B. de Blasio prisaikdintas 109-uoju Niujorko meru

Billas de Blasio (Bilas de Blasijas) trečiadienį buvo prisaikdintas 109-uoju Niujorko meru ir tapo pirmuoju po beveik dviejų dešimtmečių demokratu, užėmusiu šio miesto rotušę.

B.de Blasio, kuris didžiausiame JAV mieste žada vykdyti plačią liberalią darbotvarkę, buvo prisaikdintas kelios minutės po vidurnakčio, priešais savo kuklius namus Brukline, o po kelių valandų įvyko daug grandioziškesnė ceremonija ant rotušės laiptų, kurios metu merą dar kartą prisaikdino buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas).

„Esame šaukiami padaryti galą ekonominei ir socialinei nelygybei, grasinančiai padaryti galą miestui, kurį mylime“, - susirinkusiai miniai pasakė B.de Blasio.

Naujasis meras buvo išrinktas prieš du mėnesius, rekordine persvara, pažadėjęs labai skirtis nuo milijardieriaus Michaelo Bloombergo (Maiklo Blumbergo).

M.Bloombergas mero poste dirbo 12 metų, kurie pakeitė Niujorką – jis tapo vienu saugiausių ir labiausiai klestinčių šalies didmiesčių, bet, taip pat, vis labiau skilo į labai turtingų žmonių ir darbininkų klases.

Šalia 52 metų B.de Blasio pirmosiomis 2014 metų minutėmis buvo žmona Chirlane McCray (Širlein Makrėj) ir du paaugliai vaikai. Artimai tarpusavyje bendraujanti, rasiniu atžvilgiu mišri šeima vaidino svarbų vaidmenį jo rinkimų kampanijos metu ir kai kam yra dar vienas simbolis naujos eros – po „sausų“, daugiausia neasmeniškų M. Bloombergo vadovavimo metų.

„Visiems tai yra pradžia kelio, kuriuo keliausime drauge“, - sakė B.de Blasio po vidurnaktį įvykusios priesaikos ceremonijos.

Vėliau, ant rotušės laiptų, jis padėkojo miestui ir Italijai, iš kurios kilusi jo šeima. Jis taip pat trumpai pakalbėjo ispaniškai, parodydamas gestą didelei niujorkiečių iš Dominikos Respublikos, Meksikos ir kitų šalių bendruomenei.

B.de Blasio, kuris pabrėžia, kad yra iš Bruklino, 8,4 mln. gyventojų turinčio miesto mero pareigas perima tokiu metu, kai nusikalstamumas yra rekordiškai mažas, o turizmas – didelis ir kai Manhatane beveik baigtas Pasaulio prekybos centro dangoraižis „One World Trade Center“, simbolizuojantis Niujorko atsigavimą po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų. Tačiau daugelis niujorkiečių jaučiasi likę miesto renesanso nuošalyje.

B.de Blasio kreipėsi tuos, kuriuos, pasak jo, dažnai ties Manhatanu susitelkusi M.Bloombergo administracija paliko nuošalyje, ir ragino didinti mokesčius turtingiesiems, kad būtų galima apmokėti ikimokyklinio ugdymo įstaigas visiems.

Jis taip pat pažadėjo gerinti ekonomines galimybes mažumų ir darbininkų rajonuose, smerkė įtariamus piktnaudžiavimus pagal policijos departamento „sustabdymo ir apieškojimo“ politiką.

B.de Blasio ir jo naujasis policijos komisaras Williamas Brattonas (Viljamas Bratonas) pažadėjo nuosaikiau vartoti šią taktiką, kuri, pasak šalininkų, mažina nusikalstamumą ir kuri, pasak kritikų, yra neteisingai nukreipta pirmiausia į juodaodžius ir ispanakalbius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių