Kaune įsisiūbavo šimtmečio Dainų šventė

Kaune, kur prieš daugiau kaip 90 metų buvo surengta pirmoji Dainų šventė, dainos skamba iki šiol ir su tokiu pat emociniu užtaisu. "Kaunas visada dainavo, dainuoja ir dainuos!" – įsitikinusi šimtmečio Dainų šventės Kaune meno vadovė Danguolė Beinarytė. 

Įspūdingą vakarą, vykusį Dainų slėnyje, po bendrai žiūrovų ir dalyvių atliktos "Tautiškos giesmės" tęsė į vieną milžinišką chorą susibūrę šimtai dainininkų. Vėliau įsijungė šokėjai. Iš viso dalyvių – daugiau kaip pusantro tūkstančio.

Skambantys gražiausi visų laikų mūsų kūriniai, gražiausias kompozicijas šokių aikštelėje piešę šokėjai, kitos programos dalys sudarė lyg puokštę iš pagrindinių mūsų himno idėjų ir tiesiog kvietė džiaugtis šiandiena, vienas kitu ir švęsti turimą Laisvę.

"Norim dovanoti šventinę euforiją", – taikliai savo ir kitų kolektyvų narių misiją apibūdino kolektyvo "Suktinis" šokėja Kristina Raišytė, kurią į tautinius šokius pastūmėjo močiutė.

"Tai mūsų kraujyje", – tvirtino sūkurietis Paulius Šliumpa. Jam antrino visi kalbinti šventės dalyviai. Nė vienas sakė neįsivaizduojąs savo laisvalaikio be tautinių šokių ir dainų repeticijų bei koncertų, nors jie neretai būna ir varginantys. Tačiau gera nuotaika, kurią suteikia judėjimas, bendravimas, draugystė, vienybė ir apskritai bendra atmosfera atperka viską ir suteikia jėgų įgyvendinti atrodytų net neįmanomus dalykus.

Dainos ir muzikos galia pakylėja ir suvienija – tai buvo akivaizdu jau nuo pat pirmųjų šventės akimirkų. 

Tautinio meno ansamblio "Nemunas" narė Birutė Juraškaitė, belaukdama savo eilės pasirodyti, pasakojo, kad tautiniais šokiais susižavėjo būdama dešimtoje klasėje. Netrukus šis laisvalaikio užsiėmimas nukonkuravo ir jos lankytas šou dance treniruotes.  Ši Dainų šventė jai – jau trečioji. Beje, ankstų sekmadienio rytą ji su kolektyvo nariais vyks į Vilnių į ten vyksiančių kitų Dainų šventės renginių repeticijas.

Nuo penkerių metų šokančiai kolektyvo "Ratelinis" narei Kristinai Žemaitienei jau sunkoka suskaičiuoti kelinta jai ši Dainų šventė. "Vienoje iš švenčių dalyvavau ir besilaukdama – nenorėjau praleisti", – kalbėjo moteris. Ji vardijo, kad toks laisvalaikis teikia ne tik malonumą, bet ir labai naudingas jaunimui – ugdo atsakingumą, drausmingumą.  

"Laisvumas, atvirumas, kolektyviškumas, koordinacija, gera fizinė savijauta", – savo pasirinkto laisvalaikio būdo privalumus pradėjo vardyti tautiniu kostiumu pasipuošęs dar vienas šokėjas Antanas Martinaitis. Kelinta jam ši šventė? "Bandžiau suskaičiuoti... – šyptelėjo vyras. "Rasos" kolektyvo narys sakė, per penkiasdešimt metų kelias Dainų šventes gal ir praleidęs. 

Pirmą kartą Kauno Dainų šventėje dalyvavo chorai iš Kanados, JAV, o taip pat iš Vilniaus, Šiaulių, Pasvalio, Marijampolės, Elektrėnų. 

Dainų šventės Kaune rengėjas – Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Kauno miesto savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
šventė nuostabi. Bet mane šokiruoja šiandienos kaunadienio datos. Data po pavadinimu: Kaune įsisiūbavo šimtmečio Dainų šventė 2018-06-30 21:59:00 Jurgita Šakienė , toliau komentarų datos jau liepos mėnesio

aleksotiškė

aleksotiškė portretas
Šventė nuostabi, ačiū organizatoriams, režisieriams ir visiems dalyviams.Labai patiko dainos, šokiai ir ekrane rodomi senieji Kauno pastatai.

Kauniete

Kauniete portretas
Puiki ir kurybiskai organizuota svente,ideta daug nuosirdaus tiek vadovu,tiek atlikeju darbo. Buvo grazu ziureti,kiek daug jaunimo nepabugo repeticiju,prasto oro ir dalyvavo joje.Galime didziuotis tik tokia Svente.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių