Klaipėdos vežėjai baiminasi euro

Uostamiesčio vežėjai su nerimu laukia sausio 1-osios, kai šalyje litas bus pakeistas euru. Būgštaujama, kad miesto autobusai gali virsti valiutos keityklomis. Neabejojama, kad nesusipratimų nepavyks išvengti.

Uostamiesčio vežėjai su nerimu laukia sausio 1-osios, kai šalyje litas bus pakeistas euru. Būgštaujama, kad miesto autobusai gali virsti valiutos keityklomis. Neabejojama, kad nesusipratimų nepavyks išvengti.

Veiks trumpesnį laiką

Nuo šiandien – dviem dienomis vėliau – klaipėdiečiai terminuotuosius bilietus galės pradėti pildyti naujai patvirtintomis kainomis. Jos yra mažesnės, nei buvo anksčiau. Paprastai kitam mėnesiui jis pildomas nuo 15
dienos.

Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis aiškino, kad pavėlinti terminą teko, nes reikėjo pakoreguoti sistemą – įvesti kainas litais, kurios galios iki sausio 1-osios.

"Tikimės, kad spėsime viską susitvarkyti ir keleiviai galės pradėti pildyti terminuotuosius bilietus", – vylėsi vadovas.

Terminuotųjų bilietų pildymas sausiui ne tik prasidės vėliau, bet ir anksčiau pasibaigs. Paskutinę šių metų dieną to padaryti nebepavyks. Tą dieną nebebus prekiaujama ir elektroniniais kartiniais bilietais.

Pasak G.Neniškio, nuo sausio 1 iki 14 d. terminuotieji ir elektriniai kartiniai bilietai bus parduodami tiek už litus, tiek už eurus.

Sausio 15-ąją jais vėl nebus prekiaujama. Bus tikslinama, kiek bilietų parduota litais ir eurais. Nuo sausio 16 d. terminuotieji bilietai bus pradėti pildyti vasario mėnesiui. Bus atnaujinta ir elektroninių kartinių bilietų prekyba. Už juos jau reikės mokėti eurais.

Galios dvejus metus

G.Neniškis sakė, kad jau užsakyti bilietai, kuriuose kainos bus nurodytos eurais. Tačiau jie prekybos vietose turėtų pasirodyti tik po poros mėnesių, kai bus baigti turimi dabar.

"Viešojo transporto bilietus, kuriuose kaina nurodyta litais, galima naudoti dvejus metus. Jų kaina nesikeitė – išliko 2,20 lito ir 0,64 euro. Tokia išlyga taikoma ir pašto ženklams", – komentavo vadovas.

Pasak G.Neniškio, popierinių bilietų, kuriais prekiaujama kioskuose, yra likę daug. Taip nutiko, nes klaipėdiečiai greičiau perėjo prie elektroninio bilieto, nei buvo planuota.

"Prognozuoti tokius dalykus yra labai sudėtinga. Manėme, kad perėjimas prie elektroninių bilietų nebus toks spartus, koks yra. Parduodame mažiau popierinių, o daugiau – elektroninių bilietų. Taip susidarė likutis", – aiškino vadovas.

Prašo pirkti eurais

Popieriniai bilietai, kuriais prekiaujama autobusuose, nuo sausio 1-osios bus pakeisti.

Miesto taryba yra patvirtinusi naują jų kainą. Bilietas autobuse kainuos 0,70 euro – tai yra 2,42 lito. Kaina sumažinta, kad būtų patogiau konvertuoti į eurus.

"Šių bilietų parduodama mažiau. Mažiau jų ir spausdinama", – teigė vadovas.

G.Neniškis neabejojo, kad pirmosiomis sausio dienomis vežėjams dirbti bus nelengva. Keleivių, kurie perka bilietus autobusuose, prašoma atsiskaityti eurais, kad būtų paprasčiau vairuotojams.

Anot vadovo, jei keleiviai mokės litais, įsivyraus chaosas. Bilietas autobuse kainuos 2,42 lito.

"Sausio 1-ąją mes pradėsime dirbti vieni pirmųjų. Anksčiau už visus prekybos centrus. Mums pirmiesiems teks atlaikyti litų ir eurų bangą. Nesusipratimų greičiausiai neišvengsime. Tai prognozuojame ir ruošiamės. Būtų buvę geriausia, jei nebūtų jokių pereinamųjų laikotarpių. Valiutoms keisti yra bankai ir jie turėtų vykdyti savo funkcijas", – pabrėžė vadovas.

Gintis padės tvarka

Direktorius baiminosi, kad kai kurie keleiviai  autobusuose gali bandyti dideles litų sumas keisti į eurus. Tokių atvejų pasitaiko ir dabar.

"Yra žmonių, kurie paduoda dviejų šimtų litų kupiūrą ir paprašo vieno bilietėlio už 0,48 lito. Vairuotojui būtų labai sudėtinga atiduoti grąžą", – tvirtino vadovas.

Tikimasi, kad tokių situacijų padės išvengti tvarka, pagal kurią perkant bilietą miesto autobuse ar maršrutiniame taksi negalima atsiskaityti didesne nei 20 litų nominalo kupiūra.

Taip pat nustatyta, kad viešajame transporte nebus galima atsiskaityti didesnė nei 5 eurų kupiūra. Yra numatyta ir kokį maksimalų monetų kiekį gali priimti vairuotojai.

"Taip bandysime gintis, kad netaptume keityklomis", – teigė vadovas.

Stotelių paviljonuose jau iškabintos ir rekomendacijos keleiviams prieš euro įvedimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

  • Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda
    Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda

    Skulptūrų parkas, pritraukiantis vis daugiau lankytojų, sulaukia ir pastabų. Antai kažkas teigė pastebėjęs, esą parke gerokai sumažėję inkilų, o kai kurie likę – aplūžę ir nebetinkami sparnuočiams gyventi. ...

    2
  • Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma
    Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma

    Susisiekimo ministerija šiemet Klaipėdos miesto gatvių, kiemų ir juose esančių automobilių stovėjimo aikštelių bei dviračių ir pėsčiųjų takų atnaujinimui ir remontui skyrė milijonus eurų. Trečdalis šios sumos numatyta dau...

    3
  • Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos
    Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos

    Praėjus daugiau nei pusmečiui nuo tada, kai Turto bankas paskelbė parduosiantys buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastatus, esančius Taikos prospekte, bei du namus Herkaus Manto gatvėje, Klaipėdoje, lig šiol dar neparengti j...

  • Melnragėje pasigesta informacinio stendo
    Melnragėje pasigesta informacinio stendo

    Ties įėjimu į pagrindinį Melnragės paplūdimį, Odesos promenados prieigose, pasigesta informacinio stendo, kuris buvo įrengtas vos prieš pusketvirtų metų. Paaiškėjo, jog lenta buvo nuimta atnaujinimui. ...

    3
  • „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos
    „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos

    Savaitės pradžioje daugybė vairuotojų negalėjo prisijungti prie „Regitros“ vairuotojų portalo. Vėliau pasirodė pranešimas, kuriuo patvirtinta žinia apie sutrikimą ir atsiprašymas už nepatogumus. ...

  • Įsiutino įžūlumas: taromatą pavertė šiukšlynu
    Įsiutino įžūlumas: taromatą pavertė šiukšlynu

    Vienoje Klaipėdos rajone esančioje parduotuvėje veikiantis taromatas keisto piliečio pastangomis virto šiukšlynu. Net ir ne kartą viešai gėdintas gyventojas vis tiek velka šiukšles iš savo namų ir krauna į keli...

    5
  • Klemiškės autobusų stotelėje – išdaužtas stiklas: dar vienas paauglių vandalizmo atvejis?
    Klemiškės autobusų stotelėje – išdaužtas stiklas: dar vienas paauglių vandalizmo atvejis?

    Kažkas išdaužė Klemiškės autobusų stotelės paviljono stiklą. Manoma, kad tai – dar vienas paauglių vandalizmo atvejis. Kol kas bendruomenės nariai niekur dėl to nesikreipė, tačiau jaučiasi nesaugūs, kadangi panašūs įv...

    3
  • Klaipėdos centre elgetaujanti moteris baudžiama nebus?
    Klaipėdos centre elgetaujanti moteris baudžiama nebus?

    Herkaus Manto gatvėje dažnai pastebima elgetaujanti moteris, veikiausiai benamė. Klaipėdiečiai ją matė dar žiemą, tiesiog sėdinčią ant šalto grindinio prie vieno restorano, o šalia jos – dubenėlį, į kurį praeiviai įmesdavo ...

    13
  • Varžytuvės dėl darbo Klaipėdos rinkimų komisijose
    Varžytuvės dėl darbo Klaipėdos rinkimų komisijose

    Iki Lietuvos prezidento rinkimų pirmojo turo likus mėnesiui, pageidaujančiųjų dirbti rinkimų komisijose daugiau nei reikia. Nors Klaipėdoje rinkimų apylinkių komisijų komandos – per puspenkto šimto žmonių – jau suformuotos, kasdi...

    5
  • Nuo triukšmo pavargę klaipėdiečiai: susirinkite vaikus
    Nuo triukšmo pavargę klaipėdiečiai: susirinkite vaikus

    Debreceno kvartale gyvenantys klaipėdiečiai pavargo, kaip patys įvardija, nuo nepilnamečių skleidžiamo triukšmo ir nepagarbaus elgesio. Esą jie ne tik šūkauja, bet ir keikiasi, spardo šiukšles ir net puola praeivius. ...

    5
Daugiau straipsnių