Dykumų monotonija – patirties mokykla

Lietuvos lenktynininkams pasaulio ralio-reidų čempionato antras etapas Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) buvo dosnus trofėjų, o skambiausią pergalę šventė Rokas Baciuška.

Saldi pergalė

„Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje dviviečiu T4 klasės bagiu startavęs R. Baciuška (lietuvio šturmanas – ispanas Oriolis Vidalis) trasoje sugaišo 17 val. 25 min. 47 sek. ir 12 min. 3 sek. aplenkė Mansouro Al-Helai ir Mohammedo Al-Hamri (JAE) ekipažą.

Trečią vietą užėmė ispanas Pau Navarro su šturmanu prancūzu François Cazalet’u.

„Ralis buvo sunkus – daug kopų, karšta. Tiek aš, tiek komanda atidavėme visas jėgas. Saldi pergalė. Tik penkios varžybų dienos, bet jos buvo skirtingos, kupinos išbandymų. Komanda ir aš atidavėme visas jėgas. Grąžinau bagį nesulūžusį, su ratais. Šį sezoną dar liko trejos lenktynės, noriu apginti pasaulio čempiono titulą“, – sakė R.Baciuška.

Bendroje įskaitoje R. Baciuška su 136 taškais atsiplėšė nuo konkurentų: antroje vietoje – Dakaro ralio laimėtojas lenkas Erykas Goczalas (86 tšk.), trečioje – P. Navarro (73 tšk.).

Saldi pergalė. Tik penkios varžybų dienos, bet jos buvo skirtingos, kupinos išbandymų.

Lietuviai – tarp prizininkų

Keturračių motociklų lenktynes Abu Dabyje laimėjo Abdulazizas Ahli (JAE, 18 val. 45 min. 18 sek.).

Antras buvo Laisvydas Kancius (atsiliko 1 val. 01 min. 40 sek.), trečias – Adomas Gančierius (lyderiui pralaimėjo 4 val. 44 min. 17 sek.). Penktas finišavo Antanas Kanopkinas.

„Dykumų monotonija nebuvo blogai, važiavimas kopomis – specifinis, sukaupiau daug naudingos patirties. Teko kelis kartus kristi, tačiau apskritai – viskas buvo gerai, keturratis – kantrus ir patikimas“, – dalijosi įspūdžiais L. Kancius.

„Mielai važiuočiau dar tiek pat, – tvirtino „CFMOTO Thunder Racing Team“ atstovas A. Kanopkinas. – Smėlynai padėjo atrasti stipriąsias ir silpnąsias mūsų technikos vietas, žinome, kokius patobulinimus turime atlikti keturračiams. Dakaro raliui dar geriau pasiruošime.“

L. Kancius tapo pasaulio čempionato bendros įskaitos lyderiu (44 tšk.). Arčiausiai klaipėdiečio – amerikietis Pablas Copettis (38 tšk.), trečioje vietoje – slovakas Jurajus Varga (30 tšk.). Šeštas – A. Gančierius (16 tšk.).

Pasiekė tikslą

Motociklininkų grupėje startavęs Modestas Siliūnas tarp „Rally 2“ dalyvių buvo devintas (16 vieta bendroje įskaitoje), Gediminas Šatkus – aštuonioliktas (25).

Abu „AgDakar school“ atstovai pasiekė tikslą – pelnė kelialapius į 2024 m. Dakaro ralį.

„Modestas jau 2021 m. buvo iškovojęs teisę dalyvauti Dakaro ralyje, tačiau tuomet jam sutrukdė sunki trauma. Jis sugrįžo dar labiau užsispyręs ir įrodė, kad yra vertas lenktyniauti legendiniame maratone. Gediminas – avantiūristas, atkaklus ir tikintis savimi, buvo be galo smagu stebėti jo žygį Abu Dabyje ir išmoktas pamokas“, – sakė „AgDakar school“ treneris Arūnas Gelažninkas.

„Abu Dhabi Desert Challenge“ laimėjo prancūzas Adrienas van Beverenas, o bendroje pasaulio čempionato įskaitoje pirmauja australas Toby Price’as.