Klaipėdoje pradėta tvarkyti dar viena viešoji erdvė – Neringos skveras

 • Teksto dydis:

Klaipėdos mieste pradėta tvarkyti dar viena viešoji erdvė – skveras, esantis šalia Šilutės pl. 40A esančio prekybos centro. Kaip praneša Klaipėdos savivaldybė, per dvejus metus bus atlikta darbų už daugiau nei 2,6 mln. eurų.

Rangos darbai bus atliekami per du etapus. Per pirmąjį darbų etapą Neringos vardu pavadintame skvere bus įrengtas fontanas su dekoratyviniu apšvietimu, pasodinti nauji medžiai, krūmai, įveisti gėlynai, įrengta mažoji architektūra – suoliukai, šiukšliadėžės ir dviračių stovai. Skvero pakraštyje numatyta sporto zona su aptverta krepšinio ir tinklinio aikštele, lauko treniruokliais, žaidimo aikštelėmis skirtingų amžiaus grupių vaikams. Varžybų žiūrovų patogumui numatyta pastatyti suoliukus, geriamojo vandens kolonėlę. Šalia Šilutės pl. 40A bus suremontuota dalis automobilių stovėjimo aikštelės. Skvere bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai.

Antrajame darbų etape numatyta įrengti naują dviračių – pėsčiųjų taką nuo Taikos pr. iki skvero. Palei jį nuo Šilutės pl. iki prie Taikos pr. esančios Pempininkų aikštės bus įrengtas apšvietimas, taip pat bus pastatytas stacionarus viešasis tualetas, sutvarkyti inžineriniai tinklai. Kaip skelbia savivaldybė, naujieji takai ir kitos erdvės bus pritaikyti žmonėms su judėjimo ar kitokia negalia.

„Pradėtas tvarkyti Neringos skveras – puiki žinia dar vieno uostamiesčio mikrorajono gyventojams. Gerai pažįstu tas erdves, nes būtent tame mikrorajone esu gyvenęs dar būdamas jaunuoliu ir žinau šio skvero svarbą ir reikšmę Baltijos prospekte gyvenantiems klaipėdiečiams. Džiugu, kad šio projekto metu bus ne tik atnaujintos dangos, bet sukurta nauja kokybiška erdvė laisvalaikiui, ji, tikimės, paskatins vietos bendruomenę dažniau susitikti ir drauge prasmingai leisti laiką. Šioje teritorijoje prasidėję pokyčiai maloniai nustebins ne tik mėgstančius pasivaikščioti klaipėdiečius, bet ir dviračių mėgėjus – jų patogumui bus nutiestas naujas takas iki pat Taikos prospekto, o tai galimai dar labiau paskatins miestiečius įvertinti ir šios transporto rūšies privalumus bei naudą, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

I etapo darbų atlikimo terminas – 12 mėnesių. Skvero teritorijoje jau burzgia technika, rangovas – Plungės bendrovė „VVARFF“ – darbus pradėjo praėjusią savaitę. Šiais metais planuojama atlikti didesnę dalį projekto darbų už 1, 95 mln. Eur. Darbams šiais metais atlikti Klaipėdos miesto savivaldybė jau skyrė 625 tūkst. Eur. Projektas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Tikimasi, kad, sutvarkius skverą ir jo prieigas, pėstieji ir dviratininkai čia galės jaustis visapusiškai saugiau: vietoj daug metų neremontuotų betoninių plytelių bus paklotos naujos, lygios dangos, viešoji infrastruktūra bus pritaikyta neįgaliųjų judėjimui, be to, bus įrengtas vaizdo stebėjimas.

„Įgyvendinant projektą sprendžiama saugumo problema: įrengus apšvietimą ir vaizdo stebėjimo sprendimus, gyventojai turėtų jaustis saugiau. Tai ypač aktualu keliaujantiems pėsčiųjų taku nuo skvero iki Taikos prospekto ir – ypač tamsiuoju paros metu: namų arti nėra, o apšvietimas – menkas“, – pastebėjo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Darbų pradžios nekantriai laukė šalia gyvenantys klaipėdiečiai, nes minėtoje teritorijoje didesnių statybos ar remonto darbų nebuvo jau kelis dešimtmečius. Aktyvi šiame mikrorajone gyvenančių klaipėdiečių bendruomenė dėjo pastangas, kad šios teritorijos sutvarkymą miestas įtrauktų į savo planus.

Įgyvendinus projektą atokiau nuo miesto centro esančio mikrorajono gyventojai galės pasidžiaugti maloniu netikėtumu. „Sporto aikštelių šviestuvai turi pritemdymo funkciją – esant reikalui apšvietimo intensyvumą bus galima reguliuoti ir taip sukurti atitinkamą atmosferą renginiams“, – vieną iš projekto išskirtinumų paminėjo savivaldybės vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Neringos skvero projektavimo darbus 2019 m. atliko bendrovė „Plentprojektas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

vingietė

vingietė portretas
Geriau jau tokio nevykusio šeimininkavimo neskelbtų... Ar valdininkai yra buvę ,,Vingio"prekybcentryje, o gal yra viešoji nuomonė, jog čia vien bomžai , narkomanai ir elgetos gyvena ir dėl jų stengtis neverta?Neįmanoma praeiti, nešvara, palijus pelkynai, viename šurmulyje ir prekybininkai, ir pirkėjai , prekybininkų transportas yra tiesioginė grėsmė papulti po ratais,iš prekybininkų vagiantys, apsiseilėję benamiai ir su jais kovojančios ir savo prekes ginančios moterytės- tai kasdieniniai vaizdai.,,Vingis"- miesto gėda.

Nelli

Nelli portretas
O vingio pasažo kodėl nesutvarko

Piktas

Piktas portretas
Jiems svarbiausia kuo didesni plotai ir lesu bei medziagu svaistymas, o, kad kiemuose nera kur automobiliu statyti- ne motais… Kosmaras!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių