Kauno valdininkai apie mero šeimos sklypus sako nieko nežinantys: dalis to tyrimo yra „fake’as“

Kauno miesto savivaldybės darbuotojai sako nieko nežinoję apie mero Visvaldo Matijošaičio šeimos sklypų reikalus.

Taip jie kalbėjo penktadienį Kauno tarybos opozicinės konservatorių frakcijos surengtame posėdyje, o dalis kviestų tarnautojų į posėdį neatvyko.

LRT ketvirtadienį skelbiamame tyrime nurodyta, kad per dvi V. Matijošaičio kadencijas jo sūnus, pasinaudodamas galimai neskaidria schema, per tarpininkus iš asmenų, kuriems būdavo atkuriamos teisės į žemę, iš viso įsigijo 34 sklypus patraukliausiuose Kauno rajonuose.

Registrų centro duomenimis, bendra šių sklypų vertė siekia per 2,5 mln. eurų, tačiau nekilnojamojo turto ekspertų vertinimu, reali jų vertė gerokai didesnė.

Ten taip pat teigiama, jog kai kuri infrastruktūra aplink mero šeimos turtą buvo tvarkoma savivaldybės biudžeto lėšomis.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis konservatorių posėdyje penktadienį teigė, kad nėra gerai susipažinęs su tyrimu, tačiau tvirtino, kad jo skyrius neatliko darbų minimose vietovėse, o kas juos vykdė – nežino.

„Aš miesto tvarkymo skyriaus vedėjas esu ir administracijoje paskirstytos funkcijos. Jūsų minimoje pakrantėje mes kaip skyrius darbų tikrai neorganizavome, kas juos organizavo, negaliu pasakyti“, – konservatoriams sakė A. Pakalniškis, paklaustas apie vieną iš minimų vietovių.

Aloyzas Pakalniškis (T. Biliūno/BNS nuotr.)

Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius atvykęs į posėdį piktinosi, jog čia pakviesta ir žiniasklaida: „Čia ne frakcija, čia yra spaudos konferencija“.

Jis tvirtino nežinantis apie situaciją dėl mero sklypų ir teigė, kad „dalis to tyrimo yra fake'as“.

„Aš nežinau apie pirkimus, pardavimus“, – kalbėjo Kauno vyriausiasis architektas.

„Mes atliekame fizinį darbą: parengiame sklypo ribų planus ir pateikiame juos Nacionalinei žemės tarnybai. Atkūrimą visą, reformą vykdo Nacionalinė žemės tarnyba“, – teigė N. Valatkevičius.

Jis sakė neatsimenantis detalių apie konkrečius sklypus, kurie yra minimi tyrime, o visi žemėtvarkos reikalai jam kaip architektui yra svetimi.

„Kokie savininkai – niekados nesidomiu“, – tvirtino tarnautojas.

Teigė spaudimo nepatyrę

A. Pakalniškis teigė, kad nei jis, nei jo skyriaus darbuotojai nėra patyrę spaudimo iš miesto vadovybės.

„Tai tikrai nėra mano skyriaus kompetencija“, – sakė A. Pakalniškis, paprašytas pateikti moralinį vertinimą dėl sklypų pertvarkymo.

N. Valatkevičius teigė, jog per ilgus darbo metus buvo visko, bet spaudimo priimti sprendimą dėl vieno ar kito dalyko nebūna.

„Aš daug metų dirbu, ir vienas meras mane metė, ir kitas, ir visokių spaudimų – ką jūs vadinate spaudimu?“ – klausė jis.

Pasitikslinęs, kas laikoma spaudimu, tarnautojas tvirtino negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, jog valdininkai sulaukia spaudimo patvirtinti reikiamus dokumentus, grasinant juos atleisti iš darbo.

Kalbėdamas apie darbą Urbanistinių, architektūrinių ir investicinių klausimų komisijoje, A. Pakalniškis sakė, jog sklypų savininkų duomenys yra nuasmeninti, todėl jis nėra pastebėjęs, kad ten būtų aptariami mero šeimos reikalai.

„Nesu tikras. Aišku, aš gal labiau ten žiūriu savo kompetencijos dalykus – kas liečia kelius, kas liečia inžinerinę struktūrą“, – sakė jis.

Tuo tarpu miesto vyriausiasis architektas kalbėjo, jog ši komisija jam yra „ramaus miego koeficientas“, kur neša visus teritorijų planavimo dokumentus ir „rimtesnius objektus“ kolektyviniam svarstymui.

„Yra natūralu – lygiai taip pat ir anksčiau buvo“, – tvirtino jis, nors vis dėlto pripažino, kad šioje komisijoje nėra opozicijos atstovų.

Nerijus Valatkevičius (T. Biliūno/BNS nuotr.)

Jis patvirtino, kad yra bendravęs su LRT tyrime minima advokate Simona Morkūnaite-Ruibavičiene, tačiau ji tuo metu atstovavo logistikos bendrovei ir klausimas niekuo nebuvo susijęs su meru.

Į opozicinės frakcijos posėdyje buvo kviestas dalyvauti Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis, tačiau jis, konservatorių duomenimis, pranešė negalintis dalyvauti dėl užimtos darbotvarkės.

Į posėdį taip pat kviesti Nacionalinės žemės tarnybos Kauno miesto skyriaus atstovai, tačiau jie taip pat pranešė negalintys atvykti.

STT teigia, jog sklypų įsigijimą vertina ir šiuo metu atliekamame Kauno savivaldybės administracijos korupcijos tyrime.

Vadina šmeižtu

Kauno meras informaciją apie veiksmus perperkant gyventojų susigrąžintus sklypus vadina šmeižtu.

„Kažkas turi labai ribotą liguistą fantaziją. Neuždrausi – tegul sau fantazuoja. Atkartojamas tas pats šmeižtas, kaip ir prieš ankstesnius 2019 m. savivaldos rinkimus. Net autorystė identiška. Sklypas prie Lampėdžio pirktas prieš daugiau kaip dešimtmetį, o šiandien jis aprašomas kaip kažkokia 2019 metų sensacija? Tai gėdingas melas“, – BNS jo atstovo perduotame komentare ketvirtadienį sakė meras.

Visvaldas Matijošaitis (E. Ovčarenko/BNS nuotr.)

Savo komentare Kauno meras užsiminė apie artėjančius rinkimus.

„Turbūt kiekvienas blaivaus proto žmogus supranta, kokiu tikslu šitaip manipuliuojama. Vėl artėja rinkimai – vėl prasideda purvini žaidimai, bet tikrai į juos nesivelsiu“, – tikino V. Matijošaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Mes greit visi susirgsim vien tik i tu vagiu snukius žiurėdami vemt verčia nuo tu matijošiu lansbergu skvernu pišiu nausėdu anušausku čmiliu armoškiu raskevičiu ramanausku varlinsku maldeikiniu Spauskit žalia kas ta pati jaučia kas palaiko

onute

onute portretas
Ka reikia tirinėti tegus atsako juk sėdi tokiose kėdėse o jau girdėjom administratoriaus veiksmus merijoje

kauniete

kauniete portretas
Ir apie to administratoriaus 30 sklypu nežinojot Tik apie ger Karbauskio sklypus žinot ar ne taip šaika
VISI KOMENTARAI 90

Galerijos

Daugiau straipsnių