A. Baerbock: jei neremsime Ukrainos, rizikuojame, kad V. Putino daliniai stovės prie Lenkijos sienos

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock įspėjo dėl pragaištingų padarinių Vokietijai ir NATO, jei Ukraina nesulauks pakankamos paramos savo gynybinėje kovoje su Rusija. „Jei toliau neremsime Ukrainos, tuomet rizikuojame, kad Putino daliniai stovės prie Lenkijos sienos, – sakė ji vokiečių laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“. – Tada karas netruks pasiekti ES ir NATO teritoriją“.

„Vargu, ar įmanoma įvardyti, kiek kainuotų, jei mums patiems reikėtų ginti savo laisvę ir saugumą, – teigė A. Baerbock. – Galų gale kalbame apie viena: parama Ukrainai ir mus saugo nuo karo“.

Politikė dar kartą „primygtinai paragino visas partneres pasaulyje perduoti daugiau oro gynybos sistemų“.

Kartu A. Baerbock įspėjo dėl galimų padarinių migrantų skaičiui Vokietijoje. „Jei Ukraina nebegalės gintis – ir aš tai sakau būtent tiems, kurie atmeta paramą, tada turės bėgti dar milijonai žmonių. Nes kas gi savo noru gyvena kankinami ir būdami okupuoti“, – tęsė ministrė.

Apsaugą Vokietijoje jau turi daugiau kaip milijonas ukrainiečių.

A. Baerbock pabrėžė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino karas „nukreiptas ir prieš mus“. Kremlius esą vykdo destabilizaciją visoje Europoje ir tam, be kita ko, naudoja kibernetines atakas ir „politines žmogžudystes“.

V. Putinas nori sunaikinti taikos tvarką Europoje, o kartu kiek įmanoma daugiau liberalių demokratų, įspėjo Vokietijos politikė. „Tam jis turi ir pakalikų mūsų parlamentų kraštutinėje dešinėje ir kraštutinėje kairėje, kurie vienas prie vieno perima jo propagandą“, – sakė A. Baerbock.


Šiame straipsnyje: Annalena Baerbockkaras Ukrainojeparama UkrainaiESNATO

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių