Be J. Lauvergne'o žaidęs „Žalgiris“ neprilygo Eurolygos čempionams

Kauno „Žalgiris“ (7-18) Eurolygos dvigubą savaitę užbaigė be pergalių.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 71:85 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (13-10) krepšininkams ir patyrė antrąją nesėkmę paeiliui.

Antradienį žalgiriečiai namuose pripažino Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą (73:84).

Kauno ekipai šiame mače negalėjo padėti po čiurnos operacijos sveikstantis Mantas Kalnietis ir Joffrey Lauvergne’as, kuris jaučia kaklo skausmus.

Rungtynes geriau pradėjo turkai, kurie pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų pranašumą (13:21), tačiau Artūras Milaknis ir Lukas Lekavičius smeigė po tritaškį bei po 10 minučių žalgiriečiai buvo arti Eurolygos čempionų (19:23).

Dar aukštesnę pavarą „Anadolu Efes“ įjungė antrajame kėlinyje, kuomet prieš pertrauką spurtavo 9:0 ir po Shane‘o Larkino tritaškio pranašumas pasiekė 14 taškų (41:27). Visgi nuotaikas „Žalgirio“ arenoje kiek pataisė Milo tritaškis ir į rūbinę kauniečiai išėjo turėdami 11 taškų deficitą (30:41).

Po petraukos svečiai pradėjo siautėti: surengė įspūdingą atkarpą 31:10 ir po dviejų Elijah Bryanto tolimų šūvių paeiliui ketvirtojo kėlinio pradžioje persvara pasiekė rekordinę – 28 taškus (68:40).

Per likusį laiką kauniečiai spurtavo 31:17, tačiau pergalei to neužteko.

„Žalgirio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs Tyleris Cavanaugh, kuris per 31 minutę surinko 22 taškus (4/5 dvit., 3/7 trit., 5/8 baud.), 7 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 6 išprovokuotas pražangas ir 25 naudingumo balus.

Amerikietis 12 taškų surinko vien per ketvirtą kėlinį.

Šiame mače istorinį pasiekimą užfiksavo Paulius Jankūnas. 37-erių veteranas sugriebė savo 2000-ąjį atkovotą kamuolį ir tapo pirmuoju Eurolygos istorijoje, pasiekusiu šią ribą visų laikų sąraše.

Jankūnas daugiau nei užtikrintai yra atitrūkęs nuo antroje vietoje esančio Felipe Reyeso. Karjerą baigusio aukštaūgio sąskaitoje – 1799 atkovoti kamuoliai. Trečioje vietoje – Milano „Armani Exchange” atstovaujantis Kyle’as Hinesas su 1605 atkovotais kamuoliais.

Rezultatyviausiai „Anadolu Efes“ ekipoje rungtyniavo buvęs žalgirietis Vasilije Micičius. Eurolygos MVP pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 3/6 trit., 5/6 baud.), atkovojo 1 bei prarado 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 22 (4/5 dvit., 3/7 trit., 5/8 baud., 7 atk. kam., 25 naud.), Artūras Milaknis 13 (3/6 trit.), Joshas Nebo 12 (6/7 dvit., 8 atk. kam.), Nielsas Giffey ir Edgaras Ulanovas po 6.

„Efes“: Vasilije Micičius 20 (3/6 trit., 5/6 baud., 7 rez. perd.), Rodrigue Beaubois 15 (4/4 dvit., 2/5 trit.), Tiboras Pleissas 12 (5/7 dvit.), Bryantas Dunstonas 11 (5/7 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Shane'as Larkinas 10 (2/8 trit., 8 rez. perd.), Adrienas Moermanas 8 (2/3 trit., 5 atk. kam.).

Sokiruoja

Sokiruoja portretas
komentatoriu ir ziniasklaidos zaideju vardu naudojimas iskreiptai."Milas", "Ule" ir t.t..Tai kriminalinio pasaulio maniera, kai naudojamos "klickes", o ne tikros pavardes.Tai cia krepsinio rungtynes, ar "strelke"?