taip pat demonstravo savo žinias. „Aš jus myliu“, – ištarę šiuos žodžius, ukrainiečiai kvietė tai pakartoti vieni kitiems.

Vyčio Šulinsko nuotr.

Prieš atsisveikinant areną darsyk sudrebino „Stefania“. Tik antrą kartą ji skambėjo kur kas garsiau – drauge dainavo visa arena.NAUJAUSI KOMENTARAI

Negaliu patikėti

Negaliu patikėti portretas
Kokių šlykščių žmonių gyvena Lietuvoje, susikiškit tuos savo apgailėtinai durnus komentarus atgal į savo durnas prusnas, gyvenimo nevykėliai dvasios ubagai.

Saulius

Saulius portretas
Pilna arena atspindi mentaliteto lygį...

Rimas

Rimas portretas
Saviveiklinis lygis, kaip tik Lietuvoje...Savų pakanka:)
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių