Nesutaria, kaip vertinti G. Landsbergio atostogas: S. Skvernelis sako, kad valstybė nesugrius

Opozicija skirtingai įvertino užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sprendimą, tęsiantis krizei dėl Kaliningrado tranzito bei tvyrant geopolitinei įtampai dėl Rusijos tęsiamo karo Ukrainoje, išeiti atostogų.

Partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad viešojoje erdvėje jau sukritikuotame ministro žingsnyje nieko itin blogo nėra, tuo tarpu socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas nepalyginamai griežtesnis. Politiko teigimu, toks G. Landsbergio sprendimas yra ne tik neadekvatus esamoms aplinkybėms, bet ir prieštarauja tam, apie ką kalba dešiniųjų Vyriausybės lyderiai.

„Aš priminsiu, kad Lietuvoje yra nepaprastoji padėtis. Ir kai opozicija klausia, ar tikrai taip viskas rimta, tiek iš premjerės, tiek iš Seimo pirmininkės, tiek iš užsienio reikalų ministro skriejo patikinimai, kad situacija yra labai rimta. Bet dabar atostogos ir aš nebesuprantu“, – Eltai komentavo G. Paluckas.

Mūsų užsienio reikalų ministras suks galvą, kur gardesnį kebabą nusipirkti.

„Tai yra baisiai atsainus požiūris. Matyt, jam nerūpi tie reikalai, kurie Lietuvą laiko nepaprastojoje padėtyje ir tie reikalai, kuriais rūpinasi ES lyderiai – juk jie suka galvą kaip čia su Rusija ir jos tranzitu daryti. Bet mūsų užsienio reikalų ministras suks galvą, kur gardesnį kebabą nusipirkti“, – pridūrė socialdemokratas.

Anot jo, apskritai būtų logiška jei apie atostogas artimiausiu metu nei užsienio reikalų, nei krašto apsaugos ministras nesvarstytų.

„Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrams, man atrodo, kad jiems atostogauti galbūt nereikėtų“, – teigė jis.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Tuo tarpu opozicijai priklausančios partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis atostogaujančio ministro neskuba smerkti.

„Jeigu vieno pareigūno nebuvimas savaitę laiko griauna valstybę – tai kažkas valstybei negerai“, – pažymėjo politikas.

„Gal buvo suplanuota kažkas iš anksto... Bet šiaip niekas, turbūt, neišvažiuoja į kitą pasaulio kraštą, kur nėra ryšio. Juk yra šiuolaikinės priemonės, kurios leidžia susisiekti. Ir jei ministras mano, kad jo išvažiavimas nepakenks darbui – tai važiuoja. Aš nepulčiau iš to daryti populizmo“, – sakė ekspremjeras.

Jeigu vieno pareigūno nebuvimas savaitę laiko griauna valstybę – tai kažkas valstybei negerai.

Be to, jo teigimu, Vyriausybės nariai, matyt, jaučia kaip galiausiai pasibaigs ir kokias gaires dėl Kaliningrado tranzito atsiųs Europos Komisija.

„Žinoma, situacija yra sudėtinga, bet, matyt, ji nebus paprastesnė. O dėl Kaliningrado tranzito, sprendžiant iš pareiškimų, matyt, jaučiama viduje koks turi būti išaiškinimas, kad buvo netinkamai interpretuojamos sankcijos“, – apibendrino G. Paluckas.

Viešojoje erdvėje užsienio reikalų ministras G. Landsbergis sukritikuotas, nes atostogų išėjo Lietuvoje tvyrant įtampai dėl Kaliningrado tranzito. Birželio 30 d. prasidėjusios ministro atostogos turėtų trukti iki liepos 11-osios. Premjerės patvirtintame potvarkyje taip pat numatyta, kad G. Landsbergis ketina ilsėtis liepos pabaigoje ir įpusėjus rugpjūčiui. Liepos pradžioje poilsiauti planuoja ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Birželio 17 d. įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą. Kaip tvirtina atsakingos institucijos, šis Lietuvos valdžios institucijų draudimas sankcionuotas prekes gabenti į Kaliningradą yra grįstas ES sankcijomis, numatytomis dar pavasarį. Tuo metu Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu ir beprecedenčiu bei pagrasino atsaku, turėsiančiu poveikį visiems Lietuvos gyventojams.Savo ruožtu Europos Komisija užsimojo parengti naujas gaires dėl sankcijų. Kaip kalbėta viešojoje erdvėje – EK gali nurodyti leisti Rusijos prekėms vėl judėti tranzitu iš Rusijos į Kaliningrado sritį.

Savaitei baigiantis turėtų įsigalioti draudimas gabenti ir kitą sankcionuotą Rusijos produkciją: liepos 10 dieną įsigalios draudimas rusiškam cementui ir alkoholiui. Tuo tarpu rugpjūčio 10 dieną, kaip numato ES sankcijos, įsigalios apribojimai angliai ir kitam kietajam iškastiniam kurui. Galiausiai gruodžio 5 dieną – naftai ir jos produktams.

Praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Lietuva tęs ketvirtojo ES sankcijų Rusijai paketo įgyvendinimą ir stabdys kitų sankcionuojamų prekių tranzitą iš Rusijos į Kaliningradą nuo liepos 10 d., kai jos įsigalios.

Anot jos, „Lietuvos geležinkelių“ klientai – Rusijos pervežėjai – apie numatomus apribojimus informuoti.

„Pervežėjai informuoti, kad nuo liepos 10 d. įsigalioja tam tikros reglamento nuostatos dėl sankcijų ir kad užtikrintų, kad tas krovinys po tos datos nebūtų kraunamas“, – praėjusią savaitę Seime kalbėjo I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jei išrinkite

Jei išrinkite portretas
Skvernas, LABAI LABAI SUSIMAUSITE, paminėsite dar mano žodžius. Jis eis šitų isgamu pėdomis.

Pastebejimas

Pastebejimas portretas
Na ko tai skvernelis, slidus it ungurys, padeda visais klausimais konservatoriams. Negalima, oi negalima pasitikėti politikais. Ir dar buvusiais milicininkais

Paparazzi reikia vertinti

Paparazzi reikia vertinti portretas
Tevynes isdavimas
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių