Apie 186 tūkst. nepasiturinčiųjų rugpjūtį sulauks paramos maisto produktais

 • Teksto dydis:

Rugpjūčio mėnesį nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais ketvirtoji pagalba maisto produktais, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Sunkiau besiverčiantiems gyventojams bus dalinamas devynių maisto produktų krepšelis, kurį sudarys grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, kiaulienos ir vištienos konservai, konservuota raugintų agurkų  sriuba, saldintas sutirštintas pienas, keptos pupelės pomidorų padaže, rapsų aliejus ir avižiniai sausainiai.

Kaip nurodo SADM, maistas nepasiturintiesiems dar buvo skirtas vasario, balandžio ir birželio mėnesiais, o dalijimai šiais metais dar vyks spalį ir gruodį.

„Pažeidžiamų žmonių padėtis per pandemiją paaštrėjo. Maisto dalijimas bent šiek tiek lengvina naštą nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms, padeda jiems išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pažeidžiamų žmonių padėtis per pandemiją paaštrėjo.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių išvežioti planuoja nuo rugpjūčio 9 dienos  iki mėnesio pabaigos. Parama bus dalijama daugiau nei 600 punktų. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams įsigyti 2021–2023 metais yra skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Loreta984

Loreta984 portretas
Ką duoda pokeliuką avižinės košės su vaisiais, tai geriau už tą sumą nupirktų avižinių dribsnių. 400g kainuoja apia 26 cnt, o tas pokelis vienam kartui apie 30 cnt

Anonimas

Anonimas portretas
SAVI NEPASIUS IR NIEKO NEGAVE,SVARBU KAD emigrantai jautienos kepsnius gautu.

Ka

Ka portretas
Jau cia ministre vargs,va atbėga atpuskuoja sušalę sustire nelegalu šimtai,ka jau cia tie Lietuvos nepasiturintys,neturintys proto ubagai,svarbiausia nelegalais pasirūpinti kad dorų Lietuvos ubagų neišmokintų kaip savo teises išsikovoti iš tokiu vadovų.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių