Stiklo naujovės atkreipė architektų dėmesį

  • Teksto dydis:

Bendrovės „Stiklita“ įkurtoje Stiklo studijoje pristatytos naujausios stiklo tendencijos ir jo panaudojimo galimybės. Renginio metu didžiausias dėmesys skirtas architektams, kad šie iš naujo atrastų stiklą ir jį galėtų pritaikyti miestą puošiančiuose projektuose.

Svarbus renginys

Prieš kelerius metus atidarytoje Stiklo studijoje klientai gali susipažinti su įvairiomis stiklo technologijos panaudojimo galimybėmis, pasisemti idėjų, kaip stiklo elementais dekoruoti savo namus ar biurą. Taip pat Stiklo studijoje organizuojami renginiai, kuriuose iš arčiau supažindinama su stiklo naujovėmis. Šį kartą „Stiklita“ į stiklo perspektyvą pažvelgti pakvietė architektus, kurių įgyvendintas idėjas mato visas miestas, o kartais ir pasaulis.

„Kartu su viena didžiausių stiklo gamintojų pasaulyje – bendrove „Pilkington“, parengėme architektūrinio stiklo pristatymą apie besikeičiančias stiklo galimybes, kaip keičiasi stiklo technologijos, kokios rinkoje pateikiamos naujovės ir kas laukia ateityje. Norime parodyti, kaip naujoviški stiklo sprendimai gali būti pritaikyti prie įvairiausių dizaino sprendimų“, – apie renginį kalbėjo bendrovės „Stiklita“ vadovas Rimantas Nemeikštis.

Anot jo, bendrovė siekia bendradarbiauti su architektais, dizaineriais ir rasti bendrą kalbą tam, kad klientai, kurie naudosis įvairiomis biurų patalpomis ar ilsėsis jaukioje namų aplinkoje, galėtų įvertinti bendrą darbą ir džiaugtųsi atrastais stiklo panaudojimo momentais.

„Nesvarbu, ar stiklas panaudotas namuose, ar prekybos centre, norisi, kad jis būtų funkcionalus, atitiktų klientų poreikius. Dėl šios priežasties svarbu architektams ne tik parodyti stiklo naujienas, bet ir pademonstruoti, kaip realiai panaudojamos įvairios stiklo rūšys. Taip galima atrasti geriausius tiek saugumo, tiek estetinio vaizdo sprendimus“, – pridūrė R.Nemeikštis.

Naujos stiklo galimybės

Tarptautinė bendrovė „Pilkington“ yra viena pagrindinių „Stiklitos“ partnerių ir stiklo tiekėjų. Ši įmonė turi ilgalaikes stiklo tradicijas, tačiau kartu nuolat pildo savo stiklo kolekciją, todėl dalį turimų naujienų pristatė ir Kaune.

Renginio metu architektams pristatytos įvairios stiklo rūšys, naudojamos tiek biuruose, tiek parduotuvėse ir buities interjere. Renginio dalyvių dėmesį patraukė stiklai, kurie tamsėja priklausomai nuo temperatūros, ir veidrodžiai, kurie atsparūs korozijai ir rasojimui. Pastaruosius galima įrengti vonios kambariuose, drėgnose patalpose, kur nerekomenduojama naudoti paprastų veidrodžių dėl veidrodžio dangos korozijos problemos. Ir tai padės išvengti drėgmės, kuri, laikui bėgant, sugadina veidrodžio kampus. Architektus sudomino ir stiklai, kurių faktiškai nereikia valyti.

„Šį kartą pristatome stiklus, kurie daugiausia tinka interjerui, bet gali būti pritaikyti įvairioms architektūrinėms idėjoms įgyvendinti. Turime naujų produktų, tokių kaip chromuoti stiklai, žemų atspindžių stiklų, kurie tinka vitrinoms. Už tokių stiklų padėtos prekės matomos iš įvairių kampų ir patraukia pro šalį einančių pirkėjų dėmesį“, – kalbėjo bendrovės „Pilkington“ techninis konsultantas architektas Piotras Olesznyskis.

Norime parodyti, kaip naujoviški stiklo sprendimai gali būti pritaikyti prie įvairiausių dizaino sprendimų.

Jis pristatė ir stiklus, kurie iš vienos pusės atrodo tarsi veidrodžiai, o iš kitos galima matyti, kas vyksta. Tokie stiklai įprastai naudojami parduotuvių apsaugos darbuotojų stebėjimo vietoje. Nemažą susidomėjimą sukėlė dar viena naujovė – veidrodis, už kurio galima įmontuoti ekraną. Tokia technologija leidžia viešbučiuose sutaupyti vietos ir įrengti televizorius bei veidrodžius ant tos pačios sienos. Tuomet žmogus pats sprendžia, kada bus įjungtas televizoriaus ar kito elektronikos prietaiso ekranas ir veidrodis tarsi pranyks, o kada norėsis įprasto veidrodžio vaizdo.

Susirinkusių architektų smalsumą svečiai iš „Pilkington“ bendrovės žadino ir praktiškai parodydami, kaip dūžta skirtingų tipų ir specifikacijų stiklai. Štai grūdintas ir laminuotas stiklas duždamas į šipulius nesubyra, tačiau visas sueižėja. Visai kitaip dūžta laminuotas ir karščiu sustiprintas atsparus stiklas. Jo trūkimai pereina per visą stiklą, tačiau jis taip nesubyra kaip grūdintas stiklas, todėl jį saugu naudoti.

Stiklo ekspertai pažymėjo, kad skirtingos stiklo specifikacijos leidžia užtikrinti saugumą, jei į stiklą atsitrenkė žmogus. Priklausomai nuo to, kaip apdirbtas ir kuo padengtas stiklas, galima užtikrinti, kad įskilęs stiklas nesubyrės (jame tik liks įtrūkimų) ir nesužeis praeivių.

„Stiklas yra labai mėgstama architektų medžiaga. Dabar yra labai daug stiklinių pastatų ir tai yra ypatinga medžiaga, norint, kad architektūra nelabai išsiskirtų iš kraštovaizdžio. Man šis susitikimas labai įdomus, nes labai platus pasirinkimas ir galima išspręsti labai specifinius uždavinius. Kaip tik dabar man reikia sanatorijai daug stiklo perdangoms ir interjerui, tad šio renginio metu pamačiau, ką dar galima pasiūlyti“, – mintimis pasidalijo renginyje sutikta VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos vadovė Jūratė Merkevičienė.

Semiasi patirties

Tiek renginių metu, tiek siekiant išpildyti klientų lūkesčius užsimezga ryšiai, ieškoma geriausių kūrybinių sprendimų, tačiau kartu kyla ir iššūkių, kaip stiklą padaryti nepriekaištingą. Įvairių sprendimų paieškos leidžia tobulėti ir pasiūlyti naujovių, kurios koreguoja ir pačios bendrovės veiklą.

„Kartu mokantis, ieškant sprendimo kažkas parodo pavyzdį, duoda postūmį ir judame į priekį. Pasitaiko, kad užsakovai jau ateina su savo idėjomis ir įsivaizdavimu, kaip viskas turi atrodyti. Tuomet atskleidę tinkamiausius stiklo panaudojimo būdus, patys pasisemiame patirties ir taip galime rinkai pasiūlyti naujų idėjų. Mums svarbus kiekvienas klientas, todėl žengiame kartu su naujovėmis ir taip plečiame savo patirtį“, – kalbėjo „Stiklitos“ vadovas R.Nemeikštis.

Komercijos direktorius Vaclovas Diglys aiškino, kad, norint lietuviškai rinkai pasiūlyti bendrovės „Pilkington“ turimą stiklo kolekciją, teko atnaujinti pačios „Stiklitos“ techninę bazę ir papildomai apmokyti darbuotojus, kaip dirbti su naujais stiklais.

„Naujos stiklo apdirbimo technologijos reikalauja daugiau operatorių meistriškumo ir atsakingumo, nes tai nėra paprasti stiklai, kurie lengvai apdirbami. Kai atsivežėme naujus produktus, kvietėmės „Pilkington“ atstovus apmokyti mūsų darbuotojus“, – apie plečiamą darbo patirtį sakė V.Diglys.

Jis tikino, kad į „Stiklitą“ architektai ateina ir turėdami savo idėjų bei norėdami padaryti kažką ypač originalaus ir dar niekur nematyto, tačiau ir pati bendrovė turi platų stiklo prekių asortimentą, todėl, suvienijus jėgas, randami geriausi sprendimai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių