Prasideda festivalis „Japonijos dienos Kaune WA“

Nuo pirmadienio iki gegužės 1-osios tęsis festivalis „Japonijos dienos Kaune WA“, kurio visi renginiai nemokami.

Japonų kalboje skiemuo WA yra daugiaprasmis. Pirmiausia jis simbolizuoja japonų kultūrą ir gyvenimo būdą, bet taip pat reiškia darną ir sugyvenimą tarpusavyje. Tai gali reikšti ir ratu sustojusius draugus, šiuo atveju, tikėtina, susiburiančius dėl to, kad kartu kurtų stebuklą.

„Labai džiaugiuosi ilgus metus besitęsiančiomis kauniečių iniciatyvomis skatinti kultūrinius mainus su Japonija. O šis festivalis yra juo svarbesnis, kad vyksta jubiliejiniais metais, kuomet minime abiejų šalių draugiškų santykių šimtmetį“, – renginio išvakarėse sakė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozakis.

Festivalio organizatoriai: MB „Azija LT“, Kauno šokio teatras „Aura“, VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“, VšĮ Kyumeikan mokykla. Festivalį pristato projektas „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ bei EU-Japan Fest. Tarp renginio partnerių yra Japonijos ambasada Lietuvoje, Gifu prefektūra, Jaocu miestelis (Japonija), Kauno miesto savivaldybė, VDU Azijos studijų centras, „Toyota“.

Vieni iš laukiamiausių festivalio pasirodymų – garsaus choreografo Ryū Suzuki kartu su Kauno šokio teatru „Aura“ specialiai šiam renginiui kuriamas spektaklis, įspūdingas pasaulyje žinomos kaligrafės Aoi Yamaguchi kaligrafijos meno performansas, So Kanno ir Takahiro Yamaguchi pasaulinio garso instaliacija „Bejausmis piešiantis robotas“, kviesianti pamatyti roboto gyvai kuriamus piešinius. Taip pat – ir žymios jiutamai šokio atlikėjos Tokijyo Hanasaki pasirodymai, sakurų stebėjimo šventė hanami, tradicinio instrumento liutnios atlikėjos Tanakos Kyokusen koncertas. Ypatingas dėmesys festivalyje bus skiriamas ir vienos seniausių Japonijoje ainų etninės mažumos kultūrai. Vyks parodos, paskaitos, koncertai ir kiti nemokami renginiai.

Tokijyo Hanasaki / Festivalio organizatorių nuotr.

„Šis festivalis, kuriam ruošiamės jau antrus metus, vyksta išskirtiniame kontekste, – sakė Japonijos dienų Kaune vadovė Emilija Šakalienė. – Dar nesibaigus pandemijai Europoje išgyvename karą. Todėl mums tai tampa ne tik proga pristatyti japonišką kultūrą Lietuvoje, bet kartu ir kalbėti apie taiką, prisidėti prie paramos Ukrainai“.

Festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“ renginiai vyks Kauno menininkų namuose ir kitose miesto erdvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių