Skandalingasis provokatorius bus teisiamas ir dėl sprogstamųjų medžiagų gaminimo

Kauno teisėsaugininkai baigė tyrimą dėl Rusijoje gimusio trečią dešimtį bebaigiančio Antano Serovo akibrokšto, surengto gegužės 8-ąją Europos prospekte. Šis aleksotiškis bus teisiamas ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, vainikavusio Ukrainos vėliavos spalvomis nudažyto minėto prospekto tvoros bjaurojimą, bet ir dėl sprogstamųjų medžiagų gaminimo bei laikymo ir neteisėto disponavimo kvaišalais.

Vidurdienio akibrokštas

Kaip jau rašyta, savo išpuoliais dar iki minėto daugelį kauniečių papiktinusio incidento pagarsėjusį A.Serovą, purškusį apie 13 val. ant minėtos sienos raudonais dažais Rusijos karo prieš Ukrainą simbolį – „Z“ raides, sulaikė pilietiški asmenys. Vienas iš jų, pranešęs apie šį akibrokštą Bendrajam pagalbos centrui, tada nuo A.Serovo nukentėjo.

Minėtas vyras, pastebėjęs jį bjaurojant minėtą sieną, nepatingėjo apsukti savo automobilio ir grįžti atgal. Sulaikyti išsišokėlį jam padėjo dar vienas vyras. Neliko abejinga tam, kas vyksta, ir viena akibrokštą nufilmavusi moteris.

Sulaikius A.Serovą, šis teigė, kad nieko blogo nedaro, nors slėpė veidą po kauke. O skambinant į Bendrąjį pagalbos centrą, elgėsi agresyviai bei priešinosi, papurkšdamas pranešėjui į akis ašarinių dujų. Šis dėl patirto sužalojimo parašė policijai pareiškimą.

Policija dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimą. Tačiau turėtas galvoje tik minėtas išpuolis, panaudojant ašarines dujas. Už Rusijos karo prieš Ukrainą simbolių naudojimą numatyta administracinė atsakomybė. Įkliuvus pirmą kartą – bauda nuo 300 iki 700 eurų. O už tokį pakartotinį nusižengimą – nuo 500 iki 900 eurų.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, administracinio nusižengimo protokolas už tai A.Serovui, kuris po sulaikymo pareigūnams prisistatė bedarbiu, surašytas ne per seniausiai. Tačiau Kauno policija dar jokios nuobaudos už tai jam neskyrė. Posėdis, kuriame tai spręsis, anot policijos atstovės, planuojamas artimiausiu metu.

Istorija su kvapu

Po minėto visuomenės sulaikymo ir perdavimo policijai, A.Serovas buvo uždarytas į areštinę. Tačiau kitą dieną iš jos paleistas, skiriant jam tokias kardomąsias priemones, kaip periodinę registraciją policijoje ir dokumentų paėmimą.

Toks sprendimas buvo priimtas po A.Serovo apklausos. Įtariamasis savo kaltę pripažino tik iš dalies ir teigė, kad prieš minėtą įvykį ėjo į Aleksoto turgų. Pakeliui nusipirko alaus, kurį čia pat ir išgėrė. Tačiau turgų rado uždarytą ir, grįždamas atgal, prie picerijos aptikęs dažų flakoną. Tada esą ir išgirdo balsą iš dangaus, liepusį eiti prie minėtos Europos prospekto sienos, nudažytos Ukrainos vėliavos spalvomis, ir pasinaudoti radiniu.

Po tokių įtariamojo parodymų net galvota jam skirti tam tikrą ekspertizę. Tačiau vėliau persigalvota – paaiškėjus, kad jis nėra įtrauktas į šios srities specialistų įskaitas. Be to, kiti jo parodymai abejonių dėl galimų sveikatos sutrikimų nekėlė.

A.Serovas teigė, kad minėta tvora yra skirta graffiti mėgėjams. Be to, jis tik paryškinęs raudonai čia jau buvusias baltas raides. Ir papildomai užrašęs rusų kalba žodį „anūkas“, nes jo senelis tarnavo sovietinėje kariuomenėje, o tądien buvo šventės išvakarės. Anot A.Serovo, palikęs jis ant šios sienos ir savo slapyvardį. O tyčia panaudoti prieš ką nors turėtą dujų balionėlį neketino, bet buvo išprovokuotas. Jis teigė, kad pastebėjęs, jog jį filmuoja moteris, prašė šios dar trijų minučių – darbui pabaigti. Bet buvo užpultas kažkokio vaikino. Tada ir išsitraukė dujų balionėlį, kuriuo papurškė, nežiūrėdamas, kur. Be to, tada iš kažko atėmė ir karabiną. Nors į įvykio atskubėję policijos pareigūnai teigia tokio ginklo ten neradę.

Antanas Serovas/Eitvydo Kinaičio nuotr.

Iškalbingos uodegos

Prie baudžiamosios bylos, pradėtos A.Serovo atžvilgiu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, buvo prijungtas ir ikiteisminis tyrimas, pradėtas po sprogimo jo gyvenamosios vietos Seniavos plente ūkiniame pastate vieną pernykščio rugsėjo naktį.

Įtariama, kad A.Serovas gamino tada ten sprogmenis. Iš įvykio vietos jis buvo pristatytas į Kauno klinikas, kuriose gana ilgai gydytas. O policija pradėjo tada ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis bei sprogmenimis ir narkotinėmis medžiagomis, nes per kratą buvo rastas ir maišelis su kanapėmis.

Ne per seniausiai gavus specialistų išvadas dėl medžiagų, sukėlusių šį sprogimą, A.Serovui buvo pareikštas įtarimas dėl sprogstamųjų medžiagų laikymo, neturint tam leidimo, ir gaminimo. Už tai jam gresia dvigubai didesnė bausmė nei už viešosios tvarkos pažeidimą – laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už viešosios tvarkos pažeidimą – iki dvejų.

Sujungus šias bylas į vieną, ji perduota Kauno apylinkės teismui.

A.Serovas pripažįsta, kad laikė bei gamino sprogmenis. Esą gaminęs didelę bengališką ugnį. Pripažįsta jis ir, kad per kratą rastą nedidelį kanapių kiekį buvo įsigijęs savo reikmėms. Tačiau kaltinimo įvykdžius viešosios tvarkos pažeidimą Europos prospekte A.Serovas nepripažįsta. Jo versija – kad buvo užpultas, todėl gynėsi.

A.Serovo biografijoje jau yra du teistumai. Pernai kovą Kauno apylinkės teismas už pasipriešinimą policijai jam skyrė viešuosius darbus. O pernai gruodį už neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu – 700 eurų baudą.

Tačiau tai buvo jau po plačiai nuskambėjusio A.Serovo išpuolio 2020-ųjų vasario 13-osios vakare Seniavos kapinėse. Tada jis, įvažiavęs ten mamos vardu registruotu automobiliu, išvartė paminklus. Ir buvo demaskuotas, pasitelkus vaizdo kameros, įamžinusios, kaip jis prieš tai automobiliu „Audi A3“ „piešė“ aikštelėje prie minėtų kapinių „saules“, įrašus.

Stojęs tada prieš Kauno apylinkės teismą dėl chuliganiško vairavimo, pasišalinimo iš įvykio vietos bei kelio ženklo nepaisymą, A.Serovas teisinosi esą supainiojo automobilio pedalus. Tačiau, nagrinėjant šią administracinę bylą, paaiškėjo, kad jis ne kartą apsimelavo. Tada A.Serovui, teigusiam, kad dirba kurjeriu, buvo skirta 1100 eurų bauda bei vieneriems metams atimta teisė vairuoti transporto priemonę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Rusų nacionalinė vertybė negali būti teisiama. Ją reikia gražiai supakuoti ir grąžinti Kremliui.

Kur tas Jotautas?

Kur tas Jotautas? portretas
Jis ir vėl iš lovos neišlipa? Mesk tuos savo draugus, kurie tavo šikynę drasko. Eik į atgailą, žmogumi iš beždžionės tapsi.

>Patys bjaurastis rašinėja, patys kitus - konservatorius

>Patys bjaurastis rašinėja, patys kitus - konservatorius portretas
kaltina... Niekas jų čia nekaltina. Juos siunčia velniop. Kaltins dar matai, laiką gaiš.. Šūdo burbulai jūs, patys muša - patys rėkia.
VISI KOMENTARAI 53
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių