V. Zelenskis: sunaikinta užtvanka neturės įtakos ukrainiečių kontrpuolimo planams

Prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad išpuolis prieš svarbią užtvanką pietų Ukrainoje neturės įtakos Kyjivo planams pradėti puolimą ir susigrąžinti prarastą teritoriją.

„Užtvankos sprogimas neturėjo įtakos Ukrainos gebėjimui deokupuoti savo teritoriją“, – teigė jis platformoje „Telegram“, sakydamas, kad kalbėjosi su aukščiausiais kariniais vadais ir kad kariuomenė yra aukščiausiame parengties lygyje.

Taip pat Kyjivas pranešė, kad Europos Sąjunga pasiūlė Ukrainai pagalbą šalinant užtvankos griūties padarinius, dėl kurių vanduo užliejo dešimtis kaimų.

„ES yra pasirengusi suteikti būtiną paramą ir humanitarinę pagalbą, kad sušvelnintų šios Rusijos sukeltos nelaimės padarinius“, – po pokalbio su ES užsienio politikos vadovu Josepu Borrelliu (Žozepu Boreliu) socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Kyjivas teigia, kad užtvankos, kurią Rusija užgrobė pirmosiomis karo valandomis, sunaikinimas buvo Maskvos bandymas sutrukdyti ilgai lauktą puolimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių