V. Zelenskis: karą Ukrainoje gali užbaigti tik diplomatija

Karas Ukrainoje gali būti užbaigtas tik diplomatija, šeštadienį pareiškė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis, Kyjivo ir Maskvos deryboms tebesant aklavietėje.

„Pabaiga ateis per diplomatiją“, – prezidentas sakė vienai Ukrainos televizijai. V. Zelenskis pripažino, kad karas „bus kruvinas, vyks kautynės, bet neabejotina, kad [karo] pabaigą atneš diplomatija“.

„Kai kuriuos dalykus įmanoma pasiekti tik prie derybų stalo“, – aiškino jis ir pridūrė, kad Kyjivas nori grąžinti ankstesnę padėtį, bet „to nenori Rusija“. Šios temos jis toliau neplėtojo.

Antradienį Kyjivo vyriausiasis derybininkas Mychaila Podoliakas sakė, kad derybos su Maskva „sustabdytos“. Ankstesniu konflikto etapu abi šalys reguliariai rengdavo derybų susitikimus, bet jie reikšmingų rezultatų nedavė.

Trečiadienį Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas apkaltino Ukrainos valdžią nenorint tęsti derybų, kad būtų užbaigti karo veiksmai.

„Derybos iš tikrųjų nejuda į priekį, ir stebime visišką Ukrainos derybininkų valios stygių tęsti šį procesą“, – teigė jis.

Kaip nurodo Rusijos naujienų agentūros, vėliausios derybos įvyko balandžio 22 dieną.

Vasario 24-ąją invaziją Ukrainoje pradėjusiai Rusijai nesugebėjus greitai užimti Kyjivo, Maskva savo pajėgas sutelkė šalies rytinėje dalyje, kur tebevyksta įnirtingos kautynės.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įsitikinęs, kad Ukraina laimės karą nes kovoja už savo nepriklausomybę, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.

„Per šį karą Ukraina itin susivienijo ir mes negalime pralaimėti. Juk šis karas ne prieš Rusiją, o su Rusija už Ukrainą. Tai rodo, kad teisybė mūsų pusėje. Mes kariaujame už save, o tai labai stipri pozicija. Tai karas už nepriklausomybę ir jo negalima pralaimėti. Už Ukrainos nepriklausomybę, už laisvę ir suverenitetą“, – sakė V. Zelenskis.

Prezidentas pabrėžė, kad Ukrainai teko daug paaukoti – šalis neteko daug žmonių, jėgų ir laiko – todėl ukrainiečiai turėtų tai visada prisiminti, net ir po pergalės.

V. Zelenskis taip pat įsitikinęs, kad Ukraina atkovos visą prarastą teritoriją.

„Visos priešo pergalės – laikinos. Mes neabejotinai susigrąžinsime visą savo teritoriją“, – sakė jis.

Anot prezidento, net ir grįžimas į padėtį, kokia ji buvo iki vasario 24 d., išvengiant didesnių praradimų taip pat būtų pergalė.

Jis tikisi, kad tada būtų pereita prie antros karo fazės, kuri vyktų prie derybų stalo ir „būtų pasiektas galutinis teisingumas“.

Prezidentas taip pat sakė, kad Ukraina palaužė vieną stipriausių pasaulio kariuomenių ir artimiausiu metu Rusijos kariuomenė „neatsistos ant kojų“.

Jis pridėjo, kad šiuo metu svarbiausia išsaugoti kuo daugiau Ukrainos žmonių ir kareivių gyvybių.


Šiame straipsnyje: Volodymyras Zelenskisderyboskaras Ukrainojediplomatija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių