Iš Ispanijos – su pergale: kovingas „Žalgiris“ palaužė „Valencia“

Tyleris Cavanaugh surinko 5 svarbus taškus paeiliui, šaltakraujiškai baudas sumetė Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ 80:76 įveikė „Valencia“.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 80:76 (24:31, 13:13, 22:17, 21:15) įveikė „Valencia“ (4-6) krepšininkus.

Likus 3 minutėms „Žalgiris“ atsiliko 69:71, tačiau Keenanas Evansas pelnė dvitaškį, 5 taškus pridėjo T. Cavanaugh ir kauniečiai likus 2,5 minutės pirmavo 76:71.

Likus 40 sekundžių Jasielis Rivero sušvelnino skirtumą (73:76), K. Evansas suklydo, o Chrisas Jonesas likus 25 sekundėms iš „Žalgirio“ persvaros paliko vos 1 tašką (75:76).

Netrukus prie baudų metimų linijos stojo E. Ulanovas, kuris sumetė abi (78:75).

Kitoje aikštelės pusėje likus 17 sekundžių C. Jonesas pataikė pirmąją baudą (76:78), prametė antrąją, o pergalę baudomis įtvirtino E. Ulanovas (80:76).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Rolands Šmits, kuris surinko 19 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

C. Evansas pridėjo 18 taškų (3/4 dvit,. 3/6 trit., 3/3 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 20 naudingumo balų.

Igno Brazdeikio sąskaitoje buvo 13 taškų (5/8 dvit., 0/3 trit., 3/5 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 11 naudingumo balų.

Valensijos komandai C. Jonesas per 28 minutes pelnė 19 taškų (7/11 dvit., 1/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Iniciatyvą nuo pat mačo pradžios savo rankose laikė „Valencia“, kuri, vedama C. Joneso ir Jameso Webbo, prieš pertrauką susikrovė 9 taškų pranašumą (44:35).

Visgi žalgiriečiai nepasidavė: R. Šmits surinko 8 taškus, trečiojo ketvirčio kauniečiai pabaigoje spurtavo 6:0 ir po Tomo Dimšos dvitaškio su sirena prieš lemiamą kėlinį nukirpo deficitą vos iki 2 taškų (59:61).

Netrukus C. Evansas surinko 5 taškus paeiliui, dvitaškį pridėjo Kevarriusas Hayesas ir likus 7 minutėms iki mačo pabaigos „Žalgiris“ jau buvo priekyje (67:64).

„Valencia“: Chrisas Jonesas 19 (7/11 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam., 4 kld., 29 naud.), Jamesas Webbas 15 (3/4 trit.), Jaredas Harperis 12 (3/5 trit.), Klemenas Prepeličius 10 (1/5 trit.), Bojanas Dubljevičius 9.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 19 (4/7 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), Keenanas Evansas 18 (3/6 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Ignas Brazdeikis 13 (5/8 dvit.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisValenciaEurolyga