A. Bilotaitė: stiprinant kovą su kontrabanda, VSAT ketinama steigti naują padalinį

 • Teksto dydis:

Stiprinant kovą su kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) ketinama steigti naują padalinį, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Imsimės priemonių kontrabandos užkardymui – bus stiprinamas atsakas kontrabandos gabenimui dronais, keičiama sienos apsaugos taktika, stiprinama kriminalinė žvalgyba. Bus steigiamas naujas VSAT padalinys, kuris koordinuos kovai su kontrabanda skirtas priemones“, – pirmadienį išplatintame ministerijos pranešime teigė A. Bilotaitė.

Apie naują padalinį ministrė pranešė apsilankiusi Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje, kur situaciją aptarė su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Muitinės departamento, VSAT Kriminalinių tyrimų ir Imuniteto valdybų atstovais, Varėnos pasienio rinktinės ir užkardų vadais.

Ministrės teigimu, cigarečių kontrabandos rizika išlieka labai aukšta.

VSAT duomenimis, šiemet sulaikyta 2,2 mln. cigarečių pakelių – beveik tiek pat, kiek per visus praėjusius metus, kai jų sulaikyta 2,5 milijono.

Pasieniečių teigimu, fiziniu barjeru ir vaizdo stebėjimo sistemomis sustiprinta valstybės siena verčia nusikaltėlius ieškoti naujų kelių – kontrabanda gabenama geležinkeliu, vandeniu, dronais.

Didžioji dalis – virš 70 proc. – rūkalų į šalį pateko per pasienio kontrolės punktus traukiniais ir gabenimas šiuo būdu išlieka intensyvus. Daugiausia rūkalų sulaikyta Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje.

Susitikime aptartos ir pareigūnų korupcijos užkardymo priemonės. Per paskutinius trejus metus pareikšti įtarimai 20 pasienio pareigūnų – šeši dėl kyšininkavimo, 14 dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

„Pasitikime savo pareigūnais, jų sąžiningumu, tačiau pavieniai neteisėtos veiklos atvejai užtraukia dėmę visai tarnybai. Imsimės priemonių korupcijos prevencijai, sutelksime VSAT ir Muitinės departamento pajėgas kovai su korupciniais tinklais, nes dažnu atveju į schemas įtraukiami kelių tarnybų pareigūnai“, – teigė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, bus tobulinimas rotacijos mechanizmas, griežtinama VSAT padalinių vadovų atranka, diegiamos papildomos techninės priemonės, stiprinama išvykų, pirkimų kontrolė, dažniau rengiami slapti veiklos patikrinimai, didesnis dėmesys skiriamas ryšių deklaravimui, socialinių tinklų stebėjimui.

Ministrė atkreipė dėmesį, jog pasienio tarnyba yra sveika organizacija, jei geba savarankiškai pastebėti ir užkardyti korupcijos tarnyboje atvejus.

Kapčiamiesčio užkardoje šį mėnesį užfiksuotas korupcijos atvejis – sulaikytas vadas ir tos pačios užkardos jaunesnysis specialistas, kurie siejami su cigarečių kontrabandos gabenimu. Tai atskleidė tiesiogiai VSAT vadui pavaldi Imuniteto valdyba.

A. Bilotaitės teigimu, VSAT biudžetas yra ženkliai išaugęs – nuo 74,8 mln. eurų 2019 metais iki 98 mln. eurų šiemet, augo pareigūnų atlyginimai, o VSAT taip pat atiteko pusė iš Europos Komisijos skirtos 47 mln. eurų finansinės pagalbos neteisėtos migracijos krizei valdyti.

Ministrė taip pat informavo, jog kariuomenė perduos pasieniečiams NATO standartus atitinkančios ginkluotės už 3,5 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Babajevic

Babajevic portretas
Tai is ko gyvens tuomet RUSTAMAS , jei nebus kontrabbandos? nuo LIUBAJEVO reik pradet visus tikrinimus.

?

? portretas
O kodėl negali priimti įstatymo draudžiančio turėti ir vartoti kontrabandinę produkciją? Tegu policija tikrina visus rūkalius miestuose ir automobiliuose, o turinčius kontrabandos iškart veža į areštines ir aiškinasi iš kur tas cigaretes gavo.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių