Atnaujintose kultūrinėse erdvėse – naujos kokybės renginiai

Užliedžiuose šventinė nuotaika tvyrojo dar Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse – čia duris atvėrė atnaujinta laisvalaikio salė. Ramučių bendruomenė panašią dovaną gaus Velykų proga.

„Vis tobulėjant kultūros paslaugoms, norima kokybiškesnių renginių, įdomių edukacijų. Jas teikti privalu patogiose, tam pritaikytose patalpose. Bendruomenės švenčių, susitikimų, sporto renginių geresnei kokybei užtikrinti labai svarbu šiuolaikiškai atnaujintos patalpos. Kauno rajone visos kultūros įstaigos dirba atnaujintose, suremontuotose, patogiose patalpose. 2022 m. numatyti tik einamieji kultūros įstaigų remontai“, – sakė Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Išaugo kultūros poreikiai

Užliedžių laisvalaikio salė jau buvo atnaujinta 2014 m., bet augant gyventojų skaičiui ir jų kultūriniams poreikiams, 2020-aisias pradėtas renovuoti visas pastatas, kuriame dirbo ne viena įstaiga. Šiuo metu tai daugiafunkcis centras, kurio visoms patalpoms atnaujinti ir papildomoms erdvėms įrengti savivaldybė skyrė 3,3 mln. eurų.

„Pernai rudenį vaikai įžengė į atnaujintą mokyklą, praėjus kuriam laikui atsidarė rašytinio šaltinio erdvė – biblioteka. Šiam daugiafunkciui centrui trūko tik kultūrinės erdvės. Nuo šiandien čia skambės muzika, drebės grindys nuo šokių, gyvuos teatras. Linkiu visam Užliedžių laisvalaikio salės kolektyvui nepritrūkti kūrybinių idėjų ir jomis užpildyti šias patalpas“, – sakė P.Visockas.

Renovavus laisvalaikio salę, padidėjo koncertinė scena, į kurią gali patekti ir neįgalieji, nes sumontuota specialiai jiems skirta nuovaža. Atsirado dar vienas kabinetas, skirtas salės darbuotojams įvairioms edukacijoms organizuoti.

Koncertas: atidarymo šventėje muzikinę dainų pynę pynė Padauguvos laisvalaikio salės vokalinis duetas Laima Jatautė ir Regina Zakarevičienė. / Kauno raj. sav. nuotr.

Iki renovacijos pradžios Užliedžių laisvalaikio salėje minėtos valstybinės ir kalendorinės šventės, rengti atmintinų datų paminėjimai, parodos, susitikimai su kūrybingais, įžymiais šalies ir rajono žmonėmis, koncertai, spektakliai. Veikė suaugusiųjų teatro studija, vaikų keramikos studija „Burtininkų mokyklėlė“, suaugusiųjų dailės studija „Atradimai“ ir privatūs klubai: vaikų šokių studija „Ille dance“, breiko grupė, vaikų popchoras „La-fa“, repetuodavo Užliedžių bendruomenės vokalinis ansamblis „Spiečius“. Šie kolektyvai savo veiklą tęs ir toliau.

Kuria atidarymo scenarijų

Ramučių kultūros centro darbuotojai jau kuria iškilmingo atidarymo scenarijų. Nors Ramučių kultūros centro rekonstrukcijos darbų pabaiga pagal rangos darbų sutartį numatyta šių metų rugsėjį, darbus „Baltijos plienas“ žada pabaigti iki balandžio vidurio. Intensyviai komunikuojant ir bendradarbiaujant Kauno rajono savivaldybei ir rangovams, atnaujintas kultūros centras Ramučių bendruomenei taps Velykų dovana. „Liko pabaigti daugiafunkcės salės ir lauko amfiteatro stoginės įrengimo darbus“, – darbų sparta džiaugėsi Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios rekonstruotoje pastato dalyje jau mokosi Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pradinukai ir priešmokyklinė grupė, skaitytojų laukia Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ramučių skyrius, darbo kabinetuose įsikūrė Ramučių kultūros centro kūrybiniai ir administracijos darbuotojai.

Daug metų Ramučių centre stovėjęs pastatas gadino gražėjančios gyvenvietės vaizdą. Jis buvo neremontuotas beveik 50 metų, nesaugūs avariniai lauko laiptai kėlė grėsmę mokyklos vaikams ir renginių lankytojams, patalpos nebuvo pritaikytos bibliotekos ir mokyklos reikmėms.

„Vaizdas jau dabar yra pasikeitęs, o užbaigus rekonstrukciją pasikeis iš esmės: kultūros centras tapo ne tik Ramučius puošiančiu akcentu, bet ir vienu gražiausių Kauno rajono viešojo sektoriaus pastatų. Žaismingumo ir išskirtinumo pastatui suteikia geltonos fasado apdailos detalės. Visos trys po vienu stogu veikiančios įstaigos dabar turi atskiras įeigas. Visa aplinka pritaikyta ne tik judėjimo, bet ir regos negalią turintiems asmenims. Pastate sumontuota vėdinimo, kondicionavimo, priešgaisrinė, vaizdo stebėjimo ir kitos modernios sistemos. Įrengus lauko amfiteatro stoginę, Ramučiuose atsiras dar viena erdvė lauko renginiams“, – pasakojo J.Petkevičius.

Kas džiaugėsi pernai

Pakaunės kultūros lauke džiugių akimirkų netrūko ir pernai. Vilkijos kultūros centro Padauguvos laisvalaikio salėje atlikti remonto darbai už 28 tūkst. eurų: suremontuota renginių salė, kūrybinių darbuotojų kabinetas ir pagalbinė patalpa. Lėšų tam skyrė Kauno rajono savivaldybės administracija. Tiesa, atnaujinimo darbai baigti pernai gruodį, todėl atnaujintos salės atidarymo šventė „Pasveikinkim vieni kitus!“ surengta jau šiemet sausio 21 d.

Permaina: pernai atlikti remonto darbai vizualiai pakeitė Babtų kultūros centro erdves ir paskatino organizuoti naujų formų renginius. / Kauno raj. sav. nuotr.

„2021 m. atlikti remonto darbai vizualiai pakeitė ir Babtų kultūros centro jau esamas erdves ir paskatino organizuoti naujų formų renginius. Šaltuoju metų laiku patrauklesnis Babtų kultūros centro pastatas pritraukia daugiau lankytojų, o atšilus orams kultūros poreikiams ir veikloms naudojamas kiemo statinys – terasa pakeitė ir renginių turinį“, – permainas vardijo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Nauja laisvalaikio sale nuo praėjusių metų rugsėjo džiaugiasi Čekiškės miestelio gyventojai. Naujoje laisvalaikio salėje telpa daugiau kaip 200 žiūrovų, į ją patogu patekti neįgaliesiems. Patogesnėmis sąlygomis repetuoti ir koncertuoti ypač džiaugiasi saviveiklininkai, kurie buvo ir šiandien yra žinomi ne tik rajone, bet ir visoje šalyje, nes dalyvauja respublikinėse dainų šventėse, festivaliuose. Čekiškėje veikia mėgėjų teatras „Pelėda“, liaudiškų šokių kolektyvas „Volungė“, vaikų šokių kolektyvas „Volungėlė“.

Emocija: nauja laisvalaikio sale nuo praėjusių metų rugsėjo džiaugiasi Čekiškės miestelio gyventojai. / Kauno raj. sav.

Anksčiau kultūros puoselėtojai glaudėsi mažame pastatėlyje Ateities gatvėje, kuriame vienu metu galėjo susirinkti apie 100 žmonių. „Apie tokią puikią salę nedrįsome nė svajoti. Daug metų čekiškiečiai naudojosi šaltomis, be patogumų patalpomis, o naują salę net sunku lyginti su senąja“, – teigė kultūrinės veiklos organizatorė Kristina Kriščiūnienė ir patikino, kad tokia Kauno rajono savivaldybės dovana džiaugiasi visa bendruomenė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių