Lietuvos plaukimo čempionate D. Rapšys triuškino lenkus, U. Mažutaitytė pagerino Lietuvos rekordą

Svarbiausios nacionalinės plaukimo varžybos – Lietuvos čempionatas – prasideda. Beveik 350 šalies ir užsienio plaukikų per tris varžybų dienas Klaipėdos baseine išsidalins net 41 medalių komplektą.

Lietuvos uostamiestyje sportininkai bando ne tik pasigerinti asmeninius rezultatus ar iškovoti čempionų titulus, bet ir sieks įvykdyti normatyvus į Tokijo vasaros olimpines žaidynes (čempionatas įtrauktas į FINA kvalifikacinių varžybų sąrašą).

Pirmąją varžybų dieną dalyvių laukė 200 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 100 m nugara, 50 m peteliške, 200 m kompl. būdu, 800 m l. stiliumi, 1500 m l. stiliumi rungtys ir komandinės estafetės 4 x 100 m kompl. būdu.

Be lietuvių čempionate taip pat varžosi plaukikai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Kazachstano.

Ketvirtadienį vakarinę čempionato sesiją pradėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Moterų grupėje nugalėjo Lenkijos atstovė Dominika Kossakowska (2:00.80), pranokusi savo tautietes Aleksandra Knop (2:02.18) ir Wiktorią Gusc (2:02.73). Vienintelė iš lietuvių A finale plaukė Marija Romanovskaja (2:06.16), užėmusi 6-ąją vietą.

Vyrų A finale auksą iškovojo Danas Rapšys (1:46.53), įtikinama persvara įveikęs lenkus Mateusz Chowaniec (1:48.46) ir nedaug nuo jo atsilikusį Kacper Majchrzak (1:48.58).

„Svajonių nelabai galima atskleisti, bet jeigu kalbėtume apie olimpines žaidynes, tų svajonių yra ne viena ir ne dvi. Viena iš jų – gerinti savo asmeninius rezultatus. Jeigu juos geriname, tos svajonės pačios ateis“, – mintimis po plaukimo dalinosi Danas Rapšys.

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale geriausia buvo Kotryna Teterevkova. Vilnietė finišavo per 1 min. 7,87 sek. ir tapo čempione. K. Teterevkovai iki olimpinio A normatyvo, kuris šioje rungtyje siekia 1 min. 7,07 sek., pritrūko 0,8 sek. Antroji atplaukė Latvijos sportininkė Arina Sisojeva (1:09.79), o bronza atiteko Agnei Šeleikaitei (1:12.86).

Puikiai pasirodė ir ketvirtąją vietą užėmusi Karilė Ališauskaitė. Jaunoji plaukikė pagerino savo bendraamžių iki 13 metų rekordą – 1 min. 13,85 sek. Ankstesnis pasiekimas priklausė Smiltei Plytnykaitei (1:14.02).

Vyrų grupėje čempionu tapo Andrius Šidlauskas (59.94), vienintelis finale plaukęs greičiau nei per vieną minutę. Antras finišavo Giedrius Titenis (1:00.40), pranokęs lenką Marcin Stolarski (1:01.24). Arti asmeninio rekordo (1:01.99) buvo ir jauniausias finalo dalyvis Aleksas Savickas (1:02.07). Jis atplaukė penktas.

Moterų 100 m plaukimo nugara finale nugalėjo Lenkijos sportininkė Agata Naskret (1:01.24). Ugnė Mažutaitytė pirmavo po pirmųjų 50 m, tačiau stipresnį finišą parodė lenkų plaukikė. Nepaisant to, U. Mažutaitytei pavyko antrą kartą per dieną pagerinti Lietuvos moterų rekordą ir užfiksuoti 1 min. 1,60 sek. rezultatą. Bronzos medalį iškovojo nuo pagrindinių varžovių kiek atsilikusi Kazachstano atstovė Anastassiya Rezvantseva (1:04.80).

„Šio sezono tikslas – pabaigti jį gera nuotaika, nepalūžusia dvasia. Reikia vykdyti normatyvus, norisi juos padaryti. Kaip bus, taip bus. Norisi tiesiog džiaugtis ir gerai pabaigti varžybas“, – nulipusi nuo apdovanojimų pakylos kalbėjo Ugnė Mažutaitytė.

Analogišką vyrų rungtį laimėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Erikas Grigaitis (55.63), kuris pagerino savo asmeninį rezultatą. Jo komandos draugas Gytis Stankevičius (55.77) finišavo trečias ir vos 0,01 sek. nusileido sidabrą pelniusiam latviui Ģirts Feldbergs.

Neolimpinėje 50 m peteliške rungtyje tarp moterų greičiausia buvo Zofia Wozniak (27.41) iš Lenkijos. Sidabro medalis atiteko Radvilei Kerševičiūtei (28.78), o bronzą iškovojo estė Diana Kornet (29.33).

Vyrų grupėje čempionu tapo kazachstanietis Adilbek Mussin (23.75), įveikęs Deividą Margevičių (23.84) ir Adrian Jaskiewicz (24.25) iš Lenkijos. Finale taip pat plaukė ir šios rungties Lietuvos rekordininkas Tadas Duškinas. 2019 metais aktyvią sportinę karjerą baigęs plaukikas čia finišavo šeštas (24.45).

Moterų 200 m kompleksinio plaukimo finale čempionės titulą apgynė Smiltė Plytnykaitė. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė šioje rungtyje buvo nepralenkiama – S.Plytnykaitė užfiksavo naują šalies merginų iki 15 metų rekordą – 2 min. 20,57 sek. Antroji finišavo Vytė Gelažytė (2:29.61), o trečia – Gabrielė Burokaitė (2:30.60).

Vyrų finale nugalėtojumi tapo lenkas Marcel Wagrowski (2:00.97). Jis aplenkė antrą vietą užėmusį Eimantą Milių (2:05.19) ir Nojų Skirutį (2:07.61).

Ketvirtadienio varžybas užbaigė mišri estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu, kurią greičiausiai įveikė kauniečiai. Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Erikas Grigaitis, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Tomas Sungaila) finišavo per 4 min. 6,84 sek. ir iškovojo aukso medalius. Antri buvo Vilniaus miesto sporto centro pirmosios komandos plaukikai (4:10.14), treti – Kauno plaukimo mokyklos antrosios komandos ketvertas (4:12.48).

Primename, kad rytinėse varžybose vyrų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi šalies čempionu tapo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Džiugas Miškinis (16:32.19), pranokęs veteraną Edgarą Šturą (17:02.21) ir Povilą Strazdą (17:03.07).

„Anksčiau plaukdavau dėl savęs, o dabar plaukiu dėl kitų – dėl savo draugų, žmonių, kuriems rūpiu“, – mintimis apie motyvaciją plaukti po apdovanojimų ceremonijos dalinosi Džiugas Miškinis.

Pirmąją čempionato komandinę estafetę 4 x 100 m kompl. b. laimėjo Kauno plaukimo mokyklos sportininkės. Rusnė Vasiliauskaitė, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Gabija Gailiušytė užfiksavo 4 min. 26,45 sek. rezultatą. Sidabras atiteko antrajai šios mokyklos komandai (4:32.40), o bronza – Vilniaus miesto sporto centro pirmajai komandai (4:33.41).

Analogišką vyrų estafetę laimėjo taip pat Kauno plaukimo mokyklos atstovai. Kajus Stankevičius, Giedrius Titenis, Arnas Čereška ir Tomas Sungaila finišavo per 3 min. 46,44 sek. Jie aplenkė Panevėžio „Žemynos“ komandą (3:50.79) ir Vilniaus miesto sporto centro pirmosios komandos ketvertą (3:57.60).