Prezidentas dėl S. Šedbaro: politiko skyrimas gali tapti precedentu politizuoti KT

Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja Seimo nario Stasio Šedbaro kompetencija, tačiau laikosi pozicijos, kad politiko skyrimas į Konstitucinį Teismą (KT) gali sudaryti prielaidas jį ateityje politizuoti.

„Prezidentas neabejoja Stasio Šedbaro profesine patirtimi. Tačiau politiko skyrimas iš Seimo tiesiai į Konstitucinį Teismą gali tapti precedentu bandymams ateityje politizuoti Konstitucinį Teismą“, – šalies vadovo poziciją BNS perdavė jo patarėjas Tomas Beržinskas.

Anot prezidento, visuomenės pasitikėjimas Konstituciniu Teismu yra ypatingai svarbus, nes teismas sprendžia kertinius klausimus, o „susikeitimas“ kandidatais tarp Seimo ir Aukščiausiojo Teismo, apie kurį rašė žiniasklaida, neatrodo skaidriai – jei tai yra tiesa.

Šiuo metu pateikti visi trys kandidatai į atsilaisvinančias vietas Konstituciniame Teisme.

Laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) vadovė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė teikia konservatorių frakcijos nario, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – LAT teisėjo Aurelijaus Gutausko, prezidentas G. Nausėda – teisininko Tomo Davulio kandidatūras.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį neigė versiją, kad laikinoji LAT vadovė G. Juodkaitė-Granskienė S. Šedbaro kandidatūrą teikia mainais už LAT teisėjo A. Gutausko teikimą.

Klausiama, kaip vertina S. Šedbaro kandidatūrą, Seimo pirmininkė sakė kalbėti galinti apie savo teikimą, o dėl visų trijų kandidatų privalumų ir galimų trūkumų spręs Seimas balsuodamas.

„Lietuvos ryto“ antradienį paskelbė, jog laikinoji LAT pirmininkė G. Juodkaitė-Granskienė į KT teiks parlamentaro S. Šedbaro kandidatūrą, o Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen dėl to esą mainais sutiko teikti LAT teisėją A. Gutauską.

Opozicinės Demokratų partijos lyderis ekspremjeras Saulius Skvernelis anksčiau šią savaitę teigė, jog jeigu tiesa, kad padaryti „barteriniai mainai“, parenktant kandidatus į Konstitucinio Teismo teisėjus, atrodo, kad „prekyba poveikiu vyksta šalyje“.

Konstitucinį Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. S. Šedbaras yra buvęs KT teisėju, bet nepilną kadenciją, ir tai jam leidžia pretenduoti į šias pareigas dar kartą.

S. Šedbaras dirbo KT teisėju 1993–1996 metais pirmojoje teismo kadencijoje ir tokiam trumpam terminui tada buvo paskirtas tam, kad prasidėtų teisėjų rotacija.

Gruodį trys teisėjų kandidatūros bus teikiamos dėl to, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai pagal įstatymus turi būti atnaujinamas trečdaliu narių. Jas teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Nauji teisėjai pakeistų kadencija baigiančius Elvyrą Baltutytę, Vytautą Greičių ir Danutę Jočienę. Pastaroji šiuo metu yra KT pirmininkė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

scenos apšvietėjas

scenos apšvietėjas portretas
Tai kas gi išėjo,prezidente,iš jūsų pasisakymo skirt buvusį komunistą KT teisėju?Kam veltui tada tik dėl tuščio žodžio aušint burną?

<<<<KO TOLIAU TO BLOGIAU LIETUVAI IR TAUTAI

&lt;&lt;&lt;&lt;KO TOLIAU TO BLOGIAU LIETUVAI IR TAUTAI portretas
Šedbaro paskirimas į konstitucinį teismą reiškia ,kad viskas bus naglai teisingai ir viskas pagal konstituciją... PRISIMENU KAIP IR KĄ KALBĖJO SITUACIJOSE< MAŽUMOS,NARKOTIKAI ,LANDSBERGIO ĮCARINIMAS.....>

kadangi KT senai yra politizuotas,nes jame pastoviai

kadangi  KT  senai yra politizuotas,nes  jame pastoviai portretas
dirba ne tik sovietiniai AGENTAI / KGB-tai /, bet ir kitų gaujų suinteresuoti atstovai .-- KONSTITUCINĮ TEISMĄ b ū t i n a panaikinti, kuris daugelį metų tarnauja politinėms grupuotėm, todėl Konstitucinis teismas tapo pagrindinė priežastimi, jog , Lietuva tapo NETEISINE valstybe , tai r o d o ir tai . kai NETEISĖTAI daugiau kaip metus p i r m i n i n k a v o KT-ui ŽALIMAS- pasibaigus jo k a d e n c i j a i , t a r n a u d a m a s KONSERVATORIŲ gaujai .
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių