JAV karių dovana Kauno kadetams – įrengta sporto salė

Lietuvoje dislokuoti JAV kariai įvykdė ypač reikšmingą projektą. Kaune įsikūrusiame generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje, kartu su mokiniais ir Lietuvos kariais, NATO partneriai įrengė sporto salę.

Įrengė per mėnesį

JAV ambasada Lietuvoje kartu su Lietuvos kariuomene penktadienį pakvietė dalyvauti pirmojo tokios apimties JAV kariuomenės paramos projekto Lietuvos švietimo įstaigoms pristatyme. Lietuvoje dislokuotų JAV karių pastangomis, per trumpą laiką buvo atnaujinta kadetų licėjaus sporto salė.

„Vasario 1 dieną mūsų kariai, mokyklos darbuotojai ir mokiniai pradėjo dažyti sporto salės sienas ir ruošė erdves naudojimui. Tai darbai Tėvynės labui, kurie mus visus vienija. Tiek mūsų karių mokyklos, tiek šis kadetų licėjus siekia vienodų tikslų ir vadovaujasi vienodomis vertybėmis, todėl smagu prisidėti prie sąjungininkų ir taip atsidėkoti Lietuvos visuomenei, kuri mus taip šiltai priėmė“, – prieš išrikiuotus P.Plechavičiaus kadetų licėjaus mokinius kalbėjo šalyje dislokuotų JAV karių vadas.

Penktadienį simboliškai perkirpta juostelė, pažymėjusi, kad kiekvienas kadetas nuo šiol galės tvirtinti kūną tam, kad galėtų tvirtais pečiais atstovėti už Lietuvos laisvę.

Laimučio Brundzos nuotr.

Iš pradžių nepatikėjo

Mūsų šalyje dislokuoti kariai patys ėmėsi perdažyti sienas, aprūpino mokyklą naujais treniruokliais. Su lietuviais buvo derinama kiekviena smulkmena. Tai – ypač geras bendradarbiavimo pavyzdys.

Tokia JAV karių dovana mums yra labai vertinga ir didelė parama.

„Kai mes pirmą kartą pasikvietėme amerikiečių karius pas save į licėjų susipažinti, vienas vadų kartu su manimi vaikščiojo po erdves ir viską fotografavo. Apvaikščiojus viską ir pamačius, kaip mes gyvename, jis iš karto kažkam paskambino ir kai priėjome prie išėjimo jis jau buvo suderinęs, jog bus atvežta nauja sporto įranga. Iš pradžių netikėjau, kad tai tiesa, bet po mėnesio jis man vėl paskambino ir pasakė, kad jau gali viską atvežti. Kadangi tuomet buvo šventinis laikotarpis, sutarėme, kad darbus pradėsime vasario pradžioje“, – kalbėjo P.Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas Ričardas Žilaitis.

JAV kariai P.Plechavičiaus kadetų licėjuje iš karto kibo prie darbų. Apsirūpinę įvairiomis priemonėmis, jie puolė šveisti sienų, o vėliau – perdažyti, kad nauji įrenginiai būtų pastatyti iš karto atnaujintoje erdvėje.

„Pradėjo važiuoti įranga. Viską derinome, kaip sustatyti. Iki tol turėjome treniruoklius, bet jie nebuvo tokios geros kokybės. Žinote, švietimo įstaigai ką nors gauti užtrunka, nes viską reikia pirkti per projektus, bet ne visada juos pavyksta laimėti. Todėl tokia JAV karių dovana mums yra labai vertinga ir didelė parama“, – pridūrė R.Žilaitis.

Laimučio Brundzos nuotr.

Biudžetą šio projekto įgyvendinimui skyrė JAV nevyriausybinė organizacija „Spirit of America“. JAV kariuomenės 83-asis Visuomenės ir kariuomenės ryšių batalionas koordinavo visus salės įrengimo veiksmus, o 1-9 CAV bartaliono, dislokuoto Pabradėje kariai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis bei Lietuvos kariais, padėjo atlikti remonto darbus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valio

Valio portretas
Taip sikniai komentatoriai...Gyvenimas eina i prieki Jus nieko nepadarysit lodami..Plechaviciaus licejus vienintelis Pribaltijoj ir juo turime didziuotis..Saunuoliai JAV kareiviai ..Aciu jiems...Lai vaikai sportuoja ir auga sveiki...

...

... portretas
Lietuvos kariai AUKSINIAIS šaukštais ginkluoti!

xx

xx portretas
Lietuva biedna salis. BET ne antiek kad negaletu isirengti sporto sale. Lietuvos kariams reikia naujausios ginkluotes kuri ne ttik adgrasytu priesa is Rytu bet reikalui esant butu stiprus argumentas derybose su Maskva.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių