Studentė iš Prancūzijos: Kaunas – labai saugus miestas

  • Teksto dydis:

Pagaliau galiu studijuoti tai, kas iš tikrųjų patinka, teigia prancūzė Mahdjouba Kettab, Kauno technologijos universiteto (KTU) viešosios politikos ir saugumo magistro studijų studentė. Beveik visoms jos paskaitoms vykstant nuotoliu, Mahdjouba į KTU buvo atvykusi tik porą kartų. Kaune ji labai pamėgo gerti žolelių arbatą, susipažino su naujais draugais ir įgijo gyvenimo kitoje Europos dalyje patirties.

Kai rinkosi magistro studijas, M. Kettab nesidomėjo, kur yra pats universitetas, jai svarbiausia buvo išsirinkti tinkamą studijų programą.

„Kai sužinojau apie viešosios politikos ir saugumo magistro studijas KTU ir apsvarsčiau dėstomus studijų dalykus, tikrai nedvejodama pateikiau prašymą studijuoti. Žinojau, kad šios studijos – man“, – tvirtina M. Kettab, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentė iš Prancūzijos.

Mahdjouba tikina, kad KTU patenkino jos lūkesčius. Mat studijų programa, kurią studentė pasirinko, yra susijusi su krizių valdymu. Ši profesinė sritis studentei yra aktualiausia.

„Neslėpsiu, buvo įtampos ir ne visos paskaitos man patiko, tačiau apskritai šios studijos buvo naudingesnės nei ankstesnės“, – tvirtina Mahdjouba.

Įvertino praktinę dalį

Studijuodama KTU, studentė iš Prancūzijos atrado tai, ką norėtų veikti ateityje: „Buvo paskaita, kur turėjome pasirinkti vieną riziką, ją ištirti ir pateikti rekomendacijų krizių valdymo protokolui, kad šis būtų efektyvesnis, tikslesnis. Man tai labai patiko! Pamenu galvojau: būtent tai ir noriu veikti ateityje.

Studentės nuomone, krizių valdymas yra viena iš svarbiausių šiuolaikinės visuomenės kompetencijų – politiniu, ekonominiu ir asmeniniu lygmeniu. Ateityje Mahdjouba norėtų dirbti tarptautinėje ekspertų komandoje, kuri vertins politiką, susijusią su tam tikromis visuomenės krizėmis, pavyzdžiui, prekyba žmonėmis.

Studentei patinka, kad viešosios politikos ir saugumo magistro studijose dėstomi moduliai yra suderinti su šia profesija. Ypač jai patiko studijų praktiškumas, palyginti su Europos politikos ir socialinių mokslų bakalauro studijomis namuose. Pastarosiose ji gavo tik teorinių žinių apie krizių valdymą.

„Mes rengiame ir individualias ataskaitas, ir dirbame grupėse. Pagaliau gebu kritiškai pažvelgti į susidariusią situaciją realybėje, tą situaciją įvertinti ir pasiūlyti sprendimo rekomendacijų. Tokia praktinė veikla magistro studijose man buvo itin reikalinga“, – tikina M. Kettab.

Kitąmet studentė pabaigs studijas – vėliau planuoja įgyti darbo patirties, o vėliau tęsti mokslus, toliau gilintis į krizių valdymo sritį.

Nuostabi patirtis

Kadangi 90 proc. studijų vyko nuotoliniu būdu, Mahdjouba mokėsi gyvendama namuose ir Kauną aplankė tik porą kartų, kai laikė egzaminus.

„Tiesą pasakius, pirmą kartą apsilankius, Kaunas manęs nesužavėjo. Tačiau juk pirmą kartą atvykau į šalį, apie kurią nė nesvarsčiau! Viskas pasikeitė, kai pasilikau Kaune dviem savaitėms laikyti egzaminų“, – teigia studentė.

Pagyvenusi Kaune Mahdjouba pakeitė nuomonę apie studijas užsienyje: tai ne tik sunkus darbas, bet ir nuotykis. Ji daug vaikščiojo ir lankė muziejus, prekybos centrus.

Kaunas man tikrai patiko, jaučiausi čia kaip namie.

„Pats miestas man tikrai patiko. Jis nedidelis ir jame jaučiausi saugiai. Bene pirmą sykį nebijojau viena vakare išeiti į gatvę. Be to, pagyvenau šalyje, kur atšaldavo iki –19 °C!“ – tikina mergina, aplankiusi Lietuvą  šalčiausiu metų laiku.

Vis dėlto prancūzei studentei labiausiai įsiminė ne šaltis, o arbata.

„Tai aviečių arbata, bent jau tai man sakė bendrakursiai, kai nenustojau kalbėti apie ją. Jie sako, kad tokią arbatą gali pasidaryti užpylus aviečių uogienę karštu vandeniu, bet aš supratau, kad namuose ji nebus tokia skani kaip Kaune. Galvoju apie tą arbatą kasdien“, – šypteli Mahdjouba.

Svarbiausias atradimas

Pasakodama apie studijas, Mahdjouba pabrėžia tarptautinės bendruomenės svarbą. Būtent šie žmonės pakeitė jos nuomonę apie studijas užsienyje.

„Mano kurse buvo ir mergina iš Indijos. Su ja pradėjome artimiau bendrauti prieš man atvykstant į Kauną ir puikiai sutarėme, esame gana panašios. Kai atvykau, ji buvo mano gidė – aprodė miestą ir padėjo užmegzti artimesnį ryšį su kitais kurso draugais“, – sako Mahdjouba.

M. Kettab, kilusi iš Prancūzijos šiaurės, niekada nebuvo buvusi Rytų Europoje, o prieš atvykdama nieko nežinojo nei apie Lietuvą, nei apie Kauną. Studijas užsienyje ji išnaudojo ir labiau pažinti Europą: „Į Kauną skridau per Vieną, kur puikiai praleidau keturias dienas. Mano skrydis namo iš Kauno buvo su persėdimu Kopenhagoje – gera proga pabūti ten keletą valandų.“

Ar, baigusi studijas, ji kada nors sugrįš atgal į Kauną? Mergina tvirtina, kad mielai – kaip turistė.

„Pastarąjį kartą neturėjau laiko apžiūrėti viso miesto, nes vyko egzaminai, o juos lydėjo stresas. Tačiau Kaunas man tikrai patiko, jaučiausi čia kaip namie“, – tvirtina M. Kettab, KTU Viešosios politikos ir saugumo magistro studijų studentė iš Prancūzijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

RICHARD

RICHARD portretas
NU LABAI INTERESNAS "PRANCUZISKAS" TIPO VARDAS:: NETEKO ANKSCIAU GIRDET

cha

cha portretas
Koks prancūziškas vardas ir pavardė.....

Lt nera rytu Europa

Lt nera rytu Europa portretas
Geografinis centras o genetiskai esame siaurieciai.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių