Pratęsiamas „Haiku Klaipėdai“ konkurso laikas

Dėl išaugusio kūrybinio įkvėpimo iki liepos 6-osios pratęsiamas konkursas „Haiku Klaipėdai“. Pasak jo vadovės, jau sulaukta daugiau negu šimto darbų iš įvairių Lietuvos miestų.

Tarp rašančiųjų – ne vien jaunimas, bet ir vyresnieji, norintys pasveikinti uostamiestį su rugpjūčio 1 d. minimu 770-uoju gimtadieniu.

Konkurso vadovė Aistė Vitkevičiūtė teigė, kad kai kurie kūrybingi žmonės atsiunčia ir po keletą trieilių, dedikuotų Klaipėdai.

„Matome, kad susidomėjimas yra. Žmonės siunčia savo haiku net ne po vieną, kai kurie jų atsiunčia ir po dešimt. Kiekvienam visada atrašome, kad jei apimtų įkvėpimas, atsiųstų ir daugiau. Siunčia ne tik klaipėdiečiai. Neseniai gavome moksleivių darbus iš Neringos gimnazijos su prierašu, kad nori pasveikinti Klaipėdą. Siunčia įvairaus amžiaus žmonės – nuo pačių jauniausių iki senjorų“, – nurodė A. Vitkevičiūtė.

Haiku Klaipėdai gali būti keturiose kategorijose – „Klaipėdos istorija“, „Klaipėdos atmosfera“, „Asmeninės istorijos Klaipėdoje“ ir „Klaipėdos legendos“. Skirtingose kategorijose bus apdovanoti skirtingi nugalėtojai.

Visi atsiųsti trieiliai dalyvaus liepą surengtuose haiku Klaipėdai rinkimuose, kurių metu klaipėdiečiai bus pakviesti atiduoti savo balsus už jiems labiausiai patikusius haiku.

Rugpjūčio 1-ąją, per 770-ojo miesto gimtadienį, išrinktų geriausių haiku autoriai bus pakviesti į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, o daugiausiai simpatijų sulaukę trieiliai bus pristatyti Jono kalnelyje įrengtoje specialioje instaliacijoje.

„Birželio 30 d. turėjo būti paskutinė diena, bet norėjosi dar daugiau haiku prisirinkti, kad būtų įvairovė. Tad terminą pratęsėme iki liepos 6 d. Kadangi yra kelios kategorijos, prašome žmonių, kad siųsdami haiku iš karto nurodytų ir kategoriją“, – priminė projekto vadovė.

Kiek šiuo metu sulaukta trieilių sunku pasakyti, nes skaičiai nuolatos auga.

„Jau sulaukėme per šimto. Tikimės, kad atsiųs ir daugiau. Norėtųsi, kad iki liepos 6-osios prisiųstų dar bent tūkstantį haiku“, – šmaikštavo A. Vitkevičiūtė.

Haiku – senovės Japonijoje susiformavęs poezijos žanras, ypač trumpas, septyniolikos skiemenų, trijų eilučių, kurių kiekvieną sudaro atitinkamai 5, 7, 5 skiemenys, poezijos kūrinys.

Sukurtus haiku uostamiesčiui reikia atsiųsti elektroniniu paštu haiku@nuotaika.lt iki liepos 6 d.

Daugiau apie haiku ir kaip sukurti trieilį Klaipėdai galima sužinoti nuotolinėse haiku kūrybinėse dirbtuvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių