- Radvilė Rumšienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Uostamiesčio valdžiai siūloma pritarti kainų didinimui kelionėms miesto bei priemiestiniais maršrutais ir maršrutiniais taksi. Pagal siūlomą tvarką nuo ateinančių metų labiausiai brangtų popieriniai bilietai, o dieną už kelionę maršrutiniu taksi tektų atseikėti dvidešimčia centų daugiau.
Uostamiesčio valdžiai siūloma pritarti kainų didinimui kelionėms miesto bei priemiestiniais maršrutais ir maršrutiniais taksi. Pagal siūlomą tvarką nuo ateinančių metų labiausiai brangtų popieriniai bilietai, o dieną už kelionę maršrutiniu taksi tektų atseikėti dvidešimčia centų daugiau.
Sąnaudos viršijo pajamas
Nuo ateinančių metų Klaipėdoje siūloma didinti miesto ir priemiesčio autobusų, maršrutinių taksi bilietų kainas.
Anot Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, naujosios kainos siūlomos įvertinus faktiškai pakitusias keleivių vežimo autobusais ir mikroautobusais sąnaudas ir gaunamas pajamas. Tam buvo sudaryta speciali darbo grupė.
Pastebima, kad praėjusiais metais kainas konvertuojant į eurus šios sumažėjo apie 3 proc., todėl sumenko ir šiųmetis vežėjų pelnas. Prognozuojama, kad kitąmet tokių paslaugų sąnaudos išaugs 5,5 proc.
Manoma, kad viešojo transporto rida augs apie 1,3 proc., nes visus ateinančius metus važiuos 13 ir 21A maršrutai, kurie šiemet kursavo tik kelis mėnesius, planuojama pratęsti maršruto į Lėbartų kapines trasą, tobulinti Mogiliovo gatvės susisiekimą su centrine miesto dalimi, organizuoti viešojo transporto maršrutą į Agluonėnų gyvenvietę.
Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis pastebėjo, kad šiuo metu sąnaudos pajamas viršija daugiau nei 6 proc.
Siūlo branginti
„Atsižvelgiant į tai, siūlome padidinti elektroninių terminuotų bilietų tarifus vidutiniškai 4 procentais, integruotų priemiesčio maršrutų tarifus – vidutiniškai 6 procentais“, – teigė R.Mockus.
Nuo kitų metų mėnesinio vardinio bilieto, galiojančio tik darbo dienomis, papildymo kaina būtų ne 19,9, o – 21 euras. Mėnesinio vardinio bilieto papildymas kainuotų ne 25,7, o – 27 eurus.
Perkant šiuos bilietų papildymus viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ patalpose, kaina būtų kiek mažesnė.
Siekiant skatinti mažesnį popierinių autobusų bilietų naudojimą, jų kainą didinti siūloma kiek daugiau. Jeigu politikai pritartų, popierinis bilietas spaudos kioske kainuotų 0,7 euro, o parduodamas autobuse – 0,8 euro.
„Didinant elektroninių kartinių bilietų patrauklumą, jų kainos siūlome nedidinti“, – teigė Transporto skyriaus vedėjas.
Popierinius priemiesčio autobusų bilietus, priklausomai nuo maršruto, siūloma didinti vidutiniškai 15 proc.
Užsiminė apie lengvatas
Antradienį toks transportininkų siūlymas svarstytas Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje.
Jo narė Lilija Petraitienė pastebėjo, kad nuo ateinančių metų, keičiant kelionių viešuoju transportu kainas, vertėtų taikyti lengvatas pradinių klasių moksleiviams.
Pagal naujas siūlomas kainas už mėnesio bilietą moksleiviai mokėtų 5,4 euro. Per metus moksleivio kelionės atsieitų daugiau nei 60 eurų. Tiesa, yra galimybė bilietą įsigyti pusei arba visiems metams, tokio kaina – kiek mažesnė.
„Reikėtų įdiegti Vilniaus patirtį ir pradinių klasių moksleiviams duoti pradinuko bilietą, kurio kaina metams būtų fiksuota – 10 eurų“, – pasiūlė L.Petraitienė.
Šiuo metu uostamiestyje tokio amžiaus moksleivių esama beveik 6,5 tūkst.
Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, tokia tvarka taikoma ir Kaune. Ten bilietas yra dar pigesnis.
Brangs ne tik autobusai
Tikėtina, kad kitąmet brangiau teks mokėti ir už kelionę maršrutiniais taksi. Šiuo metu šių viešojo transporto priemonių vairuotojai teuždirba apie 288 eurus.
Esama ir tokių vežėjų, kurie dirba nuostolingai, todėl, R.Mockaus teigimu, būtų tikslinga didinti ir kelionės šiais maršrutais kainą.
Jeigu šiems siūlymams būtų pritarta, nuo kitų metų dieną važiuojant maršrutiniu taksi tektų mokėti ne 0,7 euro, o 0,9.
Už naktinę kelionę piniginę tektų praverti dar plačiau – mokėti ne 0,98, o 1 eurą.
Tokiems pokyčiams, Transporto skyriaus vedėjo teigimu, pritarė ir patys vežėjai.
Vis dėlto politikė L.Petraitienė suabejojo ir šiuo siūlymu. Jos teigimu, tai gali lemti kai kurių maršrutiniais taksi vežėjų išstūmimą iš rinkos, mat padidėjus kainai klientai mieliau rinksis kelionę autobusu.
Antradienį vykusiame posėdyje Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai tokiems transportininkų siūlymams nepritarė. Galutinį sprendimą šiuo klausimu priims miesto taryba.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kitąmet Klaipėdoje lankysis istoriniai regatos „Baltic Sail“ burlaiviai
Kitą vasarą per Jūros šventę į Klaipėdą atplauks „Baltic Sail“ regatos burlaiviai, pranešė viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“. ...
-
Gargždai naują autobusų stotį tikisi pastatyti iki metų pabaigos6
Kurį laiką sustoję Gargždų autobusų stoties statybos darbai turėtų ir vėl tęstis – savivaldybė ieško naujo rangovo, kuris užbaigs anksčiau pradėtus bankrutavusios įmonės „Viremidos statyba“ darbus. ...
-
Riba tarp Palangos ir Šventosios ilgainiui išnyks?4
Atstumas tarp Palangos ir Šventosios gyvenviečių sparčiai siaurėja, ir riba tarp jų galiausiai turėtų apskritai išnykti, sako nekilnojamojo turto ekspertai ir Palangos savivaldybės atstovai. ...
-
VMI: maitinimo sektoriuje iki liepos nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų2
Viešojo maitinimo sektoriuje, įskaitant pajūrio kurortus, šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota 200 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių, pranešė Valstybinė mokesčių insp...
-
Lietuvos pajūryje šiukšlintojai palieka ne tik nuorūkų: dauguma šiukšlių – iš plastiko3
Jei lankėtės Lietuvos pajūryje pastaraisiais metais, greičiausiai pasakysite, kad pajūris gana švarus. Taip, tiesa, jis nė iš tolo neprimena šiukšlynų Azijos ar Afrikos pakrantėse, tačiau beveik dešimtmetį Lietuvos ...
-
Gargždų gyventojai nenori pervadinti P. Cvirkos, J. Janonio ir Butkų Juzės gatvių25
Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos prokomunistinių pažiūrų rašytojų, poetų garbei pavadintos gatvės. ...
-
Po dvejų metų pertraukos Neringoje vyks senųjų amatų dienos
Šeštadienį Neringoje po dvejų metų pertraukos prasideda XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų amatų dienos Neringoje“, pranešė įstaiga „Neringos muziejai“. ...
-
Klaipėdos savivaldybė trečią kartą bandys pirkti butų4
Klaipėdos savivaldybės administracija vėl bando įsigyti dešimt nedidelių būstų, kuriuos galėtų skirti socialiai remtiniems asmenims. Tačiau kol kas nuo balandžio mėnesio uostamiestyje savivaldybei niekas nepanoro parduoti vieno ar dviejų ka...
-
Klaipėdos rajone daugės apšviestų gatvių2
Jau šį rudenį prasidės rajono apšvietimo modernizavimo darbai. Visose seniūnijose bus sutvarkytas esamas apšvietimas, pakeisti šviestuvai, atramos. Tačiau darbai tuo nesibaigs. Planuojama ir apšvietimo sistemos plėtra. ...
-
Klaipėdos rajonas nuosekliai žengia socialiai atsakingu keliu2
Klaipėdos rajone – vis daugiau gerų naujienų jaunoms šeimoms. Neseniai džiugiai pasitiktą žinią apie pirmoko krepšelį jau veja kita – planuojama, kad vienkartinės 300 eurų išmokos sulauks ir kūdikio susilaukusios &sc...