Baidarininkai M. Maldonis ir A. Olijnikas iškovojo Europos čempionato bronzos medalį

  • Teksto dydis:

Birželio 13-16 d. Segede (Vengrija) vykstančiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate prasidėjo medalių dalybos.

Lietuvos atstovai iškovojo jau du apdovanojimus. Bronzos medalius olimpinėje distancijoje laimėjo baidarininkai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Sau neįprastoje rungtyje Europos vicečempionu tapo kanojininkas Vadimas Korobovas.

Olimpinėje dviviečių baidarių 500 m distancijoje M. Maldonis ir A. Olijnikas po dvejų metų pertraukos pasipuošė Europos čempionato medaliais. Lietuvos įgula finale nuotolį įveikė per 1 min. 32,351 sek. ir finišo liniją kirto trečioje vietoje. M. Maldonis ir A. Olijnikas pakartojo 2022 m. sėkmę, kai Europos čempionate taip pat laimėjo bronzą. Pernai lietuvių pora Europos žaidynėse finišavo penkta.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuosianti Lietuvos dvivietė finale 1,917 sek. pralaimėjo Europos čempionais tapusiems varžybų šeimininkams vengrams ir 0,505 sek. nusileido antrą vietą užėmusiems baltarusiams, dalyvaujantiems po neutralia vėliava. Už prizininkų nugarų finale liko Čekijos, Prancūzijos, Serbijos, Vokietijos, Portugalijos ir Danijos įgulos.

„Galvoje dabar sukasi mintys ką padarėme ne taip, kad esam tik treti. Galvoju, kurioje vietoje – ar viduryje trasos techniniai dalykai nebuvo tobuli, ar startas nepavyko. Nors iš šono pažiūrėjus startas buvo geras, vidurys buvo šiek tiek prastokas. Bet finiše tikrai atidavėme viską ką galėjome, nes iki šiol dar šiek tiek svaigsta galva. Paskutinis šimtas metrų yra mirties zona 500 metrų distancijoje ir dažniausiai, bent jau man, dingsta vaizdas. Tada lieka tik charakteris. Mes esam kovotojai ir aš žinau, kad jeigu mes būsime visi krūvoje iki paskutinio šimto metrų, tai tikrai mes iškovosime garbingą vietą ant pjedestalo“, – komentavo A. Olijnikas.

Bronzos medalius atsiimdami M. Maldonis ir A. Olijnikas per apdovanojimų ceremoniją atsisakė paspausti rankas sidabrą laimėjusiems neutraliems atletams ir pasitraukė nuo pakylos, kai buvo fotografuojami visi prizininkai.

„Tai yra mūsų mažasis protestas susidariusiai situacijai, nes visi žinom kokios yra aplinkybės. Stengėmės demonstratyviai nespausti jiems rankų ir nesifotografuoti kartu“, – teigė ukrainietiškų šaknų turintis A. Olijnikas.

„Nepritariame mes tarptautinės federacijos pozicijai ir pabandėme tai parodyti gražia, mandagia protesto forma“, – tvirtino M. Maldonis.

Vos per žingsnį nuo medalio liko Europos čempiono titulą gynęs kanojininkas Henrikas Žustautas. Vienviečių kanojų 200 m distancijos finale H. Žustautas finišavo ketvirtas. Šios rungties Europos rekordininkas H. Žustautas nuotolį įveikė per 38,931 sek. Nuo bronzos medalio lietuvį skyrė vos 0,033 sek., o nuo aukso – 0,317 sek.

„Apmaudu užimti ketvirtą vietą, bet jau nieko nepakeisi. Europos čempionu tapęs lenkas buvo tikrai stipresnis. Sidabrą ir bronzą laimėjusius ispaną ir gruziną lydėjo ir sėkmė, nes mus tris skyrė vos šimtosios sekundės dalys. Medalį lėmė kam geriau pasisekė įkišti valties priekį ties finišo linija. Man šįkart nepasisekė. Negaliu visą laiką laimėti. Paskutinius du Europos čempionatus laimėjau, dabar reikia ir kitiems duoti pasidžiaugti. Visi trys prizininkai ruošėsi tik 200 metrų rungčiai. Aš dar dalyvauju ir dviviečių 200 bei 500 metrų rungtyse. Per dieną trys startai nebuvo lengvi, tai tų tūkstantųjų sekundės dalių ir pritrūko iki medalio“, – teigė H. Žustautas.

Dviviečių baidarių 200 m rungties finale startavo Artūras Seja ir Simonas Maldonis. Nuotolį per 32,723 sek. įveikę lietuviai užėmė devintą vietą.

Pirmą kartą į Europos čempionato programą įtrauktų irklenčių irklavimo varžybose sidabro medalį iškovojo Vadimas Korobovas. 200 m distanciją V. Korobovas įveikė per 74,722 sek. ir 1,273 sek. pralaimėjo tik Europos čempionu tapusiam Bulgarijos atstovui Andrijui Kraitorui.

Europos čempionato finaluose kovos dar keturios Lietuvos įgulos. Šeštadienį vakare vyksiančiuose 200 m distancijos finaluose Ignas Navakauskas varžysis vienviečių baidarių varžybose, o dviviečių kanojų rungtyje startuos H. Žustautas ir V. Korobovas. Sekmadienį vyksiančiuose 500 m distancijos finaluose prie starto linijos stos keturvietę baidarę irkluojantys olimpiečiai S. Maldonis, M. Maldonis, I. Navakauskas ir A. Seja bei dvivietę kanoją irkluojantys H. Žustautas ir V. Korobovas.

Olimpinį kelialapį turintis A. Olijnikas vienviečių baidarių 1000 m distancijoje nepateko į pagrindinį finalą tarp devynių geriausiųjų ir sekmadienį B finale kovos dėl 10-18 vietų.

Iš viso Europos čempionate bus išdalinta 31 medalių komplektas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių