Kilni akcija kauniečius pakvietė į Dainų slėnį

Antradienį Ąžuolyno pakraštyje, Dainų slėnio aikštelėje, Kauno vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kraujo centro atstovai gyventojams surengė akciją „Saugus ir atsakingas vairuotojas“.

Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimo, šio renginio tikslas – ne tik padėti gyventojams daugiau sužinoti apie saugų elgesį kelyje, bet ir paprašyti juos neatlygintinai padovanoti kraujo, kuris daugeliui ligonių gali padėti traumų ar sunkių ligų atvejais.

„Niekam ne paslaptis, kad donorų kraujo poreikis ligoninėse gydomiems pacientams niekada nemažėja. Kauno klinikose intensyviai gydomi pacientai, patyrę traumas, sergantys sunkiausiomis ligomis.

Nors šiuo metu vienas aktualiausių klausimų Lietuvoje ir visame pasaulyje yra COVID-19 infekcijos suvaldymas, didžiosiose ligoninėse darbas nesustoja: vyksta gimdymai, planinės operacijos, atliekamos organų ir ląstelių transplantacijos, todėl vienas dalykas, kurio poreikis niekada nemažėja, – tai donorų kraujas ligoninėje gydomiems pacientams“,– teigia Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė.

Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius pabrėžia, kad nemažai pacientų kraujo perpylimas atliekamas po eismo įvykių, todėl bendradarbiavimas su policija yra ypač svarbus: „Kuo daugiau įvairių institucijų atkreips dėmesį į šią problemą, tuo visiems bus geriau.“

„Kartais po itin skaudžių eismo įvykių pacientams turime perpilti visą kraujo tūrį – apie 5 litrus. Būna, jog per parą sulaukiame ir kelių tokių pacientų, todėl labai kviečiame visus, galinčius ir norinčius prisidėti prie kitų žmonių sveikatos, dovanoti kraujo ligoninėje gydomiems pacientams“, – sakė Skubios pagalbos skyriaus vadovas.

Akcijoje dalyvavę pareigūnai atskleidė, kad su Kauno klinikų kraujo centru bendradarbiauja nebe pirmą kartą. „Mes matome priežastinį ryšį, dėl ko duoti kraujo yra prasminga“, – teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė. Ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad nors tokios akcijos dažniau organizuojamos gyventojams, tačiau ir patys pareigūnai noriai dovanoja kraują.

Saulėtą antradienio popietę kauniečiai Dainų slėnyje iš pareigūnų taip pat galėjo sužinoti, kaip saugiai elgtis keliuose ir užkirsti kelią nelaimėms. Ties Dainų slėniu Tunelio gatve važiavę bei stabtelėję vairuotojai turėjo progą pasitikrinti duomenis apie KET pažeidimus, transporto priemonės padangų protektoriaus gylį, tamsintų stiklų pralaidumą šviesai. Pėstieji eismo dalyviai galėjo pasitikslinti, kaip reikėtų teisingai dėvėti atšvaitus, artėjant tamsiajam sezonui.

„Labai norime bendrauti su gyventojais, esame atviri visuomenei. Ir visa tai, kad tik keliuose bei gatvėse visiems būtų saugiau“, – sako Š. Dzimidaitė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ale va

Ale va portretas
Kažin ko dainų slėnyje, galėjo kokioj karvodėi susirinkt, steriliau butų.

ciapajevas

ciapajevas portretas
tai ir as toks,,lieknas,,pasidaryciau kaip ta nuoraukoj
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių