Keičia ir savo, ir kitų gyvenimus (Metų kaunietės rinkimai)

 • Teksto dydis:

Visuomeniškai idėjai įgyvendinti – ir bemiegės naktys, ir savo namų pardavimas. Kviečiame į pažintį su dar dviem projekto „Metų kaunietė“ 20-tuko dalyvėmis.

17. Snieguolė BUTRIMAVIČIENĖ – visuomenininkė, VšĮ „Tapk laisvas“ direktorė, daugiau nei 20 metų besirūpinanti pagalba suaugusiems asmenims, turintiems proto, psichikos negalią. Šiuo metu kuria užimtumo centrą, kuriame minėtą negalią turintys žmonės galėtų prasmingai ir naudingai leisti laisvalaikį.

Ši veikli moteris įsitikinusi, kad reikia svajoti drąsiai. „Svajonės pildosi, jei tiki, kad esi stiprus siekti savo tikslų. Nesėkmės tik užgrūdina. Visada atsiras šalia žmonių, kurie palaikys, mylės ir padės“, – kalbėjo S.Butrimavičienė, gimusi Palangoje, bet beveik visą gyvenimą praleidusi Kaune. „Myliu šį miestą, čia užaugo vaikai, čia pildosi mano svajonės“, – sakė moteris.

Jos kaip visuomenininkės istorija prasidėjo prieš dešimt metų, kai į šeimą priėmė intelekto negalią turinčią Jolantą iš tuometinių Vilijampolės socialinės globos namų. Socialine darbuotoja iki tol dirbusios pašnekovės žodžiais, tai buvo žingsnis, pakeitęs tiek jos, tiek jos šeimos gyvenimą.

„Gyvenimas su neįgaliu žmogumi yra daug sudėtingesnis ir įdomesnis. Gyvenant kartu supranti, kad reikia ieškoti sprendimų, kaip šiuos žmones įgalinti gyventi bendruomenėje, kaip bendruomenę pamažu pratinti juos priimti“, – sakė moteris.

Myliu šį miestą, čia užaugo vaikai, čia pildosi mano svajonės.

Ilgainiui subūrė grupelę intelekto negalią turinčių jaunuolių, užaugusių institucijose. Kartu šventė, keliavo, svajojo apie gyvenimą nuosavuose namuose, apie tikrus darbus, galimybę gyventi kaip visi žmonės.

„2016 m. rudenį, pritarus vyrui Sauliui, pardavėme turėtas žemes, sodą, butą ir įsigijome didelį namą, kurio pirmame aukšte įkūrėme gyvenimo namus žmonėms, turintiems intelekto negalią. Taip gimė mūsų įstaiga „Tapk laisvas“, – apžvelgė S.Butrimavičienė, kurios siekis – kad šie žmonės būtų laisvi visomis prasmėmis, kad turėtų pasirinkimą gyventi ir veikti.

Šiuo metu ten gyvena keturios merginos, užaugusios globos namuose. Snieguolė džiaugiasi, kad visos jos dirba atviroje darbo rinkoje, yra mylimos kolegų ir draugų. Vėliau įkūrė socialines dirbtuves, ėmėsi pagalbos jaunuoliams, ieškantiems darbo, ėmė teikti asmeninio asistento paslaugas.

„Užaugome kaip organizacija. Šiuo metu remontuojame ir tvarkome naujas patalpas dienos užimtumo centrui su socialinėmis dirbtuvėmis asmenims, turintiems intelekto negalią. Remontai tik prasidėjo, laukia dar daug iššūkių“, – neslėpė S.Butrimavičienė, randanti laiko dalyvauti ralio mėgėjų varžybose, siuvinėti ir nerti. Jau šeši jos rankų darbo užtiesalai kaip dovana keliaus į senelių globos namus.

Ji džiaugiasi, kad Lietuvoje jau vyksta globos įstaigų pertvarka. „Pradėjome konsultuoti pertvarkomų įstaigų darbuotojus, skaitome pranešimus konferencijose, seminaruose apie neįgaliųjų asmenų gyvenimo ypatumus bendruomenėje ir teikiamas naujas socialines paslaugas. Esame šios srities inovatoriai“, – kalbėjo aktyvi moteris, patarusi nebijoti imtis pokyčių srityje, kurią išmanote.

18. Vaida RUDMINIENĖ – nuoširdi iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanorė, jau daugiau nei treji metai skirianti savo dėmesį ir laiką vienišiems vaikams ligoninėse. Tai moteris, kupina meilės žmonėms ir visiems aplinkui.

Ilgai sekusi „Niekieno vaikų“ veiklą Vilniuje labai laukė, kol ši iniciatyva atkeliaus į Kauną. „Gamindama vakarienę pamačiau, kad jau ieškomi savanoriai ir Kaune, puoliau pildyti anketą, net nepagalvojusi, kad blynai kepa“, – prisiminė V.Rudminienė, savo kaip trijų vaikų mamos patirtį, gerą širdį ir entuziazmą panaudojanti visuomeninei veiklai.

Trejus metus praleisdama daug laiko su vaikais, kurie atsidūrę ligonėje neturi šalia artimųjų, ji sakė daugiau gaunanti pati, nei duodanti.

„Turtėju dvasiškai. Vaikučiai moko, kad kiekvienoje situacijoje galima rasti, kuo pasidžiaugti, dėl ko nusišypsoti“, – kalbėjo kaunietė ir pridūrė, kad sunkiausia būna ne bemiegės naktys supant sergančius globotinius, o kai pradedu galvoti, kas šių vaikiukų, laukia ateityje.

„Savanoriavimas moko būti čia ir dabar, negalvojant, iš kur tas vaikelis, kur iškeliaus, kaip gyvens ir panašiai. Esame kartu čia ir dabar, noriu, kad jam būtų kaip galima geriausia bent jau tada, kai esu šalia“, – apie tai, kas padeda sunkiausiais momentais, sakė V.Rudminienė.

Buvimas kartu vaikams sunkiu metu, kai jie serga, rūpinimasis, apgaubimas meile, užimtumas, gelbėjimas nuo vienišumo jausmo daro stebuklus. Gerėja kūdikių fizinė ir psichinė raida, miego kokybė, vaikai greičiau sveiksta, tampa ramesni, linksmesni, mažėja jų elgesio problemų.

Vaikučiai moko, kad kiekvienoje situacijoje galima rasti, kuo pasidžiaugti, dėl ko nusišypsoti.

„Dar vienas aspektas, kuris labai žavi, – tai visa organizacijos kultūra, savanorių draugiškumas, nuoširdumas. Supa nuostabūs žmonės, kurie atvirai dalijasi savo patirtimi, džiaugsmais ir nusivylimais“, – įspūdžiais dalijosi moteris, paminėjusi, kad „Niekieno vaikų“ organizacija pradeda dar vieną prasmingą veiklą su nauja savanorystės programa, kuri skirta mamoms ir tėčiams, kurie šiame gyvenimo etape jaučiasi vieniši, sutrikę ir neturi, į ką atsiremti. Tai emocinė parama, tėčio ar mamos draugystė ir bendrystė su savanoriu.

V.Rudminienė visoms Kauno moterims, merginoms norėtų palinkėti turėti širdžiai mielą veiklą, kuri teiktų ir malonumą, ir būtų prasminga. Tuomet ir sunkumai, jeigu tokių atsiranda, lengviau įveikiami.

Ji save vadina gamtos žmogumi. „Labai džiaugiuosi, kad miestas turi net dvi upes, kurių pakrantėmis galima pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar pabėgioti“, – vardijo moteris, Lampėdžio ežere besimaudanti ir žiemą.


BALSUOTI GALITE:

DIENRAŠTIS

Iš dienraščio iškirpkite ir užpildykite kuponą / kuponus ir siųskite adresu: „Metų kaunietė“, „Kauno dienos“ redakcija, I.Kanto g. 18, 44296 Kaunas,

arba atneškite ir įmeskite į specialias dėžes redakcijos skyriuje, I.Kanto g. 18, Kaunas.

! Jeigu turite galimybę, dienraščio iškarpas į redakciją prašom siųsti paštu.

Vienas kuponas prilygsta dešimčiai balsų.

SMS ŽINUTĖS

Balsuoti galite SMS žinutėmis.

Siųskite SMS žinutę (Lietuvoje) tel. 1398 su tekstu „MKN XX“.

XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio.

SMS kaina – 1,00 euras.

SMS žinutė prilygsta dešimčiai balsų.

PORTALAS

Portalo rubrikoje „Metų kaunietė“ kauno.diena.lt/mk. Portale galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.

Dienraštis „Kauno diena“ dėkoja projekto mecenatui „Mano būstas“, pagrindiniams rėmėjams „Vikonda grupė“, „Kauno tiltai“, „Bosca/be alkoholio“, rėmėjams „Etapas group“, „Volfas Engelman nealkoholinis“, „SDG“, partneriams „Clinic DPC“, „East Island SPA“, „Centro kredito unijai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių