- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Aljanso priešakinėse linijose reikia kovai pasiruošusių brigados dydžio vienetų, kreipdamasis į NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimo dalyvius Seime penktadienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
„Mūsų dabartinė užduotis yra dislokuoti kovai pasiruošusius brigados dydžio vienetus Aljanso priešakinėse linijose. Bandymas pasikliauti pastiprinimu, kaip greitai jis beatvyktų, paprasčiausiai neturės efekto. Tai tik bus signalas agresoriui, kad gali egzistuoti galimybė patikrinti Aljanso ryžtą. Mes turime pašalinti tokią riziką“, – sakė prezidentas.
G. Nausėda taip pat išsakė viltį, kad Vilniuje liepą vyksiančiame NATO viršūnių susitikime bus patvirtinti nauji gynybos planai, taip pat ir regioniniai.
„Dar svarbiau, mes turime tuos planus „apginkluoti“ galimybėmis, turi būti priskirtos būtinos pajėgos, prasidėti pratybos. Tvirti sprendimai dėl vadovybės struktūros, pasirengimo ir sprendimų priėmimo taip pat turi būti priimti“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.
G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad matant brutalias Rusijos atakas prieš Ukrainą, kurios tęsiasi beveik pusantrų metų, akivaizdu, kad Rusija lengvai nesustos, o tuo atveju, jei pajus sėkmės skonį, ims agresyviai dairytis naujų taikinių.
Jei mes prarasime Ukrainą, Europa gali tapti kita auka.
„Dabar Ukraina apsaugo mūsų žmones nuo tokio baisaus likimo, kuris ištiko Bučos, Mariupolio, Bachmuto – pratęskite patys – žmones. Jei mes prarasime Ukrainą, Europa gali tapti kita auka“, – kalbėjo prezidentas.
Lietuvos vadovas pabrėžė, kad norėdami padėti kitiems, NATO partneriai turi sustiprinti savo pajėgas patys ir įtvirtinti atgrasymo patikimumą.
„Aš neturiu abejonių, kad NATO turi išlikti stipriausia jėga. Aš tikiuosi, kad viršūnių susitikimas Vilniuje prisidės prie šios užduoties“, – pažymėjo G. Nausėda.
Pasak prezidento, karas Ukrainoje parodė, kokia svarbi yra oro gynyba.
„Todėl aš tikiuosi, kad rotacinis oro gynybos modelis bus patvirtintas, užtikrinant priemones ir integruojant mūsų pajėgumus“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.
Jis pažymėjo, kad be tinkamo finansavimo planai reikš nedaug, todėl iš Vilniaus susitikimo jis laukia sprendimo dėl aukštesnės kartelės gynybai, kad 2 procentai nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) būtų mažiausias valstybių įsipareigojimas.
„Vilniaus viršūnių susitikime mes ketiname pasiekti ambicingą tikslą, kad 2 procentai taptų ne lubomis, o grindimis, o parlamentų reikšmė čia tiesioginė, todėl tikiuosi, kad tai bus gera proga pasiruošti viršūnių susitikimui“, – žurnalistams Seime vėliau sakė prezidentas.
Penktadienį Seime prasidėjo NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimas aptarti saugumo situacijai regione ir pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris vyks Vilniuje liepos 11–12 dienomis.
Į renginį Vilniuje pakviesti NATO valstybių narių, taip pat Švedijos ir Ukrainos parlamentų vadovai, šių valstybių parlamentų užsienio ir saugumo reikalų komitetų pirmininkai.
Šeštadienį delegacijos lankysis Pabradės centriniame generolo Silvestro Žukausko poligone.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Užmojis: Seimo narių padėjėjai – ir be aukštojo išsilavinimo15
Trys konservatoriai siūlo leisti Seimo narių padėjėjais įdarbinti ir asmenis, neturinčius aukštojo išsilavinimo. ...
-
G. Nausėda su Lenkijos vadovu aptarė situaciją regione8
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu aptarė saugumo situaciją regione su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžėjumi Duda). ...
-
Seimo pirmininkė Latvijoje: lietuvių ir latvių brolystė šiandien svarbesnė nei bet kada15
Baltų vienybės dienos minėjime Latvijoje dalyvaujanti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad lietuvių ir latvių brolystė ir bendradarbiavimas šiandien yra svarbesni nei kada nors anksčiau. ...
-
G. Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais24
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais. ...
-
G. Landsbergis su ET vadove aptarė būsimą Lietuvos pirmininkavimą Ministrų Komitetui4
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį Niujorke su Europos Tarybos (ET) generaline sekretore Marija Pejčinovič Burič (Marija Peičinovič Burič) aptarė būsimą Lietuvos pirmininkavimą Ministrų Komitetui. ...
-
S. Skvernelis: neramu, kad bus pridaryta žalos22
„Suplanuota Viešojo saugumo tarnybos (VST) reforma neturi aiškaus tikslo, jos sumanymo aplinkybės miglotos, todėl neramu, kad bus pridaryta žalos – likviduota kelis dešimtmečius kurta ir stiprinta šalies valstybingum...
-
STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Alytaus rajono tarybos narių kanceliarinių išmokų2
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį informavo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl praėjusios kadencijos Alytaus rajono tarybos narių naudotų kanceliarinių išmokų. ...
-
R. Karbauskis: „valstiečiai“ nesvarsto trauktis iš partijų susitarimo dėl gynybos2
Demokratų sprendimą trauktis iš nacionalinio susitarimo dėl gynybos galėjo lemti asmeniniai interesai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nemato pagrindo to daryti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. ...
-
Ž. Pavilionis apie lenkų sprendimą neteikti ginklų: Ukraina valgo iš tos pačios lėkštės kaip ir mes
UNIAN skaičiavimu, nuo karo pradžios Lenkija yra atsiuntusi Ukrainai daugiau nei 240 tankų, beveik 100 šarvuočių, paskelbė apie naikintuvų MiG-29 perdavimą Ukrainai. Ką reiškia toks Lenkijos politikų pareiškimas? ...
-
G. Landsbergis Niujorke ragino aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms8
JAV viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragino tarptautinę bendruomenę aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms. ...