Netikėtumas: NKL titulai liko Žemaitijoje

„Tris kėlinius tylėjau, ketvirtajame kėlinyje reikėjo kažkam imtis iniciatyvos, aš pasiėmiau ant savęs", - lengviau atsiduso Mindaugas Stašys. "Gargždų" komandos veteranas lemiamu momentu ištempė savo bendražygius „7bet-NKL“ čempionato aukso link.

Gargždų komanda nebuvo laikoma Palangoje vykusio NKL finalo favorite, tačiau 77:73 pranoko Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą.

Kelias pimojo klubo istorijoje NKL čempionų titulo link gargždiškiams buvo vingiuotas. Mačo pradžioje marijampoliečiai spurtavo 12:2 ir pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą. Kai jau atrodė, kad favoritai atitrūks, žemaičiai parodė charakterį. Antrajame kėlinyje ypač sekėsi Dovydui Romančenko, suvertusiam 10 taškų.

Ketvirtąjį kėlinį "Gargždai" pradėjo pirmaudami 5 taškais, bet netrukus Mariaus Kiltinavičiaus vyrai pasivijo ir išnėrė į priekį. Paskutinė minutė priklausė gargždiškių veteranui Mindaugui Stašiui. Jis padidino persvarą iki 3 taškų (74:71), o likus pusei min. dar sykį nutolino savo ekipą (76:71). Lkus 12 sek. "Sūduvos-Mantingos" puolėjas Žygimantas Šimonis dviem baudų metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (73:76). Paskutinį tašką padėjo M. Stašys, pataikęs baudos metimą.

"Ačiū dievui, kad viskas sukrito ir mes šiandien esame čempionai. Fantastika. Jie tokią gynybą taikė, sukrito metimai. Fantastinis finalas“, - kalbėjo 36 metų gynėjas.

M.Stašys buvo pripažintas finalo ketverto MVP. Jis finale pelnė 13 taškų (5/10 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Buvusio Klaipėdos "Neptūno" krepšininko vidurkis finalo ketverte siekė 14,5 taško, 5 rezultatyvių perdavimų, 2 atkovotų kamuolių ir 15 naudingumo balų statistiką.

Tarp Pauliaus Juodžio auklėtinių finale rezultatyviausiai žaidęs D. Romančenko pelnė 17 taškų (3/7 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.). Jis surinko ir 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 22 naudingumo balus.

Prie pirmojo Gargždų klubo istorijoje NKL titulo prisidėjęs patyręs gynėjas Marius Runkauskas pelnė 16 taškų (4/8 trit.), Mantas Ruikis (2/3 trit.) ir Simas Galdikas (8 atk. kam.) po 8, Ernestas Bružas 7. Buvęs "Neptūno" ir Panevėžio "Lietkabelio" vidurio puolėjas S.Galdikas po rungtynių pareiškė baigiąs sportinę karjerą.

Marijampolės komandai daugiausia taškų pelnė Aurimas Urbonas 18 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Žygimantas Šimonis 16 (5 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 12 (6/9 dvit.), Ignas Labutis 11 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Lukas Aukštikalnis 7 (1/7 trit.).

Gargždiškiams drauge su titulais atiteko ir bilietas į LKL pirmenybes, bet ši galimybė kol kas labiau teorinė, nes klubui aukštesnėje pakopoje keliami kur kas didesni biudžeto ir infrastruktūros reikalavimai.