Atsakas į kritiką: įtikinama pergalė prieš kaimynus

"Norėjosi pasiekti revanšą. Komanda gerai sureagavo", - kalbėjo Kazys Maksvytis. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė įtikinamai atsigriebė už pralaimėjimą Rygoje ir atsakomajame kontroliniame mače sutriuškino svečius iš Latvijos.

98:62 (23:15, 28:22, 16:16, 31:9) - tokie skaičiai degė Šiaulių arenos švieslentėje po keturių kėlinių kovos. Tiesa, tikra kova vyko tik du ketvirčius.

Lietuviai pirmąją akistatą rengiantis pasaulio čempionato atrankos langui Rygoje pralaimėjo 52:70. Tad šįkart jie ant Šiaulių arenos parketo žengė kupini sportinio pykčio. Ypač aktyvus buvo rinktinės naujokas iš už Atlanto Ignas Brazdeikis. Jis pelnė pirmuosius 10 lietuvių taškų iš 12-os. Vėliau vadžias perėmė kitas puolėjas Gytis Masiulis. Ispanijoje praėjusį sezoną rungtyniavęs kaunietis antrojo kėlinio pabaigoje pataikėtris tritaškius, o lietuviai ilgosios pertraukos išėjo turėdami 14 taškų persvarą (51:37).

Trečiajame ketvirtyje latviai, vedami Rihardo Lomažaso, dar laikėsi, bet paskutiniame akivaizdžiai išsikvėpė, smigo į duobę 1:20 ir kapituliavo.

Lietuvos ekipos naudingiausiu žaidėju išrinktas G. Masiulis (4/6 dvit., 3/4 trit.) pelnė 17 taškų. Tiek pat per 19,5 min. spėjo surinkti ir I.Brazdeikis (5/8 dvit., 2/3 trit., 1/1 baudų). Tomas Dimša pridūrė 11 taškų, Donatas Sabeckis 9, Arnas Velička ir Marius Grigonis po 8, Eigirdas Žukauskas ir Benas Griciūnas po 6 taškus. Rezultatyviai savo pasirodymą pažymėjo visi 12 aikštėje pabuvusių krepšininkų.

Latvijos rinktinei daugiausia taškų pelnė: Rihardas Lomažas 14, Davis Bertanis 10, Andrejus Gražulis 8, Andžejus Pasečnikas 7, Dairis Bertanis 6.

Jau liepos 1 d. K.Maksvyčio auklėtinių laukia pasaulio čempionato atrankos mūšis išvykoje su Bulgarijos ekipa. Po trijų dienų lietuviai grįš į Klaipėdą, kur egzaminus kovingą Čekijos rinktinę.