Policija judėjimo kontrolei imasi ne tik trikojų: naudos vaizdo kameras, mobilią aplikaciją

Tikrinant, kaip gyventojai laikosi draudimo vykti į kitas savivaldybes, pareigūnai pasitelks „trikojus“, vaizdo kameras keliuose ir net specialią mobilią aplikaciją, sako policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

LRT radijui trečiadienį jis sakė, kad policija turi „visą spektrą techninių priemonių“, leidžiančių kontroliuoti automobilių judėjimą be pareigūnų įsikišimo.

„Naudosimės ir mūsų turimais vadinamais trikojais, bet taip pat ir Valstybinės automobilių kelių direkcijos vaizdo stebėjimo sistemos, kurios įrengtos ant magistralinių kelių,  prieigą prie šių sistemų mes turime, nėra sudėtinga ir sunku sužiūrėti, kokie automobiliai kerta savivaldybių ribas. Tikrinsime, ar tie automobiliai turi pagrindus kirsti savivaldybių ribas“, – sakė jis.

A. Paulauskas sako, kad policija turi „greitos patikros aplikaciją“, kai įvedęs asmens duomenis ar automobilio numerį, gali patikrinti, ar asmuo nėra ieškomas, ar jis turi registruotų ginklų ir pan. bei ieškoma galimybių ją skubiai atnaujinti, įtraukiant ir informaciją apie gyvenamąją vietą.

Tikrinsime, ar tie automobiliai turi pagrindus kirsti savivaldybių ribas.

„Mes Ieškome galimybių labai greitai atnaujinti šią aplikaciją, pamatyti ir gyvenamąją vietą to asmens, žinoti, kurioje savivaldybėje jis gyvena. Aplikacija turi atmintį ir tikrai ieškosime galimybės atnaujinti ją, kad tam tikras aliarmas iššoktų ir parodytų, kad tas asmuo jau buvo tikrintas prieš 15-20 minučių ar pusę valandos kito pareigūno“, – sakė jis. 

Pasak komisaro, kadangi didžioji dalis judėjimo iki penktadienio bus susijusi su darbu, kai galima kirsti savivaldybių ribas, policija organizuos „atsitiktinius patikrinimus tam tikrose vietose“, o fizinė kontrolė bus sustiprinta penktadienį.

Policija iki sugriežtinimų galiojimo pabaigos sausio pradžioje artėjančius kelis savaitgalius ir šventiniu laikotarpiu žada įrengti apie 250 kontrolės postų, budės iki 900 ekipažų. Policijai taip pat talkins karo policija, pasieniečiai, savivaldybių administracijos, šauliai ir kitos organizacijos. Žmonių prašoma su savimi turėti dokumentus, įrodančius galimybe vykti į kitą savivaldybę, arba jų nuotraukas. NAUJAUSI KOMENTARAI

Rt

Rt portretas
Farai vel šaipysis iš tautos

ALGIS

ALGIS portretas
Gal iš armijos tankus pasiskolinsit

kaunietis

kaunietis portretas
Konservu smekla pradejo cypuoti zmones.Visi stebimi kameromis trikojais ir ligoniu sekimo programelemis.Ir dar grysis vilniuje kaune...Smeenys aktyviai plauna triju vistgaidziu komanda
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių