Kinija planuoja naujas karines pratybas Pietų Kinijos jūroje

Šeštadienį Kinija rengia karinio jūrų laivyno pratybas Pietų Kinijos jūroje, po savaitę trukusių Vakarų valstybių kaltinimų dėl karinių ambicijų Ramiojo vandenyno regione, pranešė jos jūrų tarnyba.

Pratybos, kurios vyks jūroje mažiau nei už 25 km nuo Pietų Kinijos Hainano provincijos krantų, rengiamos po JAV perspėjimo dėl didėjančios Kinijos karinės ir ekonominės galios regione, nusidriekusiame nuo Pietų Kinijos jūros iki Ramiojo vandenyno salų.

„Bus rengiamos karinės pratybos, patekti į teritoriją draudžiama“, – ketvirtadienį sakoma Saugios laivybos administracijos pranešime, perspėjančiame, kad maždaug 100 kvadratinių kilometrų plotas penkioms valandoms bus uždarytas jūrų eismui.

Kinija nuolat rengia panašias pratybas vandenyse prie savo krantų, kitą savaitę planuojamos pratybos kitoje jūros vietoje netoli Hainano ir dar daugelis palei rytinę šalies pakrantę. Tačiau naujausios pratybos vyksta Pekinui sulaukiant vis daugiau JAV ir Vakarų sąjungininkių įspėjimų dėl jos karinio laivyno ambicijų, o tai, kritikų teigimu, yra platesnio bandymo pakeisti jėgų pusiausvyrą regione placdarmas.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį apkaltino Pekiną didinant įtampą dėl Taivano, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi. „Pekinas imasi vis labiau provokuojančios retorikos ir veiklos, pavyzdžiui, kone kasdien LIA orlaiviai skraido netoli Taivano“, – sakė A. Blinkenas, turėdamas galvoje Liaudies išlaisvinimo armiją. Jis taip pat ragino dėti pastangas atsverti Kinijos „ketinimą pakeisti tarptautinę tvarką“. A.Blinkeno komentarai paskelbti po Pekino ir Vašingtono apsižodžiavimo dėl prezidento Joe Bideno pažado ginti Taivaną, jei Kinija jį užpuls, per prezidento kelionę į regioną anksčiau šią savaitę.

Savo ruožtu Kinija pažadėjo ginti savo nacionalinius interesus dėl Taivano ir perspėjo Vašingtoną „nenuvertinti“ Pekino ryžto ir galimybių šiuo klausimu.

Tuo metu šalių, įskaitant Australiją ir Naująją Zelandiją, vyriausybės šią savaitę skelbė esančios sunerimusios dėl nutekintų dokumentų, atskleidusių planą sukurti platų Kinijos ir Ramiojo vandenyno salų bendradarbiavimą saugumo srityje. Tačiau Kinija sakė, kad jos bendradarbiavimas su Ramiojo vandenyno salų šalimis „nenukreiptas prieš jokią šalį“, ir atmetė tvirtinimus, jog spaudžia mažas valstybes sudaryti saugumo susitarimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių