Be išvaryto M. Krivo likę 20-mečiai ketvirtfinalio mūšyje nusileido graikams

Europos čempionato ketvirtfinalyje nutrūko Lietuvos 20-mečių vaikinų krepšinio rinktinės žygis link medalių.

Laimono Eglinsko treniruojama komanda 82:87 (21:19, 18:18, 21:27, 22:23) krito prieš Graikijos rinktinę ir Senojo žemyno pirmenybes turės užbaigti kova dėl 5-8 vietų.

Kitose rungtynėse lietuviai susikaus su Ispanijos komanda. Susitikimas, kurį tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas, vyks šeštadienį. Pergalė garantuotų mažiausiai 6-ąją vietą galutinėje rikiuotėje, pralaimėjimas užkirstų kelią pakilti aukščiau 7-osios pozicijos.

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėjo graikai (9:4), tačiau mūsiškiai spurtavo 13:3, o Kristupo Keinio dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę suteikė trapų pranašumą – 21:19. Antrajame ketvirtyje komandos kovėsi taškas į tašką. Prieš pat pertrauką baudą realizavo Kajus Kublickas, o lietuvius į priekį išvedė Pauliaus Murausko metimas – 39:37.

Po pertraukos nuožmi kova ant parketo tęsėsi, tačiau tuomet lietuviai patyrė itin skaudžią netektį – techninę pražangą jau turėjęs Motiejus Krivas buvo nubaustas nesportine pražanga, tad jam rungtynės baigėsi. Graikai perėmė iniciatyvą, bet prieš lemiamą kėlinį K. Keinys dėjimu sumažino deficitą – 60:64.

Kėlinio viduryje lietuviams vėl koją kišo nesportinė pražanga, o likus šešioms minutėms atsilikimas pasiekė dviženklę ribą (65:75). Netrukus dvi klaidos paeiliui lėmė, jog duobė dar kiek pagilėjo (67:80). Mūsiškiai kilo į šturmą ir paskutinę minutę netgi sugebėjo priartėti per vieną metimą (80:83). Vis tik to jau nepakako – laikas nebuvo Lietuvos sąjungininkas ir po finalinės sirenos teko pripažinti skaudų pralaimėjimą.

Nuo nesėkmės ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės neišgelbėjo M. Krivo paliktus batus užpildęs Matas Vokietaitis. Aukštaūgis surinko dvigubą dublį – 11 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 22 naudingumo balus. Ryškūs buvo ir K. Keinys (15 tšk., 8 atk. kam., 17 naud. bal.) bei P. Murauskas (15 tšk., 8 atk. kam., 13 naud. bal.).

Lietuva: Paulius Murauskas ir Kristupas Keinys po 15, Kajus Kublickas 12, Matas Vokietaitis 11, Rokas Jocys, Motiejus Krivas po 9, Modestas Babraitis 6.

Graikija: Ioannis Karakostas 20, Nikolaos Plotas 17, Vangelis Zougris 16, Alexandros Samodurovas 12, Nikolaos Chitikoudis 7.

ajajai, pralaimėjo

ajajai, pralaimėjo portretas
Tai ir šituos išvadinkite girtuokliais, kremliniai tapinoidai

Joooo

Joooo portretas
Gėda Kauno dienai. Jau įvyko susitikimas su čekais dėl 5 vietos, kurią lietuviai laimėjo, o čia dar trijų dienų žinios.