Po klausimo premjerei kreipiasi į etikos sargus: Seimas – ne vieta chamams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė, jog kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl „darbiečio“ Aido Gedvilo pasisakymo per Vyriausybės valandą užduodant klausimą premjerei Ingridai Šimonytei.

„A. Gedvilas savo replika premjerei I. Šimonytei peržengė visas padorumo ribas, sugebėjęs savo klausimą užbaigti užuomina apie premjerės asmeninį gyvenimą. Dalis Seimo narių pastarosiomis dienomis, atrodo, pradėjo varžytis, kas pasakys ką nors aštriau ir labiau žeidžiančio, labiau seksistiško“, – feisbuke paskelbė parlamento vadovė.

Ji taip pat sako, kad paprastai ad hominem argumentai ir seksistinės užuominos bei juokeliai naudojami, kai žmogus nepasitiki savo kompetencija, tada jis renkasi įžeidžiančią taktiką.

„Aidai Gedvilai, šiandien jūs savo pareiškimu įsirašėte į politikų gretas, Seimo salėje sugebėjusius politikos kultūrą pažeminti iki ribos, žemiau kurios yra tik atviri keiksmažodžiai ir muštynės. Prisiminkite tai kitą kartą ruošdamas replikas dėl smunkančios Seimo reputacijos. Kreipsiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją. Seimas ne vieta chamams ir jų norimai įdiegti tarpuvartės kultūrai“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovas A. Gedvilas per Vyriausybės valandą užduodamas klausimą premjerei dėl Kaliningrado tranzito ribojimų kaltino ją karo kėlimu.

O gal tikrai laukiama, kad jaunus Lietuvos vyrus šaudys Rusijos kariai, o žmonas prievartaus vaikų akivaizdoje? Bepigu, kai ne to, nei kito neturi.

„Priminsiu, kad jūsų kaip ir šalies vadovo pareiga užtikrinti taiką Lietuvoje, o ne kurstyti karą. Kas buvo padaryta, kad Lietuvos piliečiai miegotų ramiai? O gal tikrai laukiama, kad jaunus Lietuvos vyrus šaudys Rusijos kariai, o žmonas prievartaus vaikų akivaizdoje? Bepigu, kai ne to, nei kito neturi“, – sakė A. Gedvilas.

Premjerė reaguodama pasakė, kad į klausimus A. Gedvilui atsakys raštu, o kaltinimus karo kurstymu pavadino kliedesiais.

„Štai ką aš jums pasakysiu. Į tuos klausimus, kuriuos galima suformatuot kaip klausimus, aš atsakysiu raštu, o visa kita aš laikau tiesiog kliedesiu, nes tai, kuo jūs mane kaltinat, yra tobuliausia Rusijos propaganda“, – atsakė ministrė pirmininkė.

G. Landsbergis, reaguodamas į A. Gedvilo klausimą, pareiškė, jog tai neturėtų praeiti be įvertinimo.

„Man atrodo, tiesiog peržengtos politikos ribos“, – vėliau žurnalistams sakė jis.

Sulaukęs ne vieno parlamentaro raginimo atsiprašyti premjerės A. Gedvilas ketvirtadienio pavakare išplatino pranešimą, kad tai padarys, jei Vyriausybės vadovė pripažins savo klaidas.

„Galime apsimetinėti ir nepastebėti kai kurių akivaizdžių dalykų, kuriuos mato visi aplinkui, tačiau aš ne toks. Žmonėms, rinkusiems mane į Seimą aš tikau toks, koks esu, ir neketinu apsimetinėti bei apsimesti kažkuo kitu“, – tvirtino „darbietis“.

„Tačiau aš nesu išdidus, jeigu jie nori mano atsiprašymo, galiu tai padaryti, jeigu premjerė pripažins visas savo klaidas ir atsiprašys visų Lietuvos žmonių už tai, kad jos Vyriausybė nuo kadencijos pradžios nepaisė konstitucinių žmogaus teisių, skaldė visuomenę, skirstydama piliečius į tinkamus ir netinkamus, vienus žmones laikydama vertesniais už kitus, o dabar, prasidėjus karui, priima vienašališkus, logiškai sunkiai paaiškinamus sprendimus, įnešančius dar daugiau sumaišties, baimės ir nežinomybės, negu buvo iki šiol“, – pareiškė jis.

Praėjusią savaitę įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) sankcijoms, Lietuva apribojo plieno ir juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą.

Maskva pirmadienį pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pareikalavo, jog Lietuva nutrauktų dalies prekių tranzito geležinkeliais į Kaliningrado sritį draudimą. Tuo metu Vilnius tvirtina vienašališkų ribojimų neįvedęs ir teigia, kad draudimą numato ES sankcijos.


Šiame straipsnyje: Ingrida ŠimonytėViktorija Čmilytė NielsenAidas Gedvilaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

kodėl

kodėl portretas
į etikos komisiją, gal tiesiai į šeimininką Briusely, vistiek nieko nesprendžia patys, ten pasikonsultuokit įžeidė ar ne

>>>Taigi \\\\\.../////

>>>Taigi \\\\\...///// portretas
Malonu klausyti,kad mano "kvarksėjimas" klano xalūjus trikdo.Tikslas pasiektas.___Su gilia pagarba,gyva'Našlė Višta.

Taigi Cha cha cha*

Taigi Cha cha cha* portretas
Už rublius rašau komentarus.
VISI KOMENTARAI 114
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių