Širsta dėl šviesoforo prie pėsčiųjų perėjos: tiek laukiant galima ir megztinį nusimegzti

Dėl šviesoforo prie pėsčiųjų perėjos Kauno centre verda aistros. Žmonės piktinasi, kad kol užsidegs žalias signalas, reikia laukti per ilgai. Todėl dažnas kerta perėją degant raudonai šviesai. Miesto savivaldybė artimiausiu metu žada pokyčius.

Piktžaizde tapusi pėsčiųjų perėja yra netoli E. Ožeškienės gatvės viešojo transporto stotelės. „Šviesoforas negerai suprogramuotas. Susidaro tam tikras transporto priemonių vakuumas, nes vairuotojams kurį laiką dega raudonas šviesoforo signalas. Važiuoti jie negali, o žmonės negali pereiti gatvės, kadangi jiems irgi dega raudonas. Visi stovi. Tačiau kai kuriems pėstiesiems neišlaiko kantrybė ir jie bėga per gatvę pažeisdami Kelių eismo taisykles“, – kalbėdamas su portalo kauno.diena.lt žurnalistais plūdosi kaunietis Antanas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Jis pastebėjo, kad susidarius tokioms aplinkybėms, laikas, kol užsidega žalias šviesoforo signalas, gana ilgas – per jį įmanoma kirsti gatvę, tačiau, jei pasitaikys lėtesnis pėsčiasis, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus moteris, pasiramsčiuodama lazdele, gali įvykti ir nelaimė. „Žalias šviesoforo signalas čia galėtų užsidegti dažniau, nebent šis šviesoforas yra susinchronizuotas su kitų gatvių šviesoforais“, – spėliojo vyras.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasiteiravus, ar šviesoforo veikimo problema kuriuo nors konkrečiu metu tampa opesne, pašnekovas sakė, kad visą parą jis veikia vienodu principu.

„Iš pradžių galvojau, kad šviesoforas sugedo arba yra dar nesureguliuotas, tai ėjau degant raudonam signalui, nes ten laukti – tikra beprotybė. Tiek laukiant galima ir megztinį nusimegzti. Visos mašinos stovi, o dega raudona. Pradedi galvoti, kad kažkas negerai technikai“, – savo patirtimi dalijosi kaunietė Erika.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasak jos, jei pėstieji kerta gatvę taip ir nesulaukę žalio šviesoforo signalo, šiam pagaliau užsidegus, automobiliai sustoja, o žmonių – tik vienas kitas arba visai nėra.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Esamą problemą išgirdę Kauno miesto savivaldybės atstovai žada pokyčius. „Minėtos reguliuojamos pėsčiųjų perėjos veikimas koordinuotas su gretimai esančia E. Ožeškienės gatvės ir Savanorių prospekto sankryža. Siekiant sutrumpinti pėsčiųjų laukimo laiką perėjos valdymas bus perdarytas artimiausiu metu“, – portalui kauno.diena.lt sakė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.


Šiame straipsnyje: pėsčiųjų perėjašviesoforaspėsčiųjų perėja KauneE. Ožeškienės gatvėskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

LaBamba

LaBamba portretas
Kaip matosi iš foto nedega skaitliukas, nežinai kiek liko laukti. Turėtų degti raudonai skaičiai kiek dar laukti, žaliai kiek dar gali eiti...

Raimondas

Raimondas portretas
Kažkada sankryžose stovėdavo visą dieną ,pagal tai reguliuodavo šviesoforus, dabartiniai hariai poteriai žaidžia prie kompų ir reguliuoja kaip jiems gražiau, Savanorių pr.būna kilometras tuščios gatvės, o jomis turi vykti judėjima, jei teisingai dirba šviesoforai,

jo

jo portretas
Pritariu dėl Ožeškienės. Taip pat prie Savas kažkokie kvailiai pėsčiųjų šviesoforus nureguliavo - sparčiu žingsniu tik pusę perėjos pavyksta įveikti žaliam signalui degant (aiškiai per trumpai). O ir pačios sankryžos daugiau nei pusmetį nesugeba sutvarkyti - išrausta dėl naujo IKI prekybcentrio... Kaip dažnai Kaune būna - pradėjo ir pamiršo...
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių