Eksperimentas pavyko: hidrauliniai bandymai Klaipėdoje atliekami per vieną parą

  • Teksto dydis:

Kasmet AB „Klaipėdos energija“ klientai turėdavo sukti galvą, kaip šaltomis pavasario dienomis ar karštą vidurvasarį kelias paras išsiversti be karšto vandens. Būtent tokių nepatogumų vartotojams sukeldavo centralizuotos šilumos tiekėjai, vykdantys privalomus kasmetinius šilumos tinklų bandymus. Bet šiemet viskas kitaip. Pirmąkart uostamiestyje hidrauliniai bandymai vyksta mažose teritorijose ir klaipėdiečiams laikas be karšto vandens sutrumpintas iki vienos paros.

Jau atlikti 3 iš 6 etapų

Šią savaitę hidrauliniai bandymai Klaipėdoje nevykdomi. Per tris praėjusias savaites išbandytas šilumos trasų stiprumas šiaurinėje miesto dalyje, o birželį ir liepą bus patikrintas vamzdynų atsparumas likusiuose trijuose pietinės miesto dalies kvartaluose.

„Anksčiau skeldavome miestą į dvi dalis ir iš katilinės padidintu slėgiu atlikdavome hidraulinius trasų bandymus didžiulėje teritorijoje. Pats bandymas ir kol rasdavome defektuotas vietas, jas sutvarkydavome, užtrukdavome kur kas ilgiau nei dabar“, – pasakojo Darius Zakarauskas, „Klaipėdos energijos“ šilumos tinklų tarnybos vadovas.

Šį pavasarį pradėtas eksperimentas: miestas suskirstytas į 6 kvartalus ir kiekvieną savaitę bandymai vyksta vis kitur.

Pirmųjų trijų hidraulinių bandymų etapų metu didžioji dalis vartotojų karšto vandens neturėjo tik šiek tiek ilgiau nei parą – pirmadienį ryte šilumos tiekimas buvo nutraukiamas, o antradienį iš ryto šildymo sistemų prižiūrėtojai jau galėjo atnaujinti karšto vandens tiekimą pastatuose. Tik keliose atkarpose, kur bandymų metu buvo aptikti sudėtingesni gedimai, darbai truko kiek ilgiau.

„Pasiruošti tokiam bandymų grafikui užtruko kelerius metus. Reikėjo šilumos trasose sumontuoti sklendes ir paruošti taškus, kur prie vamzdynų galėtume įjungti mūsų mobilųjį siurblį“, – pasakojo D. Zakarauskas.

Beje, hidrauliniams bandymams naudojamas pačių Klaipėdos energetikų sumontuotas mobilus siurblys, kuris telpa į kiek didesnę nei lengvojo automobilio priekabą.

Gedimų pasitaiko

Kad hidrauliniai bandymai yra svarbūs dėl patikimo tiekimo šildymo sezono metu, įsitikinta ir šiemet. Nors Klaipėdoje beveik 70 proc. šilumos trasų yra renovuotos, pakeistos į naujos kartos poliuretanu izoliuotus vamzdynus yra kiti iš sovietmečio likę vamzdynai, nepatikimi, reikalaujantys nuolatinės patikros ir priežiūros.

„Praėjusią savaitę Panevėžio gatvės kvartale hidraulinių bandymų metu plyšo senas vamzdis. Jei toks incidentas būtų įvykęs šaltuoju metų laiku, kai esant žemoms lauko temperatūroms vamzdynuose sukeliame tiekiamo vandens temperatūrą ir slėgį, būtų buvę labai daug problemų“, – aiškino „Klaipėdos energijos“ šilumos tinklų tarnybos vadovas.

Senieji vamzdynai yra sukloti po žeme gelžbetoniniuose kanaluose, jų neįmanoma apžiūrėti, įvertinti korozijos poveikio. Metaliniai vamzdynai, dešimtmečius veikiami drėgmės, prarūdija ir tampa nepatikimi. Tad pavasarį ar vasaros metu identifikavus silpnąsias vamzdynų vietas energetikai turi laiko iki rudens sutvarkyti defektus ir tinkamai pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Kitą savaitę, nuo birželio 5 d., Klaipėdos mieste hidrauliniai bandymai vyks teritorijoje nuo Kauno g. iki Debreceno g., Šiaulių g., Šilutės pl. ir Žvejybos uosto kvartale. Dar vėliau, nuo birželio 19 d., bus bandomi vamzdynai nuo Debreceno iki Liubeko gatvių, Poilsio g. bei Alksnynės kvartale.

O paskutiniojo etapo metu, nuo liepos 3 d., bandymai vyks Vingio, Bandužių, Laukininkų kvartaluose.

Beje, kitą savaitę, nuo birželio 5 dienos, hidrauliniai bandymai prasidės ir Gargžduose – Kvietinių g. 28, 30, 71; Kranto g. 3; Liepų g. 1, 3; Vasario 16-os g. 40, 42; Vytauto g. 27, 34; Laukų g. 8.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš čia centre gyvenu taip sakant velnias užnešė į tą

aš čia centre gyvenu taip sakant velnias užnešė į tą  portretas
teritorija, bet šiais metais taip ir nepajutau, buvo tie bandymai ar nebuvo, baliuj buvau tryjų dienų, bet kaip buvo tas šiltas vanduo taip ir yra, sėkmės mūsų vandeniams ar povandeniams

Lina

Lina portretas
Labai džiaugiamės, kad taip greitai atlikti hidrauliniai bandymai!

Irena

Irena portretas
Džiaugemes tuo
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių