Dublerių pozicijos skiriasi: vieni tarp lyderių, kiti dugne

Kauno „Žalgirio“ jaunimui per šventines atostogas teks gerokai padirbėti, norint pasivyti Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pirmenybių lyderius. Kauniečiai, šį sezoną demonstruojantys brandų žaidimą, per 22 turus laimėjo 14 rungtynių ir rikiuojasi 4-joje pozicijoje. Kur kas prasčiau sekasi Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“, su 4 pergalėmis liekančiam paskutiniu.

Iki reguliariojo sezono finišo dar lieka nemažai laiko, bet jei nori kilti aukščiau, tiek Kauno, tiek Klaipėdos ekipoms teks gerokai paplušėti. Tiesa, jei jaunuosius žalgiriečius visiškai tenkina ir 4-oji pozicija, garantuojanti aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose, tai klaipėdiečiams būtina gerinti pozicijas. Antraip jiems gresia iškritimas į žemesnę – Regionų lygą.

Paskutiniame mače prieš pertrauką žalgiriečiai 65:71 neprilygo namuose žaidusiam vienam lygos lyderių „Telšių“ klubui. Atlantos olimpiados prizininko Ryčio Vaišvilos treniruojami telšiškiai po dviejų kėlinių netgi atsilikinėjo 29:39. Vis dėlto po pertraukos šeimininkai atsigavo ir ttrečiojo kėlinio pabaigoje Edgaras Stanionis pelnė 8 taškus iš eilės ir šeimininkus išvedė į priekį 51:50.

Iki mačo pabaigos likus 100 sekundžių tas pats E. Stanionis dar sykį stipriai patempė „Telšius“ pataikydamas tritaškį (67:59). Likus 24 sekundėms „Žalgirio“ dubleriai po Tito Sargiūno dvitaškio priartėjo iki 4 taškų (64:68), bet telšiškiai sumetė baudas ir šventė pergalę.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė: Edgaras Stanionis 17 (2/7 trit., 5/8 baud.), Laurynas Kaveckis 14 (5/7 dvit.), Ignas Razutis (4 rez. perd., 4 per. kam.) ir Mindaugas Norkus (4/5 dvit., 5 atk. kam.) po 10, Ovidijus Kaminskis 8 (4/5 dvit., 3 per. kam.), Deividas Rasys 7 (5/6 baud.). „Žalgiriui-2“: Mantas Rubštavičius 18 (4/6 dvit., 3/6 trit.), Titas Sargiūnas 14 (6/6 dvit., 5 rez. perd.), Ugnius Jaruševičius 8 (7 atk. kam.), Dominykas Butka 7 (5/8 baud.).

Tuo tarpu Klaipėdos „Neptūno“ dubleriams šį sezoną nesiseka. Nors talentingi uostamiesčio jaunuoliai demonstruoja neprastą meistriškumą, jiems dar sudėtinga kautis su fiziškai pajėgesnėmis vyrų komandomis. Pastarajame ture klaipėdiečiams teko laikyti lygos lyderių „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkų egzaminą. Pastarieji išvykoje triumfavo 94:66. Tiesa, pirmąjį kėlinį laimėjo klaipėdiečiai (19:18), o sužaidus 14 min. rezultatas dar buvo lygus (28:28). Visgi tada „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 10:0, o po dviejų kėlinių marijampoliečiai turėjo 12 taškų persvarą (45:33).

Klaipėdos komandai, žaidusiai be Mato Vaitkaus ir Gedimino Leščiausko, daugiausia taškų pelnė  Oskaras Pleikys 16 (6/13 dvit., 7 atk. kam.). Petras Piekus pridūrė 13 (5/6 dvit.), Gediminas Leščiauskas (2/6 trit.) ir Gabrielius Mažeika (3/5 trit.) po 12 taškų. „Sūduvai-Mantingai“: Šarūnas Beniušis 17 (8/10 dvit.), Lukas Aukštikalnis 16 (4/8 trit., 7 atk. kam.), Evaldas Džiaugys 11 (5/6 baud., 7 atk. kam.), Ignas Labutis 10 (2/4 trit.), o Aurimas Urbonas atliko net 12 rez. perd.

Paskutinėje 14-oje vietoje žengiantys klaipėdiečiai turi visas galimybes pabėgti iš dugno. Nuo artimiausio priešininko Joniškio „Delikateso“ juos skiria tik viena pergalė, nuo Vilniaus „Perlo“ ir „Kretingos“ – trys laimėjimai.