Vadovybės apsauga nepritaria Seimo pirmininkės ir premjerės norui mažinti apsaugą

Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT) nepritaria Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės norui mažinti šių pareigybių apsaugą, tačiau Seimo komitetas projektą siūlo svarstyti toliau.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas penktadienį 5 balsais „už“ pritarė Vadovybės apsaugos įstatymo pataisai, kuria Seimo pirmininko ir premjero pareigybėms būtų atsisakoma visą parą trunkančios apsaugos. Toliau jis bus svarstomas Seimo posėdyje.

V. Čmilytės-Nielsen ir I. Šimonytės registruotas projektas numato, kad 24 valandas per parą būtų saugomas tik prezidentas, o kiti vadovybei priskiriami asmenys būtų saugomi užsienio vizitų, oficialių susitikimų metu ir kai tiesiogiai vykdo funkcijas, dėl kurių jiems skirta apsauga.

Vadovybės apsaugos departamentui posėdyje atstovavęs Vytis Belkevičius informavo, kad tarnyba projektui nepritaria, taip pat prašė jį nagrinėti uždarame posėdyje.

„Mūsų nuomone, šis klausimas pakankamai jautrus ir neturėtų būti aptarinėjamas viešai“, – sakė V. Belkevičius.

Neapibrėžta, kas yra „tiesiogiai vykdo funkcijas“ – praktikoje gali kilti neaiškumų, kada prasideda funkcijų vykdymas, kada pasibaigiam veikimas. Vyksta į darbo vietą – funkcijų vykdymas ar ne?

Seimo TTK vadovas Stasys Šedbaras teigė, kad nėra pagrindo rengti uždarą posėdį, jei nebus pateikiama riboto naudojimo informacija.

V. Belkevičius aptardamas projektą teigė, kad jis neaiškus, gali kilti keblumų jį įgyvendinant praktikoje.

„Neapibrėžta, kas yra „tiesiogiai vykdo funkcijas“ – praktikoje gali kilti neaiškumų, kada prasideda funkcijų vykdymas, kada pasibaigiam veikimas. Vyksta į darbo vietą – funkcijų vykdymas ar ne?“ – kalbėjo V. Belkevičius.

Seimo pirmininkės patarėjas Aleksandras Radčenko teigė, kad net priėmus siūlomas pataisas parlamento vadovo apsauga Lietuvoje vis viena būtų viena griežčiausių Europoje.

„Mūsų siūlomas teisinis reguliavimas bet kuriuo atveju bus vienas iš konservatyviausių ES, devyniose ar dešimtyje ES valstybių parlamentų pirmininkai apskritai nėra saugomi, čia siūloma labai trumpu tam tikru laikotarpiu nesaugoti, o jei kiltų grėsmė, būtų priimtas sprendimas ir tuo metu saugoti. Man atrodo, kad tie pavojai, kuriuos įžvelgia VAT, tiesiog perdėti“, – sakė Seimo pirmininkės patarėjas.

Šiuo metu įstatymas numato, kad Vadovybės apsaugos tarnyba saugo vadovybę 24 valandas per parą. Vadovybei priklauso prezidentas, Seimo pirmininkas, ministras pirmininkas ir šias pareigas laikinai einantys asmenys.

Pataisas Seimo pirmininkė ir premjerė aiškina noru turėti daugiau privatumo.

„Įstatymo parengimą paskatino noras veiksmingai užtikrinti vadovybei priskirtinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą“, – sakoma pataisos aiškinamajame rašte.

Iniciatorės cituoja Konstitucijos nuostatas, kad žmogaus privatus gyvenimas yra neliečiamas, ir nurodo, kad teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą gali būti ribojama, tik kai tai būtina.

„Dabartinis Vadovybės apsaugos įstatymo teisinis reguliavimas, viena vertus, nustato saugomo asmens teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą, kita vertus, nesukuria vadovybei priskiriamam asmeniui jokių realių galimybių šia teise pasinaudoti, kadangi apsauga vykdoma 24 valandas per parą, galimai prieštarauja šiai Konstitucinio Teismo suformuotai doktrinai“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Anot iniciatorių, toks galiojantis reguliavimas neatitinka konstitucinio proporcingumo principo, kadangi tokia apsauga kiekvienam vadovybei priskiriamam asmeniui taikoma neatsižvelgus į jo pareigas bei realų su jomis susijusį ar jam kylantį pavojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerai

gerai portretas
tai matomai pats likimas lemia kad tas kutvelas koks pedoteroristas sudorotu taip kad daro ka nori o uz rezultatus pacios gvildenasi matsim gal atsipusim nuo sios bergsaikos durniavimu/===

Pil.

Pil. portretas
LIETUVOJE idiotų saugoti nereikia,manau neturi buti jokios apsaugos.O kas nori savo lėšomis turi saugotis.Kupriui muzikantui privalo buti atšauktos visos privilegijos.

tai r o d o , jog konservatliberalų CHUNTOS a t s t o v ė s

tai r o d o , jog konservatliberalų CHUNTOS a t s t o v ė s portretas
nori i š ve n g t i net APSAUGOS viešo žvilgsnio į jų , galimai , nenormalią LAIKYSENĄ.---Tačiau , net AVYS s u v o k i a , jog ŽMONĖS jas laiko dėl VILNOS-- be išskirtinių sąlygų.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių