- Benas Brunalas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Opozicija skirtingai įvertino užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sprendimą, tęsiantis krizei dėl Kaliningrado tranzito bei tvyrant geopolitinei įtampai dėl Rusijos tęsiamo karo Ukrainoje, išeiti atostogų.
Partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad viešojoje erdvėje jau sukritikuotame ministro žingsnyje nieko itin blogo nėra, tuo tarpu socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas nepalyginamai griežtesnis. Politiko teigimu, toks G. Landsbergio sprendimas yra ne tik neadekvatus esamoms aplinkybėms, bet ir prieštarauja tam, apie ką kalba dešiniųjų Vyriausybės lyderiai.
„Aš priminsiu, kad Lietuvoje yra nepaprastoji padėtis. Ir kai opozicija klausia, ar tikrai taip viskas rimta, tiek iš premjerės, tiek iš Seimo pirmininkės, tiek iš užsienio reikalų ministro skriejo patikinimai, kad situacija yra labai rimta. Bet dabar atostogos ir aš nebesuprantu“, – Eltai komentavo G. Paluckas.
Mūsų užsienio reikalų ministras suks galvą, kur gardesnį kebabą nusipirkti.
„Tai yra baisiai atsainus požiūris. Matyt, jam nerūpi tie reikalai, kurie Lietuvą laiko nepaprastojoje padėtyje ir tie reikalai, kuriais rūpinasi ES lyderiai – juk jie suka galvą kaip čia su Rusija ir jos tranzitu daryti. Bet mūsų užsienio reikalų ministras suks galvą, kur gardesnį kebabą nusipirkti“, – pridūrė socialdemokratas.
Anot jo, apskritai būtų logiška jei apie atostogas artimiausiu metu nei užsienio reikalų, nei krašto apsaugos ministras nesvarstytų.
„Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrams, man atrodo, kad jiems atostogauti galbūt nereikėtų“, – teigė jis.
D. Labučio / ELTOS nuotr.
Tuo tarpu opozicijai priklausančios partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis atostogaujančio ministro neskuba smerkti.
„Jeigu vieno pareigūno nebuvimas savaitę laiko griauna valstybę – tai kažkas valstybei negerai“, – pažymėjo politikas.
„Gal buvo suplanuota kažkas iš anksto... Bet šiaip niekas, turbūt, neišvažiuoja į kitą pasaulio kraštą, kur nėra ryšio. Juk yra šiuolaikinės priemonės, kurios leidžia susisiekti. Ir jei ministras mano, kad jo išvažiavimas nepakenks darbui – tai važiuoja. Aš nepulčiau iš to daryti populizmo“, – sakė ekspremjeras.
Jeigu vieno pareigūno nebuvimas savaitę laiko griauna valstybę – tai kažkas valstybei negerai.
Be to, jo teigimu, Vyriausybės nariai, matyt, jaučia kaip galiausiai pasibaigs ir kokias gaires dėl Kaliningrado tranzito atsiųs Europos Komisija.
„Žinoma, situacija yra sudėtinga, bet, matyt, ji nebus paprastesnė. O dėl Kaliningrado tranzito, sprendžiant iš pareiškimų, matyt, jaučiama viduje koks turi būti išaiškinimas, kad buvo netinkamai interpretuojamos sankcijos“, – apibendrino G. Paluckas.
Viešojoje erdvėje užsienio reikalų ministras G. Landsbergis sukritikuotas, nes atostogų išėjo Lietuvoje tvyrant įtampai dėl Kaliningrado tranzito. Birželio 30 d. prasidėjusios ministro atostogos turėtų trukti iki liepos 11-osios. Premjerės patvirtintame potvarkyje taip pat numatyta, kad G. Landsbergis ketina ilsėtis liepos pabaigoje ir įpusėjus rugpjūčiui. Liepos pradžioje poilsiauti planuoja ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Birželio 17 d. įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą. Kaip tvirtina atsakingos institucijos, šis Lietuvos valdžios institucijų draudimas sankcionuotas prekes gabenti į Kaliningradą yra grįstas ES sankcijomis, numatytomis dar pavasarį. Tuo metu Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu ir beprecedenčiu bei pagrasino atsaku, turėsiančiu poveikį visiems Lietuvos gyventojams.Savo ruožtu Europos Komisija užsimojo parengti naujas gaires dėl sankcijų. Kaip kalbėta viešojoje erdvėje – EK gali nurodyti leisti Rusijos prekėms vėl judėti tranzitu iš Rusijos į Kaliningrado sritį.
Savaitei baigiantis turėtų įsigalioti draudimas gabenti ir kitą sankcionuotą Rusijos produkciją: liepos 10 dieną įsigalios draudimas rusiškam cementui ir alkoholiui. Tuo tarpu rugpjūčio 10 dieną, kaip numato ES sankcijos, įsigalios apribojimai angliai ir kitam kietajam iškastiniam kurui. Galiausiai gruodžio 5 dieną – naftai ir jos produktams.
Praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Lietuva tęs ketvirtojo ES sankcijų Rusijai paketo įgyvendinimą ir stabdys kitų sankcionuojamų prekių tranzitą iš Rusijos į Kaliningradą nuo liepos 10 d., kai jos įsigalios.
Anot jos, „Lietuvos geležinkelių“ klientai – Rusijos pervežėjai – apie numatomus apribojimus informuoti.
„Pervežėjai informuoti, kad nuo liepos 10 d. įsigalioja tam tikros reglamento nuostatos dėl sankcijų ir kad užtikrintų, kad tas krovinys po tos datos nebūtų kraunamas“, – praėjusią savaitę Seime kalbėjo I. Šimonytė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Politologai: turistinių vizų išdavimo apribojimu Rusijos piliečiams gali pasinaudoti Kremlius
Politologai atsargiai vertina Europos Sąjungoje (ES) prasidėjusias diskusijas dėl turistinių vizų išdavimo Rusijos piliečiams ribojimo. Nors Vilniaus Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgy...
-
Tarnybą oro gynybos batalione ir Vilniuje pradėjo keli šimtai šauktinių4
Devynių mėnesių privalomą tarnybą Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione bei Lietuvos kunigaikščio didžiojo Gedimino štabo batalione antradienį pradėjo keli šimtai šauktinių. ...
-
Po dar vieno Pekino protesto Lietuvos vadovai pabrėžia teisę rinktis partnerius3
Pekinui pareiškus apie nutraukiamus ryšius transporto srityje su Lietuva po susisiekimo viceministrės vizito į Taivaną, Lietuvos vadovai sako, kad šalis turi teisę rinktis ekonominius partnerius nepriklausomai nuo to, ar tai būtų val...
-
Iš Seimo – siūlymai Vyriausybei dėl pokyčių elektros rinkoje1
Prezidentui ir energetikos ministrui siūlant atidėti paskutinį – trečiąjį mažmeninės elektros rinkos liberalizavimo etapą, tam pritaria ir dalis parlamentarų. Jie siūlo toliau mokėti kompensacijas gyventojams ir įvesti daugiau saugiklių, ka...
-
R. Karbauskis: daugelį Lietuvos žmonių nuvylė ir net įžeidė tokie premjerės žodžiai90
Antram didžiausiam nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ paskelbus apie planus vienašališkai keisti klientų fiksuotos kainos sutartis, Lietuvos viešojoje erdvėje kilo nepasitenkinimo banga. „Valstiečių&...
-
Seimo vadovė: vizų neišdavimas rusams ES lygiu būtų adekvati reakcija į karą Ukrainoje
Turistinių vizų neišdavimas Rusijos piliečiams Europos Sąjungos (ES) lygiu būtų adekvati reakcija į sukeltą karą Ukrainoje, sako Lietuvos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. ...
-
Po A. Paleckio bendražygių vizito į Maskvą – nejuokingi siūlymai86
Nuteisto Algirdo Paleckio bendražygiams, vykusiems į Maskvą parvežti rusų saulės, parlamentarai sugalvojo bausmę. Už nelojalumą Lietuvai nori atimti pilietybę, o pačius žmones deportuoti iš Lietuvos. Dabartinis pilietybės įstatymas to dary...
-
D. Kreivys apie Zaporižios AE apšaudymus: sunku spausti Rusiją, žudančią visus be pasirinkimo
Rusijai tęsiant Zaporižios atominės elektrinės apšaudymus, energetikos ministras Dainius Kreivys ragina išlikti budriais ir nuolat didinti spaudimą Kremliui. Jo teigimu, nors Zaporižios atominė elektrinė ir yra toliau nei Černobylio, vis...
-
Patarėjas: prezidentas pritaria elektros rinkos liberalizavimo atidėjimui4
Prezidentas Gitanas Nausėda pritaria elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo atidėjimui, sako jo patarėjas. ...
-
D. Kreivys: trečiasis elektros rinkos liberalizavimo etapas bus atidėtas bent metams24
Energetikos ministras Dainius Kreivys teigia, jog paskutinis mažmeninės elektros rinkos liberalizavimo etapas bus atidėtas mažiausiai metams. ...