Neįvykus konkursui dėl Kauno Dainų slėnio sutvarkymo, jis bus skelbiamas pakartotinai

Nepavykus rasti rangovo Kauno Dainų slėnio sutvarkymui, konkursas bus skelbiamas pakartotinai.

Tai paaiškėjo šią savaitę Kauno tarybai neeiliniame posėdyje sprendžiant dėl paramos karo pabėgėliams iš Ukrainos. Pusė milijono eurų jiems skirta iš lėšų, kurios iki tol buvo numatytos šios svarbios koncertų ir renginių erdvės saugomame Ąžuolyno parke sutvarkymui.

„Paskelbus konkursą, konkurso dalyviai pateikė pasiūlymus, viršijančius pirkimui skirtų lėšų sumą. Todėl bus skelbiamas naujas konkursas ir tikėtina, kad nebus spėta įsisavinti visą lėšų sumą“, – tarybos posėdyje sakė Kauno miesto savivaldybės Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėja Roma Vosylienė.

Konkursui neįvykus, pasak vedėjos, jį tikimasi vėl paskelbti dar kovą, tačiau kadangi procedūros užtrunka, kyla rizika nepanaudoti lėšų.

Siūlymui taryba pritarė vienbalsiai.

Dainų slėnio rekonstrukcija suplanuota dar 2018 metais: tuomet prieš šio slėnio estradoje vykstančią Dainų šventę Kauno miesto savivaldybė skelbė, kad tai – paskutinė šventė senajame Dainų slėnyje, o jis netrukus pasikeis neatpažįstamai.

Vis dėlto rangovo savivaldybei nepavyko surasti jau anksčiau – 2019 metais skelbtas konkursas taip pat neįvyko, nes vienintelis dalyvis savivaldybei nepateikė kvalifikaciją įrodančių dokumentų.

„Iki šiol buvo ruošiamasi trims Dainų slėnio rekonstrukcijos konkursams. Vienas neįvyko, dėl netinkamai pateiktų dalyvių dokumentų. Kiti neįvyko, nes skaičiuojamoji kaina numatyta projekte buvo per maža, tad dalyvių pasiūlymai buvo žymiai brangesni nei mūsų numatyta maksimali suma“, – BNS atsiųstame komentare sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Rekonstruojant Dainų slėnį turėtų būti atnaujintos dangos, tribūnų laiptai ir suoliukai. Po atlikėjų tribūnomis numatoma įrengti persirengimo kambarius, dušus ir kitas pagalbines patalpas. Ties pagrindiniu keliu link slėnio planuojama padaryti bilietų kasas ir tualetus.

Virš atlikėjų tribūnos turėtų būti įrengta tentinė uždanga.

Visoje teritorijoje numatomas naujas apšvietimas: šviestuvai, paslėptas apšvietimas turėkluose, akcentinis apšvietimas grindinyje.

Pagrindinis projekto akcentas bus grindinį apšvietimą užbaigiantis vertikalus šviesos spindulys. Pasak projekto autorių, šiuo akcentu siekiama sukurti Dainų slėnio vietoženklį.

Prie Dainų slėnio esančios automobilių stovėjimo aikštelės, kuri talpina 50 lengvųjų automobilių ir dešimt autobusų, plėsti neplanuojama, nes tam nėra galimybių. Tačiau papildomas stovėjimo vietas renginių metu savivaldybė žada numatyti rengdama Tunelio gatvės rekonstrukciją.

Skaičiuojama, kad rekonstrukcija kainuos iki 2,8 mln. eurų.

Dainų slėnis suprojektuotas ir įrengtas 1964 – 1965 metais. Tuomet čia pastatyta skulptūra „Jaunystė“, aukuras, koplytstulpis ir vėliavų stiebai, jie yra pripažinti vertingosiomis slėnio savybėmis ir rekonstrukcijos metu bus išsaugoti.

Ąžuolyno parke esantis Dainų slėnis yra tradicinė renginių vieta Kaune. Jis 2013 metais buvo perimtas iš bendrovės „Vytauto parkas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valio

Valio portretas
Pagaliau...Konservai išbazarino-pardavė Kauno istorines vietas,tai teko vėl išsipirkti už mūsų pinigus...Degs pragare konservai oi degs..Na dabar jau bus viskas gerai...Šaunuolis meras ir jo komanda...Kaunas -kauniečiams ir tautiečiams...Liko Kaunui atsiimti Kauno autobusų stotį ir "Kautros" bendrovę,nes irgi konservai pusvelčiui pardavė kažkam..

hmm

hmm portretas
Grobuonys jau neapžioja, springsta ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių