Žodžių našta – slegianti

Noriu pakalbėti šių dienų tema. Nesuprantu, ko nori vadinamieji antivakseriai ir ką jie nori sukurti savo kalbomis apie visuomenės susiskaldymą?

Valgydama pusryčius klausausi radijo, ką kalba mokslininkai, stebiu ir kokius vaizdus parodo iš reanimacijos palatų per televiziją.

Ar dar niekas nemirė nuo COVID-19 iš tavo artimųjų ar pažįstamų?

Aš esu pasiskiepijusi ir dėl to rami. Esu visiškai įsitikinusi, kad ir susirgus nuo viruso nemirsiu, o jeigu skirta – tai tik nuo kitų susirgimų.

Jau kelerius metus gyvename tokioje neramioje situacijoje. Bet aš nejaučiu ir nematau jokio susiskaldymo. Tokios kalbos yra skleidžiamos specialiai, kurie klausosi radijo ar televizijos iš Rytų.

Žinoma, gaila, kad laikraštis nespausdina to, kiek praėjusią parą susirgo, paguldė į ligoninę ar mirė. Vadinasi, Klaipėdoje šia liga niekas lyg ir neserga. Tai kam tas galimybių pasas? Kam mums kaukės?

Jei būtų pakankamai informacijos, žmonės gal suprastų, kad tik skiepai mus gali išgelbėti nuo mirtinų kančių, karantinų ir visokių kitokių suvaržymų.

Kartais važiuoju autobusu. Matau, kad kaukės kabo panosėje, o kai kurios atrodo ištrauktos iš kišenės ir naudotos jau ilgiau negu mėnesį.

Tie patys tautos skaldytojai, kai apsikrečia ir suserga, privalo gultis į ligoninę. Personalas iš jų akių mato klausimą: „Ar aš pasveiksiu?“

Taip, tokiam sunku, bet turbūt jis net nepagalvojo, kad užėmė vietą žmogaus, pasiskiepijusio ir sergančio kita liga, kuriam ligoninė yra būtina.

Nepasiskiepijusiems, bet susirgusiems ir patekusiems į ligoninę siūlyčiau už parą susimokėti bent po 20 eurų, o tuos pinigus ligoninė galėtų panaudoti apsauginei nuo viruso aprangai.

Aš manau, kad tu, antivakseri, matei, kokia yra ta apranga. Tai ne chalatas.

Tu taip pat nepagalvojai, kad galėtum ateiti, padėti pakelti ligonį, ligoninėje atlikti kitus darbus.

Žmonės, kurie kalba apie kažkokį susiskaldymą, nemanau, kad nežino apie skiepų naudą. Bet jie vis tiek nesiskiepija ir virusą parneša savo seniems tėvams arba neleidžia ir jiems pasiskiepyti.

Tartum leidžia srauniai upei tekėti į nebūtį. Ji nutekės, o kas vėliau liks tavo širdyje ir prote iki tavo gyvenimo pabaigos?

Negalvok, kad vieną kartą per metus uždegęs žvakutę tu nusimesi nuo savo pečių tą sunkią ištartų žodžių „nesiskiepyk, mama“, „nesiskiepyk, tėti“ naštą.

Kokią tu beturėsi gyvenimo prasmę? Galbūt jie būtų sulaukę šimto metų, bet tu nenorėjai ir nenori tikėti mokslu.

Kaip susitaikysi su savimi? Iš tavo galvos niekur nedings ištartas žodis „nesiskiepyk“. O pandemija tęsis ir toliau.

Kažkoks „galvotojas“ su pasiskolintu galimybių pasu įeina į parduotuvę ir kaukę nusismaukia panosėje. Kartą tokiam pasakiau pastabą, o jis mane pasiuntė į visas keturias puses.

Jeigu bus paskelbtas karantinas, jis tikrai turės būti vadinamas „nepasiskiepijusiųjų karantinu“.


Šiame straipsnyje: antivakseriaipandemijaskiepai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne antivakseris

Ne antivakseris portretas
Tamsta, esi dar viena paranojikė. Per amžius žmonės sirgo ir sirgs gripu. O kaukė, tai tas pats, jas gintis vieline tvora nuo uodų. Praeis pandemija ir prasidės plaučių ligos nuo kaukių nešiojimo. Kvėpuoti CO2???
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

  • Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje
    Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje

    Geležinės uždangos jau seniai nebėra. Tačiau jos šešėlis dar juntamas. Kelių, geležinkelių, oro, energetikos ir kitokios jungtys yra prastesnės toje Europos pusėje, kuri patyrė komunistinį valdymą. Ypač prasta situacija dėl &Scaro...

  • Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame
    Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame

    Manau, kad kiekvienas žmogus tai galėtų pritaikyti sau, prisimindamas anapilin iškeliavusius artimus žmones ir nepanaudotą laiką bendravimui su širdžiai mielais. Bet šiandien ne apie tai. ...

    1
  • Kai net ir galvai reikia renovacijos
    Kai net ir galvai reikia renovacijos

    Atšyla oras, pakyla noras. Visų pirma, ginčytis, piktintis ir leisti žvygauti emocijoms dėl šildymo sezono (ne-)pabaigos. ...

    8
  • Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis
    Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

    Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu kompone...

    1
  • Belaukiant kuklesnių palūkanų, mažėja manančiųjų, kad būstas pigs
    Belaukiant kuklesnių palūkanų, mažėja manančiųjų, kad būstas pigs

    Pirmą šių metų ketvirtį padaugėjo gyventojų, kurie mano, kad būstas per artimiausius dvylika mėnesių brangs arba jo kaina nesikeis. Prasčiausi gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų buvo lygiai prieš metus. Tai, kad, atsižvelgus į ...

  • Šašo krapštymas
    Šašo krapštymas

    Virtualios realybės filmą „Angelų takais“, leidžiantį persikelti į M. K Čiurlionio paveikslus, pamatė 300 tūkst. žmonių. Įsitikinę jo terapine galia, filmo kūrėjai nutarė parodyti jį kalėjime. Visų mačiusiųjų įspūdžiai pana...

    6
  • Virtualybės tironija
    Virtualybės tironija

    Paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kino režisierius, rašytojas Vytautas V. Landsbergis, lankydamasis Niujorke, filmininko ir poeto Jono Meko studijoje, įrašė jųdviejų tarpusavio pašnekesį apie gandus, arba, kaip t...

    1
  • Mažu apsiginsim
    Mažu apsiginsim

    Jonas buvo neramus, vaikščiojo palei sieną, rankoje laikė kačergą. Beveik naują ir iš gero metalo. Tačiau atsirado problema ir Jonui teko svarstyti: kuo geriau gintis – kačerga ar automatu. Žinoma, kad pastaruoju. Bet vėl problema...

    4
  • Velnio sėkla televizijoje
    Velnio sėkla televizijoje

    Likus keliems mėnesiams iki Jekaterinos Svanidzės (1885–1907) mirties, Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) nuvyko į Antrojo reicho (1871–1918) miestą Štutgartą, kuriame turėjo vykti Septintasis (1907 m. rugp...

    8
  • Kultūra keičia kryptį
    Kultūra keičia kryptį

    Norom nenorom nauja istorijos tėkmė brėžia naujas, tik tam metui būdingas kultūros kryptis. Taip randasi nauji terminai, nauji herojai, naujos vertybės. ...

Daugiau straipsnių