- Diana Krapavickaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo pavasario, pandemijos aplinkybių prispaustos, vis daugiau kompanijų ėmė praktikuoti nuotolinį bendravimą su klientu ir raginti naudotis savitarnos svetainėmis. Tačiau draudimo kompanijoms klaidų išvengti nepavyko.
Sulaukė priminimo
Ypač aktualus nuotolinis bendravimas tapo draudimo kompanijoms, nes dėl pasikeitusių aplinkybių ir ateities nežinios žmonės stabdė įmokas, mažino jas iki minimumo, patys savitarnos svetainėse sprendė įmokų indeksavimo klausimus, pratęsė arba nutraukė su kompanijomis sudarytas sutartis.
Kaunietė V.V. (pavardė redakcijai žinoma) pasakoja kelis kartus iš draudimo kompanijos į savo mobilųjį telefoną, elektroninį paštą gavusi priminimus, kad baigiasi jos būsto draudimo sutartis, kurią ji gali savitarnos svetainėje pratęsti automatiškai.
Ji ketverius metus "Lietuvos draudime" draudžia savo būstą ir iki šiol jokių nusiskundimų neturėjo.
Rugsėjo pradžioje, gavusi raginimus, moteris suskubo pratęsti sutartį – maža kas, ar kaimynai butą užpils, ar ji kaimynus, esą taip jau būna, kad būtinai koks vamzdis trūks kaip tik tada, kai nėra draudimo sutarties. Tačiau mėginimai pratęsti sutartį kompanijos savitarnos svetainėje buvo nesėkmingi.
"Tada paskambinau nurodytu trumpuoju numeriu. Kaip ir visur pokalbis įrašomas, atsiliepusi mergina nuramino, kad tuoj pat padės viską sutvarkyti. Ji sutvarkė, ką žadėjusi, savitarnos svetainėje atsirado polisas, aš pratęsiau sutartį, sumokėjau draudimo įmoką apie 17 eurų ir nusiraminau", – pasakojo V.V.
O jei tą savaitę, kai mano draudimo įmoka kabėjo be jokios sutarties, būtų kas nors nutikę.
Liko apstulbusi
Po maždaug savaitės moteris nutarė peržiūrėti savitarnos svetainėje savo paskyrą ir pamatė, kad nėra jokių galiojančių sutarčių. "Toks lengvas šokas. Kaip čia taip išeina, kad pratęsiau sutartį, sumokėjau nustatytą įmoką, o jokios galiojančios sutarties nėra", – nuostabos neslėpė kaunietė.
Tą patį vakarą susisiekė su jai priskirta draudėja. "Pasirodo, mano mokėjimas draudimo kompaniją pasiekė, tačiau ta sutartis negalėjo būti pratęsta, nes "Lietuvos draudimas" jau nebeteikia tokio produkto. Parengė kitą sutartį, pasirašiau, tik nauja jau buvo keliais eurais brangesnė", – pasakojo V.V.
Moteris pateikė hipotetinį pavyzdį, tarkime, užlietų butą. Ramu. Būstas draustas. Tereikia kreiptis į draudimo kompaniją. Jokių nervų, žino, kad sutartį dėl būsto draudimo pratęsė.
"Koks viso šito moralas? O jei tą savaitę, kai mano draudimo įmoka kabėjo be jokios sutarties, būtų kas nors nutikę. Juk kasdien nežiūrime savo savitarnos svetainių. Kas žiūri kasdien be atskiro pranešimo į savitarnos svetaines? Niekas kasdien nežiūri. Juk jei pratęsėme sutartį, sumokėjome, tai viskas – metus ramu", – tarsi ragindama būti atidiems liejosi moteris.
"Kas būtų buvę, jei būčiau neapsižiūrėjusi. Tai gerai, kad net nežinau, kodėl, bet pasižiūrėjau į draudimo kompanijos svetainę. O kas kaltas dėl sistemos klaidos? Nesulaukiau jokio atsiprašymo ar nuolaidos", – stebėjosi kaunietė.
Nuo pavasario, pandemijos aplinkybių prispaustos, vis daugiau kompanijų ėmė praktikuoti nuotolinį bendravimą su klientu ir raginti naudotis savitarnos svetainėmis. Tačiau draudimo kompanijoms klaidų išvengti nepavyko.
Kompanijos Elektroninių kanalų plėtros vadovas Nerijus Zinevičius "Kauno dienai" paaiškino, kad klientams, kurie nori per savitarną pratęsti sutartį, prieš tai siūloma susipažinti su visomis pratęsiamos sutarties sąlygomis.
"Sistema neleidžia sudaryti sutarties, kol klientas nepatvirtina susipažinęs su draudimo sąlygomis. Savitarnos portale klientams yra teikiama informacija tik apie tuos produktus, atnaujinimus, kurie tą dieną yra galiojantys. Įsigyti produktą pagal senesnes sąlygas galimybių nėra", – dėstė N.Zinevičius.
Elektroninių kanalų plėtros vadovas patikino, kad jei atsitiktų taip, kad dėl kokių nors techninių nesklandumų klientas sudarytų sutartį pagal nebegaliojančias sąlygas, kompanija spręstų dėl tokių atvejų kompensavimo ir tai būtų nagrinėjama individualiai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Įžiebtos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos eglės: kuri gražiausia?
Kaunas, Vilnius ir Klaipėda jau įžiebė savo Kalėdų eglutes. Nemažai žmonių diskutuoja, kuri žaliaskarė gražiausia, kuri gal turi trūkumų. ...
-
Su meile – nuo bendruomenės: Kauno senamiestyje suspindo eglutė3
16 metų pagrindinę Kauno eglę Rotušės aikštėje kūrusi menininkė Jolanta Šmidtienė šįkart pateikė improvizaciją: padabino eglę M. Valančiaus gatvėje. ...
-
Seserų benediktinių jubiliejus: kviečia džiaugtis kartu1
„Kasdien siunčiame maldas į dangų už kiekvieną žmogų“, – sako sesuo Gabrielė, priklausanti vienuolių bendruomenei, kuri dabar mini neeilinį jubiliejų. ...
-
Pienocentrą Kaune valdanti įmonė dėl paveldosaugos pažeidimų neteks miesto paramos3
Kauno Laisvės alėjoje esančių Pienocentro rūmų savininkas dėl Kultūros paveldo departamento (KPD) nustatytų fasado tvarkybos pažeidimų neteks miesto paramos, tačiau galės jos prašyti vėl, sako savivaldybė. ...
-
Įžiebtos Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglės: kuri žaliaskarė jums gražesnė?22
Kaunas ir Vilnius jau įžiebė savo Kalėdų egles. Kaip ir kasmet, pasipylė diskusijos, kuri žaliaskarė šiemet gražesnė. ...
-
Energijos užtenka ir mokslams, ir savanorystei1
Ringaudiškis Antanas Venskūnas – Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentas, savanoris, mielai kimbantis tvarkyti fortus ir aktyvus Kauno rajono gyventojas. „Kauno diena“ kviečia iš arčiau susipažinti su Rindaugų bendr...
-
Kaune užbaigtos antrojo A. Meškinio tilto statybos30
Automagistralėje ties Kaunu baigtos antrojo A. Meškinio (Kleboniškio) tilto statybos, praneša „Via Lietuva“. ...
-
LSMU Kauno ligoninės ortopedai traumatologai pacientus priims šiuolaikiškose patalpose15
Iki šiol Gedimino gatvėje paslaugas teikę traumatologai ruošiasi įkurtuvėms naujose erdvėse Šilainiuose. Kauno miesto tarybai pritarus, baigtas statyti Ortopedijos traumatologijos korpusas su moderniomis operacinėmis, palatomis, kons...
-
Kauno rajone įžiebta Kalėdų eglė! (vaizdo įrašas)6
Penktadienio vakarą Raudondvario dvare įžiebta pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglė. ...
-
Literatūros vaidmuo krizės metu – kokią galią turi rašytojai?5
Įvairių krizių purtomoje Europoje ne vienus metus stebimas visuomenės susiskaldymas ir radikalių jėgų kilimas. Kokia rašytojų ir poetų įtaka susiklosčius šiai situacijai? Ar jie gali suteikti žodį nutildytiems balsams ir inicijuoti p...