Seimo pirmininkė Latvijoje: lietuvių ir latvių brolystė šiandien svarbesnė nei bet kada

  • Teksto dydis:

Baltų vienybės dienos minėjime Latvijoje dalyvaujanti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad lietuvių ir latvių brolystė ir bendradarbiavimas šiandien yra svarbesni nei kada nors anksčiau.

„Rusijos karas prieš Ukrainą mums primena, kad laisvė, demokratija ir mūsų vieta Europoje nėra savaime suprantamos vertybės. Būtų naivu manyti, kad galime jaustis saugūs, kol Ukraina kenčia. Strateginis tikslas – Ukrainos pergalė, nes kitaip mūsų laukia rimtos geopolitinės pasekmės“, – sakydama kalbą teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė minėjimo dalyviams sakė, kad pastaruosius metus Baltijos šalių parlamentai dažnai buvo svarbių Europos sprendimų priėmimo priekyje, o Lietuvos ir Latvijos darbotvarkė toli peržengia šalių teritorijų ribas.

„Turime tobulinti infrastruktūrines jungtis, ypač įgyvendinant projektą „Rail Baltica“ ir sinchronizuojant elektros sistemą su žemynine Europa, stiprinti bendrą rinką ir ekonominę integraciją. Karas prieš Ukrainą ir būtinybė stiprinti NATO rytinį flangą atveria naujų bendradarbiavimo perspektyvų gynybos pramonėje. Matome daug galimybių aktyvinti įvažiuojamąjį turizmą ir pristatyti Lietuvą bei Latviją kaip vieną rinką užsienio turistams“, – pranešime cituojama V. Čmilytė-Nielsen.

Rusijos karas prieš Ukrainą mums primena, kad laisvė, demokratija ir mūsų vieta Europoje nėra savaime suprantamos vertybės.

Ji šeštadienį taip pat dalyvavo neformaliame susitikime su Saldaus miesto tarybos vadovais. Vėliau susitiks su prieš kelias dienas išrinkta naująja Latvijos parlamento pirmininke Daiga Mierinia (Daiga Mieriņa).

Nuo 2000-ųjų Baltų vienybės diena švenčiama vis kitame Lietuvos ar Latvijos mieste. Šeštadienį Salduje teisė surengti šią šventę perduota Pakruojui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prisimine

Prisimine portretas
kai buvo nepilnametė ir labai įsimylėjo, rusą,nuo kurio pasigimde.

Brrrrrr

Brrrrrr portretas
Brrrrrbrrrrrr

O nuo kada?

O nuo kada? portretas
Čmill yra lietuvė?
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių