Fenomenali „Neptūno“ atkarpa po ilgosios pertraukos parklupdė „Bešiktaš“

Klaipėdos „Neptūnui“ (4-2) užteko vieno galingo ketvirčio, kad sugrįžtų į pergalių kelią FIBA Čempionų lygoje. Po ilgosios pertraukos varžovus užbombardavę Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 86:80 (20:16, 18:24, 24:5, 24:35) pranoko Stambulo „Bešiktaš“ (2-4) krepšininkus.

Solidžiai pradėję klaipėdiečiai pirmajame ketvirtyje turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau svečiai iš Turkijos prieš ilgąją pertrauką spurtavo 12:3 bei persvėrė rezultatą savo naudai – 38:40.

Viskas apsivertė trečiajame kėlinyje, kuriame „Neptūnas“ surengė neįtikėtiną spurtą. Žygimantas Janavičius pataikė tritaškį, pridėjo du baudų metimus, Andre Williamsonas įkrovė iš viršaus, o 7 minučių atkarpą triukšmingų sirgalių palaikomi šeimininkai laimėjo net 17:0, kuri leido atitolti 62:45.

Rungtynės ties fantastišku kėliniu nesibaigė. Duško Ivanovičiaus auklėtiniai lemiamą ketvirtį pradėjo pelnydami 10 taškų be atsako bei taip priartėjo per 7 taškus – 62:55.

Šeimininkų taškų tylą nutraukė tris baudų metimus pataikęs Tomas Delininkaitis, po kelių akimirkų veteranas pridėjo ir tritaškį, o uostamiesčio ekipa įgavo antrą kvėpavimą. „Bešiktaš“ dar bandė kabintis į atlapus, tačiau aistras galutinai užgesino galingą dėjimą su pražangą atlikęs Matas Jogėla.

„Neptūnas“ atliko puikų darbą stabdymas „Bešiktaš“ lyderį Jamesą McAdoo. Po dvigubą dublį bei 21,2 naudingumo balo rinkęs amerikietis trečiadienio vakarą Klaipėdoje surinko 7 taškus bei atkovojo 4 kamuolius.

Pergalingame mače klaipėdiečiai puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 25), o pergalės pasiekti nesutrukdė ir 17 klaidų.

Sekmadienį uostamiesčio krepšininkai namuose priims Vilniaus „Rytą“, o mačo „Švyturio“ arenoje pradžia – 17 val.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 14 (6/7 dvit.), Tomas Delininkaitis 13, Osvaldas Olisevičius 12, Deividas Gailius (6 rez. perd.) ir Žygimantas Janavičius (5 rez. perd.) – po 11.

„Bešiktaš“: Shaquielle‘as McKissicas 27 (7/9 dvit., 7/8 baud.), Jordanas Theodore‘as 21 (7/12 dvit.).