Okupantų išprievartautas vienuolikmetis buvo toks šokiruotas, kad liovėsi kalbėjęs

  • Teksto dydis:

Karo draskomoje Ukrainoje – smurtas ne tik mūšio lauke. Rusų kariai kaip ginklą naudoja ir seksualinę prievartą. Ant asfaltuotų kelių iki šiol matosi Rusijos tankų žymės. Bet kur kas baisesnes prievartos žymes okupantai paliko savo aukoms, pasakojama LNK reportaže.

Ši ukrainietė slepia savo veidą, nenori būti atpažinta. Ji iki šiol negali atsigauti dėl to, ką teko patirti per pirmąjį rusų invazijos mėnesį Družnios gyvenvietėje Kyjivo srityje. Kovo mėnesį rusų kariai ją išprievartavo tris kartus, tiesiog nutaikę ginklą į galvą.

„Įsiveržę į namus liepė padaryti arbatos. Atsakiau, jog namie nėra vandens. Liepė jo atnešti. Vienas jų nusekė mane į kiemą ir rėžė, ar jam grubiai pasakyti, ar suprantu, ko jam iš manęs reikia. Davė 15 min. pagalvoti, o po to, kas bus, tas bus. Aš labai bijojau“, – kalbėjo prievartos auka.

Rusai kariai žaginimus naudoja kaip pigų karo įrankį, norėdami morališkai palaužti ir įbauginti. Dalis moterų pastoja.

„Teks gyventi toliau, nieko nepadarysi. Turiu trylikametį sūnų, reikia dėl jo laikytis“, – tęsė moteris.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Kyjivo srityje, iš kur Rusijos kariai buvo išstumti, ukrainiečiams išvadavus Bučą, iš ten pasipylė pragariški liudijimai, kaip okupantai moteris ir jų dukras ištempdavo už plaukų iš rūsių, kuriuose jos slėpdavosi nuo apšaudymų, ir paeiliui prievartaudavo, kad jos išsekusios net mirdavo. Aukų kūnus, surištomis už nugaros rankomis, tiesiog išmesdavo į masines kapavietes.

Išprievartautas berniukas buvo toks šokiruotas, kad liovėsi kalbėjęs.

Tarp prievartos aukų – ir vienuolikos metų berniukas, išprievartautas mamos akyse. Su tokiu siaubu susidoroti vargiai pajėgia net psichologai.

„Džiaugiuosi. Nesitikėjau, kad pavyks. Skambino berniuko mama ir pasakė, kad jis jau prabilo. Išprievartautas berniukas buvo toks šokiruotas, kad liovėsi kalbėjęs“, – pasakojo psichologė Oleksandra Kvitko.

Į UNICEF remiamą karštąją liniją jau gauta šimtai aukų skambučių, bet stigma ir gėda, nors būtent jos yra nekaltos aukos, trukdo apie visą tą siaubą prabilti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių