Pekino leidinys kritikuoja Lietuvos paramą N. Pelosi vizitui Taivane, siūlo sankcijas

  • Teksto dydis:

Kinijos komunistų partijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.

Straipsnyje kritikuojamas Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio įrašas „Twitter“ paskyroje, Lietuvos politikų pozicija JAV atstovės vizito klausimu.

G. Landsbergis praeitą savaitę parėmė N. Pelosi vizitą Taivane teigė, jog yra tikras dėl tolimesnių „laisvės ir demokratijos gynėjų“ vizitų.

Pasak Kinijos leidinio, tokia pozicija siekiama sulaukti palankumo iš JAV.

„Klaidingos G. Landsbergio pastabos ir Lietuvos politikų vizitas į Taivano salą yra negražus politinis triukas, kuriuo siekiama paglostyti JAV ir pelnyti Vašingtono palankumą. Lietuva sąmoningai pataikauja JAV ir dar labiau eskaluoja įtampą Taivano sąsiauryje“, – rašoma straipsnyje.

Klaidingos G. Landsbergio pastabos ir Lietuvos politikų vizitas į Taivano salą yra negražus politinis triukas, kuriuo siekiama paglostyti JAV ir pelnyti Vašingtono palankumą.

„Kai kurie tinklaraštininkai mano, kad Lietuva (...) gali tikėtis, jog Kinijai priešiška retorika ir elgesys sulauks pakankamo tarptautinės bendruomenės dėmesio, kad paglostytų Vašingtoną ir padarytų įspūdį JAV politikams, tačiau Lietuvos politikų pasisakymai ir elgesys tėra nereikšmingas triukas, kuriuo siekiama įgauti politinę naudą būsimai karjerai ir apgauti Taivano salos atsiskyrimo šalininkus, o tai prieštarauja tiek Lietuvos gyventojų, tiek salos žmonių interesams“, – priduriama straipsnyje.

Anot „Global Times“, išsakyta parama kenkia Lietuvos ir Kinijos dvišaliams santykiams, siunčia netinkamą žinutę.

„Lietuvos politikai turėtų išlikti blaiviai mąstantys ir suvokti, kad Pelosi vizitas Taivane yra labai žalingas, nebekartoti klaidingų pastabų ir nebesiųsti klaidingų signalų atsiskyrimo šalininkams. Jei Lietuvos politikai ir toliau kenks pagrindiniams Kinijos interesams, jie bus 100 proc. atsakingi už bet kokius dvišalio bendradarbiavimo sutrikimus“, – priduriama straipsnyje.

JAV Atstovų Rūmų pirmininkės apsilankymą Taivane praėjusią savaitę Kinija laiko nepriimtinu santykių tarp Vašingtono ir už nepriklausomybę pasisakančių salos lyderių stiprėjimu ir dėl jo nutraukė virtinę derybų bei bendradarbiavimo susitarimų su Vašingtonu, pirmiausia klimato ir gynybos srityse.

„Global Times“ taip pat pasiūlė taikyti sankcijas Lietuvos įmonėms, bendradarbiaujančioms su Taivano verslu.

„Vienas iš variantų – taikyti sankcijas Lietuvos įmonėms, turinčioms verslą Taivane ir palaikančioms ekonominius ryšius su salos atsiskyrimo šalininkais. (...) Jei Lietuvos politikai ir toliau laikysis nepagrįsto priešiškumo ir provokacijų prieš Kiniją požiūrio, tikėtina, kad Lietuvos ekonomika patirs tolesnių nuostolių“, – rašoma straipsnyje.

Pernai, gilėjant Vilniaus ir Taibėjaus santykiams, Lietuvoje rudenį atidaryta Taivaniečių atstovybė. Tai sukėlė Kinijos pasipiktinimą, mat kitur pasaulyje Taivano atstovybės veikia sostinės Taibėjaus vardu, nusistovėjus tarptautiniam sutarimui, kad toks pavadinimas neprieštarauja „vienos Kinijos“ politikai.

Po atstovybės atidarymo Pekinas sumenkino diplomatinius ryšius su Lietuva ir ėmėsi prekybos ribojimų, dėl jų Europos Sąjunga kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vatoms

Vatoms portretas
Nekenčia Landsbergiai ne eilinių lietuvių, bet vatinių homo sovietikų, šiaip jų nekenčia 90 proc lietuvių, likę 10 proc išsiėmę protezus pila purvą po KD pasislėpę už ekrano, kas jiems belieka. Pailsėkite, užsiimkite darbu, savišvieta.

Laikas namo...namo

Laikas namo...namo portretas
NESUPRANTU ,kodėl gerb PREZIDENTAS NAUSĖDA---protingas,išsilavinęs,turintis didelį bagažą žinių neatstatydina ne savo vietoje esantį ministrą,kuris visiškai visur nusipolitikavo tai G LANSBERGIS

SU ministru padirbėjo ŠVABAS---NE KITAIP

SU ministru padirbėjo ŠVABAS---NE KITAIP portretas
Gal tas užsienio ministras užpakaliu galvuoja?ĮTRAUKĖ ES,įtraukė NATĄ į veiksmus kur prjblemas sprendė RUSIJA su UKRAJINA...AR jų rankos nekruvinos nekaltų žmonių pralietu krauju?AR jie nekalti,kad daug kas sugriauta,sudaužyti žmonių likimai...,,atsitempė'' bobelę iš BALTARUSIJOS,per kurią LIETUVĄ užplūdo marga žmonija...Dabar ant mūsų visų pečių KINIJĄ ,,krauna''...NA..... mums reikalingas tas Taivanas.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių