Trofėjų derlių rinko skirtingų kartų žaidėjai

Lietuvos rankinio 2021–2022 m. sezonas dosnus trofėjų buvo Kauno miesto ir rajono moterų bei vyrų komandoms, nemenką derlių surinko Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.

Žalgiriečių triumfas

Kaunui šalies čempionato auksą ir Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurę ir Supertaurę iškovojo „ACME-Žalgirio“ moterys, Lietuvos vicečempionais tapo „Granito-Kario“ vyrai.

Bronzą pelnė Kauno rajonui atstovaujančios „Cascados-Garliavos“ moterys.

Lietuvos čempionių titulą žalgirietės susigrąžino po pertraukos (pastarąjį kartą triumfavo 2018-aisiais). Šiemet kaunietės didžiajame finale (iki trijų pergalių) 3:2 (27:23, 32:33, 41:29, 31:32 ir 37:32) palaužė Vilniaus „Eglę“.

„Vienos ar kitos komandos sėkmę lemia jos parengtumas ir žaidėjų individualus meistriškumas. Šįkart abu komponentai – mūsų pusėje“, – pabrėžė „ACME-Žalgirio“ vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius.

Garliavietės mačą dėl Supertaurės ir LRF taurės turnyro pusfinalio dvikovą pralaimėjo „ACME-Žalgiriui“ (atitinkamai 22:28 ir 26:33), o šalies čempionato mažajame finale 2:0 (31:18 ir 35:33) įveikė Vilniaus „Tauro“ rankininkes.

Viršijo lūkesčius

Po dešimties metų pertraukos į Lietuvos vyrų rankinio lygos didįjį finalą sugrįžęs „Granitas-Karys“ neatsilaikė prieš šalies čempionės titulą apgynusią Vilniaus „Šviesą“.

Mačą iki trijų pergalių kauniečiai pralaimėjo 1:3 (35:38, 33:34, 30:29 ir 26:36).

„Suklupti finale visada skaudu ir liūdna, bet, praėjus laikui, suvoksime, kad sidabro medaliai – puikus pasiekimas. Sezonas buvo tikrai geras, o kad žaisime Lietuvos čempionato finale – to iš mūsų niekas nesitikėjo. Sakyčiau, kad komanda viršijo ne vien tik savo lūkesčius“, – teigė „Granito-Kario“ vyriausiasis treneris Vaidotas Grosas.

„Sunkios lemiamų rungtynių serijos ir tikėjomės. „Granitas-Karys“ – stiprus ir labai kovingas varžovas, gerai ginasi, nes kauniečių treneris Vaidotas dar pats žaisdamas buvo gynybos specialistas, Kauno klubas turi puikų vartininką Luką Gurskį. Tačiau kauniečiai galbūt šiek tiek pavargo – juk visą sezoną žaidė daugmaž šešiese, stebėtina, kaip jie atlaikė tokį krūvį. „Granitui-Kariui“ – didžiausia pagarba“, – sakė „Šviesos“ strategas Žygimantas Sinkevičius.

Vilniečiai šiemet iškovojo ir Baltijos lygos čempionato bronzos medalius.

Sėkmė: jauniausios čempionės – E.Žilienės treniruojamos Kauno rajono SM mergaičių (iki 12 metų) komandos rankininkės. / krsm.lt nuotr.

„Dragūnas“ kaupia patirtį

Vyrų rankinio lygos bronzą pelnė Klaipėdos „Dragūnas“, mažajame finale 2:0 (31:25 ir 26:22) palaužęs Alytaus „Varsą-Stronglasą“.

Be to, klaipėdiečiai laimėjo šalies Supertaurę (36:33 privertė kapituliuoti „Šviesą“) ir LRF taurę (finale 32:25 nugalėjo „Granitą-Karį“).

„Šį sezoną mūsų komandoje įvyko kartų kaita, tad patirties stoka atsiliepė rezultatams Lietuvos čempionate“, – pripažino „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Pirmos lygos čempionais tapo Vilniaus „Amber-Tauro“ vyrai, pusfinalyje 28:22 įveikę Varėnos „Ūlą“, o finale 40:38 – „Molėtus“.

Visų spalvų medaliai

Itin sėkmingas sezonas buvo Kauno rajono sporto mokyklos (SM) jauniesiems rankininkams.

Lietuvos čempionato aukso medalius iškovojo Ernestos Žilienės treniruojamos jaunučių (iki 12 ir iki 13 metų) bei jaunių (iki 15 metų) mergaičių komandos, antrą vietą užėmė šios specialistės vadovaujama jaunių (iki 17 metų) merginų ekipa, trečią – jaunimo (iki 19 metų) merginų kolektyvas (tr. Rita Urnikienė).

Vaikinų varžybose visiems varžovams savo sąlygas diktavo Laimos Bernatavičiūtės-Baranauskienės treniruojami septyniolikmečiai.

Savo amžiaus varžybų ir žaidimo pozicijų specialiais individualiais prizais įvertintos Kauno rajono SM auklėtinės Kamilė Juozaitytė, Altėja Ustilaitė, Meida Tokarevičiūtė, Viltė Klimavičiūtė, Kamilė Butkutė, Miglė Lukaševičiūtė, Ema Daujotė, Gabrielė Vėgėlytė, Marija Čelpačenko, Aušra Baležentytė, Agnė Gudlinkytė, Ugnė Mikutaitytė, Martyna Ustilaitė bei auklėtiniai Tomas Boguševičius, Karolis Rameikis, Gustas Dumbliauskas, Dominykas Šveikauskas.