Klaidos žinutė

User error: Failed to connect to memcache server: 127.0.0.1:11211 in dmemcache_object() (line 415 of /home/www.diena.lt/public_html/sites/all/modules/memcache/dmemcache.inc).

Lietuvos čempionėmis tapo lemiamas finalo rungtynes laimėjusios „Žalgirio“ rankininkės

Baigėsi labai atkakliai vykusi Lietuvos moterų rankinio lygos finalo serija tarp Kauno „ACME-Žalgirio“ ir Vilniaus „Eglės“. Lietuvos čempionės paaiškėjo lemiamose penktose rungtynėse, nes po ketverių finalo rungtynių serijos rezultatas buvo lygus 2:2.

Lemiamose rungtynėse savo aikštelės pranašumą turėjo reguliariojo sezono nugalėtojos „Žalgirio“ rankininkės ir šiuo pranašumu kaunietės pasinaudojo. Jau pirmame kėlinyje žalgirietės įgijo apčiuopiamą pervarą 22:14, o antrame kėlinyje jį dar padidino. „Eglės“ komandai atsilikimą sumažinti pavyko tik susitikimo pabaigoje.

„Žalgirio“ rankininkės laimėjo rungtynes rezultatu 37:32, o seriją 3:2. Po nepriklausomybės atkūrimo šeštą kartą Lietuvos čempione tapusi „Žalgirio“ komanda čempionės titulą susigrąžino po trejų metų pertraukos.

Nugalėtojų gretose nesulaikoma buvo 12 įvarčių surinkusi Dovilė Ilčiukaitė. Po 6 įvarčius į vilniečių vartus įmetė Audinga Kniubaitė, Viltė Lubytė ir Ramunė Poškutė. „Eglės“ komandą į priekį vedė 12 įvarčių pelniusi Aušra Šponė, 8 kartus pasižymėjo Inesa Verbovik.

„Pergalę lėmė bendras komandinis darbas tiek puolime, tiek gynyboje, taip pat dinamika, intensyvumas ir greitas žaidimas. Komanda išpildė tiek mūsų pačių žaidėjų, tiek trenerio norus ir pajautėme rezultatą ilgo, net devynis mėnesius trukusio sezono. Tikėjomės, kad akistata su „Egle“ bus sunkoka, bet nesitikėjome, kad serijoje bus 2:2. Bet labai malonu laimėti čempionių titulą savo žiūrovų akivaizdoje. Pergalę švęsim kaip priklauso – galingai, linksmai ir beprotiškai“, – sakė „Žalgirio“ lyderė A. Kniubaitė.

„Pergalę lėmė didžiulis noras ir gera gynyba visas rungtynes. Pavyko ir kontratakos. Kai varžovės buvo priartėjusios iki keturių įvarčių, mums pavyko ramiai ir šalta galva organizuoti racionalų puolimą. Vienos ar kitos komandos sėkmę lemia jos parengtumas ir žaidėjų individualus meistriškumas. Šįkart abu komponentai buvo mūsų pusėje. Tuo pačiu nustebino atkaklus „Eglės“ pasipriešinimas finalo serijoje. Nes reguliariajame sezone ir taurės turnyre mes vilnietes įveikėme gan nesunkiai. Šį sezoną mums pavyko laimėti visus trofėjus Lietuvoje – čempionatą, taurę ir supertaurę. Sieksime tai išlaikyti ir kitais metais“, – pergale džiaugėsi „Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius.

„Lemiamose rungtynėse perdegėme. Kovojome iki galo ir serija tikrai buvo verta didžiojo finalo vardo. Bet „Žalgiris“ turi daugiau patyrusių žaidėjų, kurios nejaučia tokio spaudimo lemiamose finalo rungtynėse. O mūsų komanda dar jauna ir mums viskas prieš akis. Reikia išlaikyti ir toliau komandos branduolį bei mokytis iš savo klaidų“, – teigė antrus metus iš eilės sidabro medalius laimėjusios „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

Bronzos medalius iškovojo čempionių titulą praradusi Kauno raj. „HC Garliava“.