LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybai antradienį vėl nepavyko išrinkti įstaigos generalinio direktoriaus, abiem kandidatams – Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei ir Aisčiui Zabarauskui – surinkus po vienodą skaičių tarybos narių balsų.

Apie tai pranešė LRT tarybos, kurią sudaro 12 narių, pirmininkas Eugenijus Valatka.

„Deja, nė vienas kandidatas nesurinko reikiamo septynių balsų skaičius“, – žurnalistams sakė E. Valatka.

Pasak jo, antradienį vyko du balsavimai ir per abu juos kandidatai surinko po šešis balsus.

E. Valatka teigė, kad birželio 20 dieną vyks LRT tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl naujo įstaigos vadovo konkurso paskelbimo. Pasak pirmininko, konkursas galėtų vykti rugsėjį.

Iki kol bus išrinktas nuolatinis LRT generalinis direktorius, transliuotojui vadovaus penkerių metų kadenciją jau baigusi M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Deja, nė vienas kandidatas nesurinko reikiamo septynių balsų skaičius.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir A. Zabarauskas buvo favoritai ir per pirmąją, kovą vykusią atranką. Tada įstaigos vadovo taip pat nepavyko išrinkti jiems surinkus po vienodą LRT tarybos narių balsų skaičių.

Į LRT tarybą narius skirtingu metu deleguoja prezidentas ir Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Paklaustas, ar nepavykstant išrinkti direktoriaus LRT taryba neturėtų atsistatydinti pati, E. Valatka teigė: „Mes diskutuosime sekančiame tarybos posėdyje“.

Jis tvirtino nenorintis spekuliuoti, kokių pokyčių vykdant atranką ar pačioje taryboje reikėtų, kad įstaigos generalinį direktorių galop pavyktų išrinkti.

„Mes puikiai suprantame kaip taryba, kad situacija yra neeilinė, suprantame sprendimo svarbą, todėl kol kas nenoriu (dalinti – BNS) gilesnių, išsamesnių (komentarų – BNS)“, – kalbėjo E. Valatka.

„Diskutuosime, kalbėsimės ir ieškosime konsensusų“, – sakė jis.

Šiuo metu LRT tarybą be E. Valatkos sudaro Irena Vaišvilaitė, Renaldas Gudauskas, Deimantas Jastramskis, Laura Matjošaitytė, Juozas Pabrėža, Giedrė Švedienė, Mindaugas Jurkynas, Norbertas Černiauskas, Renata Šerelytė-Mendeikienė, Darijus Beinoravičius ir Jonas Staselis.

 


Šiame straipsnyje: LRTLRT vadovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Cirkas

Cirkas  portretas
Tesiasi ,is 2 kiseniniu reikia isrinkti 1 labiausiai lojalu konservatoriams

Evizija

Evizija portretas
Monika su Girzadu lauk

turetu

turetu portretas
per langa padumint kai isrinks
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių