Dužusios Šaro viltys: „Barcelona“ liko už finalo borto

„Barca“ dramatiškai pralaimėjo „El Clasico“ ir liko už Eurolygos finalo borto.

Šaro auklėtiniai auklėtiniai pusfinalyje Belgrade 83:86 (19:19, 15:26, 26:11, 26:27) nusileido Madrido „Real“ ekipai ir rungtynėse dėl trečiosios vietos kovos su Pirėjo „Olympiakos“.

Tuo metu Madrido klubas į finalą iškopė pirmą kartą nuo 2018-ųjų, kuomet Belgrade į viršų kėlė taurę.

Mače dėl titulo karališkasis klubas susikaus su čempionų vardą ginančiais Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos „Real“ turėjo 6 taškų persvarą ir iniciatyvą savo rankose, tačiau Nicolasas Laprovittola įsmeigė du tritaškius paeiliui, Nikola Mirotičius realizavo dvitaškį po netaiklių Brandono Davieso baudų ir likus 3 minutėms rezultatas tapo lygus – 75:75.

Netrukus vėl iššovė Fabienas Causeur. Prancūzas smeigė tritaškį, perėmė kamuolį, pelnė dvitaškį ir likus 2 minutėms „Real“ turėjo 5 taškų pranašumą (80:75).

„Barca“ turėjo atsaką: Nickas Calathes ir Brandonas Daviesas pelnė po dvitaškį ir likus kiek daugiau nei minutei deficitas sumenko iki minimalaus (79:80).

Kitoje atakoje Sergio Llullas pelnė sudėtingą dvitaškį ir likus 20 sekundžių „Real“ nutolo per 3 taškus (82:79).

Alexas Abrinesas likus 16 sekundžių pataikė tolimą dvitaškį, kiek užmynęs liniją (81:82), Adamas Hanga sumetė baudas (84:81), o likus 7 sekundėms Dante Exumas atsakė dvitaškiu (83:84).

Likus 5 sekundėms Sergio Llullas pataikė pirmąją baudą (85:83), prametė antrąją, tačiau kamuolį atkovojo ir pražangą išprovokavo Guerschonas Yabusele. Puolėjas nepataikė pirmojo baudos metimo, įmetė antrąjį (86:83) ir paliko katalonams 2,3 sekundėms.

Mirotičius, mesdamas iš vidurio, bandė išprovokuoti pražangą, tačiau teisėjai pažeidimo neįžvelgė, metimas buvo netikslus ir karališkasis klubas triumfavo.

Madrido ekipos gretose išsiskyrė Yabusele, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 18 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 2/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 24 naudingumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Fabienas Causeur, per 28 minutes pelnęs 18 taškų (5/10 dvit., 1/2 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Barselonos komandoje nesulaikomai žaidė Mirotičius, kuris per 32 minutes pelnė 26 taškus (4/7 dvit., 4/7 trit., 6/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 39 naudingumo balus.

Rokas Jokubaitis per 10 minučių surinko 4 taškus (1/2 dvit., 2/3 baud.), atkovotą kamuolį ir 6 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 26 (4/7 dvit., 4/7 trit., 6/6 baud., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 39 naud.), Nicolasas Laprovittola 17 (3/6 trit.), Brandonas Daviesas 15 (7/11 dvit., 5 atk. kam.), Dante Exumas ir Alexas Abrinesas (1/5 trit.) po 7.

„Real“: Fabienas Causeur (5/10 dvit., 5/5 baud., 3 per. kam.) ir Guerschonas Yabusele (4/6 trit., 8 atk. kam.) po 18, Sergio Llullas 15 (3/10 dvit., 6/8 baud.), Walteris Tavaresas 8 (4/5 dvit., 3 blok.), Gabrielis Deckas (7 atk. kam.) ir Alberto Abalde po 7.